Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tojja le itthon mindenki...

Miért tojja le itthon mindenki, hogy súlyos beteg vagyok?

Figyelt kérdés

HIV-pozitívként a betegségemnek abban a fázisában vagyok, amikor még nem kell ugyan gyógyszert szednem, de mindenféle fertőzést elkapok könnyen, mert gyenge az immunrendszerem.


Már 4. hete tart a hőemelkedés/láz a szervezetemben, illetve állandóan herpeszes a szám és náthás vagyok. Gyötör a depresszió is.


Csak anyukám tudja az igazságot, a testvéreimnek és a család többi tagjának azt találtuk ki, hogy egy ritka immunbetegségben szenvedek.


Mindenki látja, hogy nem bírom a fizikai munkát, ennek ellenére elvárják, hogy bepakoljam a szenet egy délután alatt és felvágjam, bepakoljam a fát nagyanyámnál, vagy hogy ásózzak a kertben.


Éjszaka kiver a hideg veríték és arra kelek, hogy hőemelkedésem van. Anyám veszekszik, ha nem bírok felkelni és bemenni a melóba időben. A munkahelyemen a könnyített, "ritka immunbeteg"-verziót adtam elő. A főnököm megértő velem, nem várja el, hogy bejárjak 8-ra, viszont a kollégáim irigyek és mindent rám passzolnak, amit csak lehet. Ráadásul anyám azzal zsarol, hogy ha elmegyek táppénzre, mert akkor kirak, illetve, ha nem dolgozom rendesen, akkor elmondja a családomnak az igazságot. A többiek is magasról lekakálják, hogy mi van velem, meg sem kérdeznék, hogy mi újság van, csak minden megy a szokásos mederben.


(Ha elmennék táppénzre, akkor ugyan szűkösen, de meg tudnék élni a bérem feléből, 90 ezerből, persze nem albérletben, hanem az itthoni körülmények közt.)


Én ezt a HIV-betegséget nem kértem senkitől, csak hülye voltam, mert beleegyeztem egy akkor még megbízhatónak tűnő személlyel, tartós kapcsolatban a nem biztonságos szexbe, amikor még külföldön dolgoztam. Ha ősz végén megkapom a gyógyszert, akkor sokkal könnyebb lesz, mert visszaáll az immunrendszerem az egyensúlyba, de addig még másfél hónapot várnom kell.


Kérlek Titeket, azt ne firtassátok, hogy miért nem léptem már le itthonról albérletbe vagy saját lakásba, mert megvannak annak a nyomós okai, amiről nem én tehetek és nem szeretném itt közölni, mert eléggé terjedelmes lenne.


2013. szept. 22. 20:07
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
28%
kicsit olvass utána, gyógyszer mellett a vírusszám annyira lecsökken, hogy bizonyított, hogy védekezés nélküli szexuális kapcsolat esetén sincs fertőzésveszély.
2013. szept. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
84%
Ùgy öszintén.Te lefeküdnél vele védekezés nélkül.Ha elvágná a kezét nyugodt szívvel bekötöznéd,ápolnád.Ha nem tudnál a "betegségröl" biztosan......
2013. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
42%

Bátran hangoztatom az eü diplomámat. Az információt, amit mondtam az AIDS tünetegyüttesről és az azt okozó HIV vírusról pontosan így megtalálhatod Petrányi Gyula Belgyógyászat című Medicina Kiadó által kiadott orvosi tankönyvében a 2006-os kiadás 477-es oldalán.


"Az AIDS krónikus betegség, és általában hosszadalmas. Lefolyása három fázisra osztható. I. fázis lappangási idő.... II. fázis AIDS Related Complex (ARC) gyanújelek és első tünetek: érthetetlen gyengeség, nagy fáradékonyság, éjjeli izzadás...... III. fázis. A harmadik latenciaidő után (kb. 40%-ban 5 éven belül) a végül halálos III. fázis kezdődik.......


Annyiban igazat adok az ellenkező véleménynek, hogy egy amerikai kiadású könyvemben (LEWIS: Medical Surcigal Nursing, Mosby Elsevier, 2007.) 252. oldalán az előző megszólaló által leírt beosztást követi a szerző, és ő az AIDS-et valóban a legutolsó fázis megnevezésére alkalmazza kizárólag, míg a korábbiakban a HIV vírusról beszél csupán. Ez pedig egy ápolástudományi tankönyv.


Úgy gondolom, ha Magyarországon az orvosi Belgyógyászatban az általam említett megnevezés szerint beszélnek az AIDS megbetegedésről, akkor hivatalosan elfogadott információkat közöltem én is.


A másik igen lényeges és nyomatékos információ, hogy eszedbe ne jusson óvszer nélkül nemi életet élni bármilyen gyógyszer mellett, mert megbetegíted a partnered.


Továbbá mielőbb tanácsolom a gyógyszeres kezelés megkezdését, ha kell, menj el előbb, mint amikorra időpontot kaptál.


Hogy miért tojja le mindenki: mert nem tudják, mi van veled pontosan, és nem jellemző hála Istennek Magyarországon, hogy HIV fertőzés miatt gyengélkedjen valaki. Az édesanyád pedig valószínűleg nem tudja hova tenni a problémát, és nincs pontosan tisztában annak súlyosságával.

2013. szept. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
42%

Hihetetlen, ti érzéstelenségböl kene diplomat kapjatok, itt van egy sulyosan beteg ember, megértést koldulva, es ti veszekedtek semmisegeken, tisztazzatok a semmit.

Szégyen! Remelem ha korhazba kerul barki , az ilyen " diplomasok" elkerulik

2013. szept. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Szia!:) Ha még esetleg jársz az oldalon, megkérdezhetem hogy vagy, mik a fejlemények, hogyan oldódott meg?
2017. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
34# akkor szedd elő az eü konyveidet, mert a HIV + és az AIDS beteg Koránt sem ugyanaz. A helyedben így inkább nem dicsekednék a vegzettsegemmel, hogy még ennyit se tudsz -.-
2017. dec. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
Szia, hogy vagy azóta,hogyan alakult az egészséged, életed?
2022. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!