Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan család, aki nem...

Van itt olyan család, aki nem tud félretenni semennyit?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy kérdést itt, hogy kinek mennyi megtakarítása van, és döbbentem olvastam, hogy a kb. 60 válaszoló közül kb. 50-nek milliós nagyságrendben van félretett pénze.

És még én hittem azt, hogy a többséghez tartozom ma Magyarországon, a 0-ás megtakarításunkkal :-(

Hogyan szerezték az állásukat? Egyszerűen felfoghatatlan számomra, aki a létminimum közelében él, hogy a többség milliós bevétellel rendelkezik. :-(

Igen, savanyú a szőlő. :-(

Ja, még mielőtt bárki ítélkezne: könyvtárból netezek INGYENESEN. :-(


2013. nov. 13. 13:25
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

Először is: senkit nem pontoztam le. Nem írtam senkinek privát üzentet.

Másodszor: hogyan menjenek el dolgozni, ha beteg a gyerekem? Mégis ki vigyázzon rá? Nincsenek nagyik, sem senki, aki vigyázna rá...

Harmadszor: képzeld el, még így is dolgozom, minden lószart elvállalok (diplomával) eljárok takarítani is, ha hazajött a férjem, de az annyira kevés.

Negyedszer: rendszeresen járok állásinterjúkra is, de már most sorozatban a szemembe mondják: Maga lenne a legalkalmasabb, de mivel gyereke van, ezért egy másik jelöltre esett a választásunk!

Bocsánat, hogy feltettem a kérdést, de nagyon eltértünk a tárgytól.

2013. nov. 13. 14:25
 32/57 anonim ***** válasza:
88%
kérdező, látszik, hogy te nem sűrűn jársz ide. Itt mindenki gazdag, minden nő 50 kg és minden pasinak nagy a farka...
2013. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:

"Nem sirànkozni kell hogy nincs munka hanem felemelni a kicsi hátsodat és elmenni elvàllalni olyan munkát is amit " a te végzettségeddel megalàzo). Idősgondozàs, takarítás stb."


Ne haragudj, de itt muszáj közbeszólnom, ez nem így működik. Én ugyan nem panaszkodok, nincs rá okom, tehát nem akarom itt ecsetelni, hogy nekem milyen sz*r az életem, mert nem az. Bár most nincs munkám, de azért megélünk egy keresetből, úgyhogy még ha azért nem találnék semmit, mert válogatok, akkor sem dőlne össze a világ, nem is unatkozok itthon, itt vidéken mindig akad valami munka a ház körül is.

De nem válogatok az álláskeresésnél, a lényeg, hogy a környéken legyen a munka, tehát ne kelljen elköltöznöm a családomtól, meg fizikailag bírjam. Dolgoztam már irodában ugyanúgy, mint gyárban. Most is elmennék: eladónak, pénztárosnak, takarítónak, gyári betanított munkásnak, vagy akár a közmunkát bevállalnám, de sehova nem kellek és itt már éves nagyságrendben beszélünk.

Tehát azért nem ilyen egyértelmű ez, mint ahogy itt sokan leírják, hogy "azért nincs munkád, mert válogatsz".

2013. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
32-esnek van igaza :D
2013. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 A kérdező kommentje:

Utolsó! Hát tényleg nem járok ide sűrűn, de köszi, mosolyt csaltál az arcomra! :-)

Azt hiszem, nem is teszek fel több kérdést, mást képzeltem erről az oldalról...

2013. nov. 13. 14:27
 36/57 A kérdező kommentje:
Vagyis a 32-esnek szólt az előbbi mondatom, de a 34-essel is maximálisan egyetértek!
2013. nov. 13. 14:28
 37/57 A kérdező kommentje:

:-D :-D

Szóval a 33-assal értek egyet :-)

2013. nov. 13. 14:30
 38/57 anonim ***** válasza:

Én 28 évesen, ügyvédjelöltként még annyit sem keresek, hogy magamat fenntartsam, úgyhogy otthon élek, szülőkre utalva.

A keresetem a havi kiadásaim töredékét fedezi (bérleti kapásból lejön pl. belőle, és marad alig 50.000,- Ft egész hónapra, amiből ebédelek a munkahelynél, és kész kb...), minden másban még el kell tartani.

Úgy érzem, a világ vége a helyzetem.

Félretenni? Én ezt nem is ismerem. :(

2013. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
* bérlet jön le, tehát a tömegközlekedés
2013. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Lienah ***** válasza:
89%

32-es!!!

Kikérem magamnak!!!

Én 29 éves vagyok 165cm és jelenleg 102kg (+ amit a baba miatt még hízok), szemüveges, sajnos kopaszodó, erősen őszülő stb... mégegyszer ne merj :D :P berakni a MINDENKI kategóriába:)

2013. nov. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!