Hogyan oldjuk meg? A párom lánya allergiás a kutya és a macskaszőrre, folyamatosan beteg, amikor nálunk van. Az anyja lassan elengedni sem akarja hozzánk.
Hogy hogy oldjátok meg?
Erre én is csak azt tudom mondani, amit itt előttem már sokan. A lakásban nincs helye állatnak! Nekem is volt gyerekkoromban, félre ne értsetek, nem vagyok állatellenes, de ha valaki allergiás a szőrre, akkor egy embernek sincs joga ennek kitenni azokat, akik egy háztartásban élnek vele.
A kéthavonta egy hónap hosszú idő. Ha pl csak egy hétvége lenne, akkor is azt tanácsolnám, hogy azokra a napokra zárjátok ki az állatokat. Miért kell annak a gyereknek szívnia, mert nem tudtok felelősséggel állatot tartani. Annak a kutyának macskának stb nő a szőre, tehát van bundája pont a téli hideg és eső ellen véd. Nagyon profi kutyaházakat lehet építeni, amibe még a szél se fúj be.
Nehogy már azt ugassátok le, aki a gyereke egészségét védi, főleg úgy, hogy tudvalevő, hogy a súlyos légúti allergiás tünetek a későbbiekben asztmához is vezethetnek.
Az allergia meg nem gyógyul inger hatására, hanem súlyosbodik. Erre jó példa pl a rovarcsípés, ami először csak extrém dudorral jár, a 2. 3. csípés után meg halált okoz, ha nincs ellenszer kéznél. Az ételallergia szintén. Először egy teljes adag vált ki allergiát, aztán meg már a "nyomokban" tartalmaz is súlyos következményekkel jár. Azért, mert a légúti nem életveszélyes, igenis komoly dolog. Az asztma meg borzasztó betegség, addig nem szabadna eljutni.
A lakásban való állattartásról meg annyit, hogy semmivel sem tisztább egy kutya mint akármelyik más állat. Amikor kimegy sétálni, mindenféle végtermékbe, bűzös mocsokba meghempergőzik, minden szrt összeeszik, valamint belelép a legundorítóbb köpetekbe, mert hát ő ugye nem kerüli ki. Ezután sok helyen a lakásba érve kicsi szeretett eb felugrik az ágyba, az ember meg nem tudja mitől betegedett le. Ennyi erővel egy mindent összesz.ó disznóval is együtt lehetne élni, mert jaj de cuki.
Az állat az állat, ezt jó lenne mindenkinek megtanulnia.
Nézd #36, nyilván a döntésnek vannak határai, képzeld én sem járhatok meztelenül az utcán, és nekem is be kell mennem adott esetben a munkahelyemre, ne keverjük a szezont (általános társadalmi normák) a fazonnal (szülői autokratizmus).
A kakukktojás meg a madárpók, miért ne tarthatna madárpókot egy 13 éves, ha azt akar? Mi tiltja?
37 gratula ahhoz, hogy nem a problémát szüntetnéd meg, hanem a betegséget kezeltetnéd.
Tehát ha rühes lenne a családod valamilyen állattól, gondolom a rüh ellen tennél, kezelgetnéd őket, ők meg újra és újra megbetegednének. Tehát nem az állatnak raknád ki a szűrét. Betegség és betegség közt nincs különbség. Egyik se jobb a másiknál.
Úr isten mennyi beteg ember van itt, aki élből az utcára dobná az állatokat! Ne is haragudjatok, de a csak lakásban tartott állat immunrendszere nem olyan, hogy kibírja hosszútávon a kinti életet, főleg télen, fagyban, tehát ez egyenértékű a gyilkossággal.
Ahogy többen írták, az allergia kezelhető, kondicionálható! A kislánynak éppen hogy jót tesz, ha állatok között van, így a szervezete egy idő után hozzászokik és enyhülnek/elmúlnak az allergiás tünetek. Emellett persze mindenképp vigyétek el orvoshoz, és szedje a megfelelő gyógyszereket is, hiszen ez egy BETEGSÉG!
Az állatoknál többen javasolták a furminátort, ez nagyon jó ötlet! Napi 2x ha használjátok szinte semmi szőr nem lesz a házban,nekünk is van. Emellett naponta porszívózni, ha ott a kislány és felmosni.
Én imádom a macskákat, s nekem is van egy perzsa macskám, ugyanakkor allergiás vagyok a macskaszőrre. A macskám úgy van nevelve, hogy egy fotel az "övé" a nappaliban, egy szék a konyhában, valamint van egy szőnyege a szobám ajtaja előtt. (A szobámba, ahol alszom, nem jöhet be.) A macskám bútoraira varrattam mosható huzatot a kárpit fölé, amit hetente mosok, a szőnyege egy bolyhos, meleg rongyszőnyeg, amit szintén mindig kimosok. Mindenből 3 db van, így ha lehúzom (vagy cserélem a szőnyeget), egyből fel tudom tenni a másikat. Valamint minden áldott nap porszívózok, és legalább egyszer megfésülöm a macskát (kint az udvaron). Plusz még gyógyszert is szedek az allergiámra, de az csak mérsékli a tüneteimet. Ja, és ha simogatom a macskát, van egy kétoldalú takaró, amit magamra terítek. Ez nyáron vékonyabb, télen vastagabb. Az egyik oldala kifejezetten összeszedi a macskaszőrt, ami másnak gusztustalan, nekem meg kapóra jön. Ilyen takaróm is több van. Simogatáskor meg az egyik kezemen van egy szőrápoló kesztyű, ami összeszedi a szőrt.
Magamtól nem vettem volna perzsa macskát, de szegényt kitették egy telepre, ahol dolgoztam, és senki másnak nem kellett. Egy darabig próbáltam neki gazdát keresni, de aztán már nem akartam tőle megválni. Egy nagyon szép, vörös macska, valamint nagyon barátságos, és okos is.
Szóval takarítani, takarítani, takarítani. Természetesen én se vagyok tünetmentes, de hogy ennyit takarítok, elviselhető a dolog. De, ha pl. elmegyek itthonról egy hétre és a párom macskát, nem fésüli, nincs takarítva, stb., akkor elég durva tüneteim vannak, amikor hazajövök. Ami még sokat segítene a dolgon egy, a házba beépített légtisztító berendezés. De gondolom nem kell részleteznem, hogy ez mennyibe kerülne...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!