Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki nem akarta a második...

Aki nem akarta a második gyereket, de becsúszott, hogyan döntött?

Figyelt kérdés
Lszi indokot is írjtaok, hogy miért tartottátok/nem tartottátok meg. Köszi!
2011. jan. 7. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris nagyon meglepődtünk, mert az első nehezen jött össze! Aztán 1 percre kétségbe estünk, de végülis megtartottuk és nem bántuk meg! Most 17 hónapos(pedig a terhességem 25 hetétől arcüreggyulladásom volt a végéig!!)
2011. jan. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor becsúszott akkor mi is megijedtünk,de aztán már vártuk. Sajnos korán megszakadt az a terhesség. Akkor elhatároztuk,hogy egy év múlva nyáron babázni akarunk. Így is lett:)
2011. jan. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%

Elsőt megtartottuk. 2,5 évre terhes lettem, őt nem.

25, L

2011. jan. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és hogy miért akartuk mégis megtartani? mert abszolút abortusz ellenes vagyok, a páromnak meg sem fordult a fejében hogy el kellene vetetni. És persze Anya vagyok,nem tudnám megtenni hogy egy véletlen gyermeket eldobjak magamtól akármilyen módon is.
2011. jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Ja, még éppen nem volt 1 éves a 2. kislány amikor megint nem tervezetten lett egy + teszt. A szitu ugyan az mint az első nem tervezettnél: nem vártuk,de aztán ,mát örültünk neki, de sajnos ideje korán megszakadt a terhesség.

Most 24 vagyok,és ezúttal tervezetten várjuk a 3. babó születését-remélve,hogy nem lesz megint veté a vége,

Miért? mert Anya vagyok!!

2011. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megijedtünk nagyon, egy pár napig "öltük" egymást. Aztán rájöttünk, hogy akarjuk ezt a gyereket. Megbékéltünk, és azóta várjuk nagyon. :) Még 3-4 hét van hátra, aztán idekint üdvözölhetjük. :) Kicsit több, mint 2 év lesz a gyerekek között.
2011. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megtartottuk, mert semmi nem szólt ellene. A nagy akkor két és fél éves volt, jó volt a házasságunk. (most is jó:))


Azóta született egy nem tervezett harmadik is, mindhármat imádom, imádjuk:)))

2011. jan. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kérdező te hogy döntöttél?
2011. jan. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mellett csúszott be a kis cseles. Nem véletlenül nem terveztünk új babát: még az első is elég kicsi volt, párkapcsolati és súlyos anyagi problémák is bonyolították az életünket akkoriban. A férjem élből el akarta vetetni, bennem is felmerült, végül nagy vívódások után megtartottam. Kutyakeményen megharcoltam érte a férjemmel és a családommal is, sajnos a házasságom azóta is ingatag lábakon áll, és a kicsi korkülönbség ( 17 hónap) se könnyíti meg a helyzetemet.

De igazából akkor állt meg bennem az ütő december elején, mikor egy elszakadt óvszert követően megint pozitívat teszteltem. Ikrek lettek volna, de őket már nem mertem vállalni.

Azt hiszem, sohasem fogom tudni megbocsátani magamnak, hogy nem volt erőm kiállni értük, anyagilag a béka s*gge alatt vagyunk, a férjem nem támaszom, fogalmam sincs, mikor és hogyan tudok kilépni ebből a helyzetből és fel tudok-e majd építeni egy új jövőt magunknak. Ráadásul megincsak 18 hónap lett volna köztük, azt hiszem fizikailag sem bírtam volna úgy ahogy kellene, két kicsivel meg két újszülöttel... Próbálom mentegetni magamat hogy a két nagyobbat is védtem ezzel a döntéssel, hogy nem kell újabb nehézség az élerükbe, nem kell osztozniuk rajtam, és az amúgy is szűkös anyagiakon... hát nem tudom.

Egyszerűen muszáj volt az eszemre hallgatnom, de a szívem majd' megszakad bele.

2011. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Aligha vannak itt olyanok,akiknél mi jobban állnánk anyagilag... iszonyat sz-ba vagyunk,mégis tudatosan bevállaltunk egy harmadikat-igaz még nagyon az elején vagyunk a heteknek... . És ha azt gondolná valaki,hogy a pénz miatt,akkor roszul gondolja,mert ami + jár egy gyerekkel,azt el is viszi-pláne,ha fiú lesz,mert lányaink vannak.

Én szentül hiszem,hogy a pénz nem lehet az oka annak,hogy egy (vagy több) gyermeket megtagadjunk magunktól. Nyílván nem lesz egyszerűbb az élet még egy gyerekkel,de mint már írtam "Anya vagyok"! és nem szándékozom mássá válni!

2011. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!