Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öt hónapos terhes vagyok, a...

Öt hónapos terhes vagyok, a párom azt mondta, hogy ő nem jön el velem egy ultrahangra sem mert látja még a gyereket eleget, ha megszületik. Kicsit meglepődtem. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 20:51
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
91%

Igen, tökre jó, hogy elmegy egyedül az anyuka ultrahangra, ahol is esély van rá, hogy azt közlik vele: elhalt a magzat, down kóros a gyerek. Tök jó lehet így egyedül hazamenni és egyedül átvészelni.


Persze az esetek nagy részében boldogan megy haza az anyuka, hogy minden rendben, de szerintem ha KETTEN vállalták a gyereket, akkor a gyerekkel kapcsolatos minden orvosi adat kettejükre tartozik. Az apa is ugyanúgy szülő, nem csak ha játékról, meg mókáról kacagásról van szó.


Nincs milyen hormonból visszavennem, gyermektelen vagyok.

Párom reakciója a kérdésre: "Mekkora gyökér" volt.

2014. febr. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
83%

Sok férfinak nem annyira fontos, hogy minden ultrahangon ott legyen, de azért az én meglátásom szerint az durva kijelentés, hogy "látja még a gyereket eleget"... Ez után megfordult a fejemben, hogy a kérdező párja tényleg akarja azt a babát?

Páromnak is megmutattam a kérdést és férfi létére úgy gondolja "ritka bunkó".

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy a párom minden vizsgálatra és UH elkísért Ő úgy volt/van Vele, hogy ez fontos hisz ő is szülő, szereti és fontos számára a gyereke!

2014. febr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
90%

A páromnak nagy élmény az ultrahang, és egyáltalán nem igaz az, hogy a férfi ki se tudja nézni,hogy mi van a monitoron...

Szerdán voltunk uh-n párommal, aki utána kérdezgette, hogy láttad, hogy dobogott a pici szíve? És láttad, hogy a kezét hogy tartotta... Ő nagyon élvezi.

2014. febr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
90%

30-as válaszolónak: Igen, Szerbia.

A 31-es-nek: Velem pont történt ilyen, hogy egyedül mentem UH-ra (mert itt így szokás), és elmondták, hogy elhalt a magzat, műtét vár rám. Beutalót nyomtak a kezembe és már mehettem is, mindenféle lelkizést mellőzve simán behívták a következő kismamát.

Busszal hazautaztam, és otthon végre sírhattam. Nos, igen, akkor jó lett volna, ha ott lett volna a férjem legalább a váróban. De itt azt se nagyon engedik, hogy a férfiak a nőknek szóló rendelők váróiban tébláboljanak.

2014. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
ja, a 21-es voltam
2014. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
12%

A terheseknek meg kéne már érteni, hogy ezeken az ultrahangképeken laikus jó eséllyel nem lát semmit. Valszeg ti is csak azért látjátok, mert az orvos elmagyarázta. Persze, amikor felrakjátok a facebookra, akkor belájkoljuk meg mondjuk, hogy aranyos, de ha meg kéne mutatni, hol a feje vagy a lába, bajban lennék.


Férjednek igaza van, attól függetlenül gondolom még elkísér, ha megmondod neki, hogy ez neked fontos. Én azokat se értem, akik helyiérzéstelenítésben kérik a császármetszést, mert akkor hallják a gyerek első sírását. Mert nyilván nem fog az a gyerek utána még hónapokig rengeteget sírni mindennap.

2014. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
91%

31 vagyok.


Az a baj, szerintem sokan tévedésben vannak, vagy elsiklanak a legfontosabb felett. Ezek az ultrahangok, vizsgálatok, nem anyuka szentimentális izé mizéje, hanem a baba állapotát vizsgálja.


Ha az én páromat nem érdekli, hogy él, vagy hal a gyereke vagy egészséges, vagy beteg, és nem képes havonta vagy ritkábban két órát szánni a születendő gyerekének a vizsgálataira, akkor legyen, én vagyok a problémagyártó, de nekem az a pasi nem kell.

2014. febr. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim válasza:
65%

:D 37-es hozzászólónak üzenném: 20 vagyok, és detto ez a véleményem! :D :\


Sokan rátértek arra, hogy a férfiakat ez nem érdekli... a nőknek szentimentálisan fontos az ultra hang.... Blah-blah...


Haliho?! Baba sehol??! :D -.-


AZ egész 9 hónap CSAK KIZÁRÓLAG egy babáról szól, "amihez" KÉT EMBERNEK köze van....!!!!

Nem azért megyek vagy nem megyek el, mert Nekem vagy a páromnak nincs kedve... hanem, hogy minden oké legyen, és mert fontos a gyerekem egészsége!!!!


Ha a férfi (bármilyen oknál fogva) EGYSZER SEM megy el a gyerekét ellenőrző vizsgálatokra, akkor az később már mit akar rajta eleget látni?? Értem Én, hogy sok férfi fel sem tudja akkor még fogni (azért egy Nő kiváltságosabb helyzetben van, mivel a hasában nő a baba), de ha a férfi érdeklődést sem mutat, vagy valami szándékot se...???? o.O

2014. márc. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim válasza:

JA, mármint Én húsz évesként mondom ezt! :D

(Nem tudom már a 31 mire vonatkozott! :\ :))

2014. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
A 31 arra vonatkozott, hogy a 31. válaszoló is én voltam.
2014. márc. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!