Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öt hónapos terhes vagyok, a...

Öt hónapos terhes vagyok, a párom azt mondta, hogy ő nem jön el velem egy ultrahangra sem mert látja még a gyereket eleget, ha megszületik. Kicsit meglepődtem. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 20:51
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
14%

Nálunk(nem Magyarország) pl. az apukák nem is mehetnek be ultrahangra, egyikre sem. legfeljebb, ha magán UH-ra mennek, de az államiaknál nincs divatja az apuka jelenlétének egyáltalán. Sőt, szülésnél sem lehet ott az apuka, sem a vajúdásnál, sem a kitolásnál, semmikor. Megnézheti a megszületett babát ÓRÁKKAL KÉSŐBB, de azt hiszem, a kezébe akkor sem adják.

Nem mondom, hogy ez jó, sőt, szerintem sem így kéne lennie, mint itt nálunk, de mit gondoltok, hogy nálunk ezek szerint mindenki rossz apa? minden apa piszkálja és veri a gyerekét? vagy minden apa elhagyja a családját?

ugyanmár! azt kellene megértenünk, hogy a leendő apukáknak egyszerűen megfoghatalan a terhesség dolog. Nem ők érzik a tüneteket, nem ők érzik a rugdosást, nem őbennük van hormonvihar. Csak azt látják, hogy anyuka pocakja gömbölyödik és anyuka hisztizik a hormonok miatt, de hogy valójában mi zajlik belül, azt nem érthetik úgy, mint mi, nők. Számukra az UH felvétel is csak egy maszat, amiből nem tud kivenni semmit. Attól még a gyerekét igenis szeretheti és igenis lehet jó apa. Persze, szép az, ha valaki önszántából szívesen elmegy a párjával és elérzékenyül a szívverést hallva, de könyörgöm, ne húzzuk már akasztófára azt, aki nem tud ezen elérzékenyülni.

Pl. én ujjongtam a pozitív tesztnél, a férjem meg csak megjegyezte: oké, terhes vagy, akkor igyuk meg végre a reggeli kávét. :-) (Megjegyzem:A gyereket imádja.)

2014. febr. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
51%
Fura felfogása van a párodnak. Szerintem egy apa, aki akarja a gyereket, az már akkor is kötődik hozzá, amikor még a pocakban van. Legalábbis a férjem így volt. Őt pl. nagyon érdekelte, hogy néz ki ott benn, meg nagyon aggódott is, hogy minden rendben van-e vele ott benn, ezért mindegyikre jött. Talán a te párod nem gondolta végig amit mondott vagy (ami rosszabb) nem kötődik a gyerekhez, talán még fel sem fogta, hogy lesz.... Amúgy mindenben ilyen "érzéketlen típus"?
2014. febr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
40%
én láttam egy ismerősöm ultrahangját mindenki úúú meg ááá,én viszont egy nagyon ronda kis alient láttam XD és órákig ugyanazt néztük egy maszatot,valszeg a pasik is így lehetnek ezzel örülnek neki meg minden de számukra egy maszat még nem jelent semmit ők ennél reálisabbak majd akkor örül ha kézbe veheti.
2014. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
74%
23. Az ismerősöm ultrahangképe valószínűleg nekem is "csak egy maszat". De itt az apáról van szó, akiben egy kicsivel több érzelem kellene, hogy legyen a saját gyerekével kapcsolatban. Amúgy tényleg egy kis maszat, de az ember a saját gyerekét másképpen látja..... Úgyhogy ez nem volt túl nagy segítség.
2014. febr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
29%

ugyan már egy apának miért kéne többet látni?! hormonjai vannak-nem

a férfiak különben is teljesen másképp gondolkoznak,nem érzelmesek mindennek a reális oldalát látják,pl. nem átelemzik a dolgokat hanem levonják a következtetéseket.

és egy apa még a megszületés után sem tud mit kezdeni a babával jó örül neki de ennyi.Sokszor maga az anya sem érzékenyül el,addig nem jön elő az anyai ösztöne amíg kézbe nem veszi a babát.Most sírja el magát az ember egy pacán?

2014. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
87%
Nem az a probléma itt, hogy nem sírta el magát a "paca láttán". Inkább az, ahogy véleményt formált az ultrahangról. Amúgy nem kötelező elmenni, de ez szerintem sokakban kiverte volna a biztosítékot, ha a gyereke apja közli, hogy "nem megyek el, mert látom eleget, ha megszületik". Ez úgy alapból BUNKÓ vélemény nyilvánítás. Legalábbis normálisabban is meg lehetett volna fogalmazni, nem úgy, hogy az legyen az ember érzése, abszolút nem érdekli a gyereke, nem érdekli a párja, akinek pedig ezek fontos dolgok.
2014. febr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
12%
akkor felnőtt módjára egyezzenek meg abban hogy a nem tudom hányadik hónapban azért jöjjön el(amikor már azért kifejlődött és lehet látni hogy az a gyereke)ne pedig idegenek tanácsát kérje a gyakorin, mint egy kamaszXD
2014. febr. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
8%
különben ez nem kicsit el van túlozva,régi nőknek nem az számított hogy jön e ultrahangra,mert akkor még nem is volt hanem hogy a nevére veszi és anyagilag támogatja.Oké hogy ez a korszak egyre inkább nőiesebbé akarja tenni a férfiakt(hogy legyen érző oldala is) de az én szememben,kell hogy legyen a férfinak kemény,férfias oldala,mert ha mindekettő fél érzelmes pityogós típus akkor az első problémánál már padlóra kerülnek.
2014. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóra: biztosan van ilyen is, amit leírsz. De pl. az én férjem ennek ellentmond. Ő nagyon érzelmes típus (le is írtam fenn, hogy nálunk hogyan volt az ultrahangoknál). Ugyanakkor férfias és nagyon racionális, amikor valami probléma van, szinte csak Ő van topon, Ő tud érzelmektől mentesen dönteni (és többnyire jól). Többnyire Ő is dönt ilyen esetekben.
2014. febr. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
21es csak nem Szerbiába élsz?:)
2014. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!