Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan család, aki nem...

Van itt olyan család, aki nem tud félretenni semennyit?

Figyelt kérdés

Ma olvastam egy kérdést itt, hogy kinek mennyi megtakarítása van, és döbbentem olvastam, hogy a kb. 60 válaszoló közül kb. 50-nek milliós nagyságrendben van félretett pénze.

És még én hittem azt, hogy a többséghez tartozom ma Magyarországon, a 0-ás megtakarításunkkal :-(

Hogyan szerezték az állásukat? Egyszerűen felfoghatatlan számomra, aki a létminimum közelében él, hogy a többség milliós bevétellel rendelkezik. :-(

Igen, savanyú a szőlő. :-(

Ja, még mielőtt bárki ítélkezne: könyvtárból netezek INGYENESEN. :-(


2013. nov. 13. 13:25
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
72%
Mi sem tudunk félretenni semmit..
2013. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
51%
Mi sem tudunk félretenni semmit (pedig szerintem még viszonylag jól is élünk), nem tudom más honnan tesz félre. Sőt, ha most csak magamat veszem, gyakorlatilag még "ki se léptem az életbe", de már párszázezres mínuszban vagyok a diákhitelem miatt.
2013. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
29%

6 millió a félretett pénzünk, és havi átlag 200-300 ezret tudunk félretenni.

De így is albiban vagyunk, mert errefelé 20 milliónál kezdődnek a normális lakások, és autót is most fogunk venni, gyerek is születik tavasszal, szóval a lakásvásárlás megint távolabb került.

2013. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
86%

Én már eljutottam oda, hogy nem irigykedek, de amikor irigykedtem akkor sem rosszindulatból, csak hát "de jó neki".


Én inkább már azt nézem, hogy mennyi rosszabb helyzetű ember van, mint mi, és nagyon-nagyon sok. Csak ide azért tényleg nem hiszem, hogy írnának a nagyon-nagyon szegények.


Örülni kell, hogy egészségesek vagyunk, hogy a gyermekünk is az, mert ez a legnagyobb kincs. Közhely, de mennyire de mennyire igaz! Hálát adok az égnek minden egyes nap, hogy a gyermekem -bár sok dolgot majd nélkülöznie kell- egészséges.

2013. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
76%

Ha valakinek olyan szakmája van amivel a versenyszférában jól eltud helyezkedni, az nagyon jól keres. Nálunk pl. egy informatikusnak 300.000 Ft a kezdő fizetése, de a nyelvi részlegen is szép keresetek vannak. Ezért tanulok én is folyamatosan, hogy átkerüljek hozzájuk, mert a fizetésem messze elmarad az övektől. Így én se tudok félrerakni.

Vagy közel van tűzhöz az állami cégeknél, ott is nagy pénzek mennek.

2013. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
95%
Én ápolónő vagyok, férjem mentőápoló, van egy 17 éves lányunk, hitelünk nincs, és nem, mi sem tudunk félretenni. Örülünk, ha hó végéig elég :(
2013. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
91%

Változó szerintem.

A mi példánk:

Volt olyan hónapunk, amikor kopra jöttünk ki. Igaz nálam (és szerencsére a férjemnél is) az első, hogy a számlák be legyenek fizetve (nincs esély tartozásra!), a gyereknek meglegyen a havi "adagja", ami kell (hús, ruházat, gyógyszer - ha kell, stb).

Ezután jön a havi bevásárlás, minimális dolgokat kell nézni: liszt, olaj, tojás, stb. Extra csak akkor van/volt, ha belefért. Ja és mindent akciósan nézek most is.

Anno, amíg a lányommal itthon voltam, ráértem elbuszozni pl. az Auchanhoz vagy a Sparhoz, ha épp valami ott volt jó árban.

Most már munka mellett kicsit "nehezebb" időben, de megoldom.


Ha volt plusz bevételünk anno, vagy most, akkor azt félre rakjuk. Pl. névnap - szülinapra, karácsonyra, egyébre kapunk X forintot ajándékba, a férjem prémiumot kap évente 3×, ami általában 60-100e forint közötti.

Ezeket a pénzeket automatikusan félre tesszük és csak a legszükségesebb esetben nyúlunk hozzá.


Most nem rég jutottunk el odáig, hogy a férjem fizetéséből élünk. Az én fizetésemet (95e) minden hónapban félre tesszük.

Én tavasszal szeretném felújítani a fürdőt. Így most erre "gyűjtök". Azaz, erre dolgozom havonta.


Ha esetleg beüt a ménkő, akkor a tartalékból próbálunk meg fent maradni, illetve akkor nem tesszük félre a fizetésem havonta, hanem abból is gazdálkodunk.

2013. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
66%
Nézd mi úgy tudunk félretenni,hogy a házunkon nincs hitel (szülők segítettek) és a férjem viszonylag jól keres. Szerencsések vagyunk! De nem csodálkozom,hogy átlag fizuból nem bír valaki félretenni. Főleg,ha még hitel is van!
2013. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 A kérdező kommentje:

Szinte tudtam, hogy bepofátlankodik ide egy olyan, akihez nem szól a kérdés, KEDVES 3-AS!!!! Köszönöm a válaszodat, és örülök, hogy neked van, de nem téged kérdeztelek, ne haragudj....

Tényleg ne haragudj, de egyszerűen annyira kilátástalan helyzetbe kerültünk, hogy felbosszant, akinek van mit a tejbe aprítania. Tényleg bocs.

És nálunk sajnos a sz*r anyagi helyzet magával hozta a rossz egészséget is, és pont ezért nem tudok elmenni dolgozni, mert a gyerek állandóan beteg, és csak én jöhetek számításba, aki vigyázhat rá. Melyik munkahely tolerálná azt, hogy egy hét munka, egy hét táppénz a gyerekkel... Semelyik :-(

2013. nov. 13. 13:37
 10/57 anonim ***** válasza:
65%

Van. Nem tudok félretenni...nincs saját házunk, se kocsink. Házra/lakásra esély sincs, havi netto 100 ezres fizu mellett, szóval nem is álmodozok.

Annak is örülünk, ha egyik fizutól a másikig kihúzzuk...

2013. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!