Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan nő, aki úgy döntött,...

Van olyan nő, aki úgy döntött, hogy nem vállal gyereket, és egyáltalán nem bánta meg?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, úgy érzem, hogy egyáltalán nem hiányzik a gyerek.Klassz munkám van, amit szeretek, és kitölti az életem.A gyerekeket sosem szerettem különösebben, nem volt velük igazából bajom, csak nem tudtam velük mit kezdeni.Sosem tervezgettem, hogy "jaj, majd ha lesz gyerekem, milyen jó lesz stb...." egyszóval nem vágytam rá soha.

Úgy konkrétan nem mondanám, hogy nem akarok gyereket, csak kíváncsi vagyok, h van-e itt olyan, akinek nincs, már nem is lehet és úgy érzi, hogy nem is hiányzik az életéből.Én jelenleg simán el tudnám képzelni az életem enélkül, de ugye hallani ilyeneket, hogy egy nő ettől lesz igazi nő, ettől teljesedik ki, vagy hogy később nagyon megbánta, stb.Van erre ellenpélda is?


2014. febr. 18. 16:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%
Az anyatigrist nem arra értettem, akinek gyerekkel teljes az élete, hanem azokra, akik elítélik azokat, akiknek viszont nem.
2014. febr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
98%

Soha nem gondoltam úgy, hogy nagyon hiányzik az életemből egy gyerek, aztán mégis lett egy. ÉS persze, szeretem, de sokszor elgondolkoztam már azon, mennyivel egyszerűbb volt az életem nélküle. Pedig nem beteges, nem rossz gyerek, nem "problémás". Meg nem bántam, de tény, hogy annak az életnek is megvoltak a pozitívumai, jól megvoltam én gyerek nélkül.

Most sem tartom magam igazán jó anyának, türelmetlen vagyok, ki tudok borulni rendesen.

Azt nem tudom, hogy 80 évesen bánnám-e, ha nem lenne gyerekem.

2014. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Hát igen. Én tini korom óta vártam arra, hogy családom lehessen. (Talán mert hiányzott az életemből a családi légkör) Vannak akik az ellenkezőjét érzik. Nincs ezzel semmi gond. Ha nem lehetett volna valamilyen oknál fogva gyerekem tuti nagyon sok állatom lenne helyette, hogy gondoskodhassak valakiről=valakikről a férjem mellett :)
2014. febr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
86%

Én sose akartam gyereket. Idegesítenek, nem tudok velük ellenni, szerintem nem is aranyosak..


Nem hiányzik az életemből. Állatmenhelyet vezetek, ők mind az én gyerekeim:)

2014. febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%

15. Esküszöm minden tiszteletem a tied!!!

Imadom az allatokat :)

2014. febr. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
27%
Igen. Priv-ben leírtam.
2014. febr. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

35 vagyok, de már legalább 10-12 éve érzem azt, hogy megőrjítenek a gyerekek. Csakhogy kifogtam egy olyan férjet, aki nem tudja elképzelni az életét gyerek nélkül. Ráadásul nem vonzottak az olyan pasik, akik szintén úgy álltak a gyerekkérdéshez, mint én. Így esett, hogy hamarosan születik egy kislányunk. Mondhatom, hogy 8 hónapja anya vagyok és ilyen hatalmas tapasztalattal a hátam mögött most úgy érzem, valami nagyon csodálatosból maradtam volna ki, ha ezt nem élhetem át. Maga a terhesség elvarázsol, ahogy napról napra formálódik bennem egy tökéletes kis ember. Ismerkedünk, bámulom az arcát az ultrahangképeken és örülök, hogy átélhetem ezt.

Az apukája már most szerelmes belé és azt érzem, milyen jó ennek a kislánynak, hogy ilyen apja lesz.


Ugyanakkor néha elfog a bánat, mert attól félek, egyszer majd arra ébredek: ez nem én vagyok, ez nem az én életem...

Mert az én életem a kutyáim. 5 kutyám van, egyikük menhelyről. Már idősecskék, egyikük 16 éves lesz lassan, a többiek 10 évesek múltak, a menhelyi még csak 6 éves. Nincs az az anya, aki jobban szeretné a gyerekeit, mint én a kutyáimat. Ha meg kéne halni értük, gondolkodás nélkül meghalnék. És sokszor nagyon félek, vajon egy kisgyerek mellett meg tudom-e adni majd nekik azt a törődést, amire szükségük van? Ha betegek lesznek, tudok-e majd virrasztani fölöttük, ahogy tettem 10-16 éven át??? Amelyikük beteg, ahhoz leköltözök egy szivacsra, átölelem és vele alszom, hogy minden lélegzetvételét figyelni tudjam. Nekem ez az életem. És ha ők nem lesznek, szeretnék befogadni olyan kutyákat, akiknek nincs gazdájuk. Ha 5 nem is lesz soha többé, de legalább 3-at. De pici gyerek mellett most ez olyan elérhetetlenné vált... Igazából a kutyáim ahogy öregszenek, egyre több törődést igényelnének. És pont most fognak elveszíteni? Igaz, 3 évre felszabadul a munkahelyen töltött idő, de vajon több marad kisgyerekkel? Nem tudom és sokszor nagyon félek.

Én azt szeretném, ha a gyerekemet és a kutyáimat össze tudnám úgy szoktatni, hogy egyiküktől se kelljen az időt elvennem, és egyiküket se kelljen a másiktól féltenem. Ha ez sikerül, nem hiszem, hogy valaha meg fogom bánni azt, hogy vállaltam ezt a kislányt. Néha az is eszembe jutott, hogy idősödő emberként már nem nagyon lehet kutyám, ha nem lesz senki, akire hagyhatom, ha meghalok. De persze nem ezért vállaltam a gyereket. Csak később az is lehet, hogy pont ez a döntés visz majd közelebb a kutyákhoz, akik nélkül nem tudom elképzelni az életem. Gyerek nélkül el tudtam volna képzelni, kutya nélkül egy napot sem.


Tudom, ez furán hangzik egy anyatigrisnek, köpködnek is rám rendesen, de nem is nekik írtam.


Ha majd 5-6 év múlva rám írsz, talán meg tudom mondani, megbántam-e. Nem azt, hogy nem lett, hanem hogy lett. Ha sikerül megadnom mindegyiküknek, a gyereknek és a kutyáknak is azt, amire szükségük van, akkor azt kell mondanom, biztosan nem fogom megbánni.

2014. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
17-es, én megértelek, az állataim nélkül én sem tudnék élni és mindenemet odaadnám értük. De ha már egy gyereket hordanék a szívem alatt, nem tudom, hogy képes lennék-e még mindig ugyanúgy vélekedni, ezért számomra picit furcsa, amit írsz.
2014. febr. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Én 35 évesen szültem gyereket, előtte el se tudtam volna képzelni, hogy anya legyek. Nem érdekeltek, sőt, idegesítettek a gyerekek, és nem is kerestem a társaságukat. Továbbá úntattak, szóval tényleg egy "antinőnek" gondoltam magam emiatt sokszor. Megszületett a lányom (már 5 éves múlt), és én úgy gondolom, szegény volt az életem eme élmény nélkül, és már bánom, hogy nem 25 évesen vállaltam.. talán akkor még egyet is vállaltam volna.


Viszont vannak kolléganőim, 28-45-ig, akiknek nincs gyerekük, kinek ilyen, kinek olyan okok miatt. Sőt, igazából ketten vagyunk a cégnél (elég nagy cég, sok nővel) akiknek van gyerekünk, a többieknek nincs. Én azt látom mindenkin, hogy jól "elvan" így, bár két 40 felettiről tudom, hogy ők nagyon bánják, szoktunk erről beszélgetni néha. (ők hozzák fel a témát, soha nem én!).


Én azt gondolom, aki nem tudja miből marad ki, az nem is nagyon bánja... Olyan ez mint az egyke kérdés.. akinek nincs testvére, el se tudja képzelni milyen az, akinek van... és a másikat irigylik az előnyök miatt, de igazából ők se tudják, milyen lenne ha... :)

2014. febr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Régebben egyáltalán nem akartam gyereket, el sem tudtam volna képzelni magamat, mint anyát. Nem tudtam mit kezdeni a kicsikkel, zavart, ha sírtak, ugyanaz, amit már többen leírtak előttem. Voltam férjnél is, de ő sem akart gyereket, elvoltunk nagyon jól ezzel a hozzállással, nem emiatt váltunk el végül. Amikor megismertem a mostani páromat, nem tudom mi történhetett, de azonnal átkattant az agyamban valami, és vágytam arra, hogy gyerekem legyen tőle. Már az idegen gyerekekhez sem úgy álltam hozzá, mint előtte, nem zavartak többé, aranyosnak találtam őket. És elkezdtünk mi is élesben próbálkozni a saját babával, és nem akar összejönni, nagyon el vagyok keseredve minden hónapban, amikor kideült, hogy most se sikerült. Úgy érzem ez a büntetésem amiatt, amit korábban gondoltam a dologról. Nem adtam még föl a dolgot, de sokszor eszembe jut, hogy talán vissza kell majd nevelni magam a korábbi hozzáállásomra valahogy, hogy könnyebben viseljem a kudarcot. Egy pokol az egész! Csak azért írtam ezt le, hogy még akármi változhat a felfogásodban is, 28 évesen még fiatal vagy!
2014. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!