Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tojja le itthon mindenki...

Miért tojja le itthon mindenki, hogy súlyos beteg vagyok?

Figyelt kérdés

HIV-pozitívként a betegségemnek abban a fázisában vagyok, amikor még nem kell ugyan gyógyszert szednem, de mindenféle fertőzést elkapok könnyen, mert gyenge az immunrendszerem.


Már 4. hete tart a hőemelkedés/láz a szervezetemben, illetve állandóan herpeszes a szám és náthás vagyok. Gyötör a depresszió is.


Csak anyukám tudja az igazságot, a testvéreimnek és a család többi tagjának azt találtuk ki, hogy egy ritka immunbetegségben szenvedek.


Mindenki látja, hogy nem bírom a fizikai munkát, ennek ellenére elvárják, hogy bepakoljam a szenet egy délután alatt és felvágjam, bepakoljam a fát nagyanyámnál, vagy hogy ásózzak a kertben.


Éjszaka kiver a hideg veríték és arra kelek, hogy hőemelkedésem van. Anyám veszekszik, ha nem bírok felkelni és bemenni a melóba időben. A munkahelyemen a könnyített, "ritka immunbeteg"-verziót adtam elő. A főnököm megértő velem, nem várja el, hogy bejárjak 8-ra, viszont a kollégáim irigyek és mindent rám passzolnak, amit csak lehet. Ráadásul anyám azzal zsarol, hogy ha elmegyek táppénzre, mert akkor kirak, illetve, ha nem dolgozom rendesen, akkor elmondja a családomnak az igazságot. A többiek is magasról lekakálják, hogy mi van velem, meg sem kérdeznék, hogy mi újság van, csak minden megy a szokásos mederben.


(Ha elmennék táppénzre, akkor ugyan szűkösen, de meg tudnék élni a bérem feléből, 90 ezerből, persze nem albérletben, hanem az itthoni körülmények közt.)


Én ezt a HIV-betegséget nem kértem senkitől, csak hülye voltam, mert beleegyeztem egy akkor még megbízhatónak tűnő személlyel, tartós kapcsolatban a nem biztonságos szexbe, amikor még külföldön dolgoztam. Ha ősz végén megkapom a gyógyszert, akkor sokkal könnyebb lesz, mert visszaáll az immunrendszerem az egyensúlyba, de addig még másfél hónapot várnom kell.


Kérlek Titeket, azt ne firtassátok, hogy miért nem léptem már le itthonról albérletbe vagy saját lakásba, mert megvannak annak a nyomós okai, amiről nem én tehetek és nem szeretném itt közölni, mert eléggé terjedelmes lenne.


2013. szept. 22. 20:07
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
34%
De, ez ugyanaz, mint az AIDS. Az AIDS a betegség tüneteinek, tünetegyüttesének a rövidítése, a HIV pedig magáé az okozó vírusé. Ugyanaz.
2013. szept. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Hát nem. Az AIDS a végső stádiumnak a neve, az, amikor egy komoly betegség társul a HIV-fertőzöttség mellé, amely a HIV miatt alakul ki. "Megjelennek a toxoplazmák az agyban, gombás fertőzések a bőrön, bronchitis és/vagy tüdőgyulladás, Kaposi szarkóma. Ezt a szakaszt nevezzük AIDS betegségnek. Ennek átlagos időtartalma 6 hónaptól 2 évig terjed, melyet halál követ."
2013. szept. 22. 22:45
 33/47 A kérdező kommentje:

29-es: Te ezt honnan veszed, hogy egy egyszerű náthával döglök otthon? Ugyanúgy megcsinálom magamnak a kaját, ugyanúgy kitakarítok, kimosom a ruháimat. Inkább a hozzáállásukkal van a baj.


A melóhelyemen meg elvileg örüljenek, hogy ott vagyok annyi pénzért, amennyi, mert 3 idegen nyelven beszélek folyékonyan (angol, német, spanyol), amivel megkönnyítem az ő munkájukat is, éppen ezért vagyok a főnök "kedvence" (ha lehet ilyet mondani).


De bírom, amikor pár mondatból így kikövetkeztettek mindent.

2013. szept. 22. 22:52
 34/47 anonim ***** válasza:
60%

Szivem, egészségügyi főiskolát végeztem, tudom, mi az az AIDS.... Pontosan ez van neked. Nem a végső stádium neve, hanem a megbetegedésé. Magyarra fordítva szó szerint így hangzik: Szerzett Immunhiányos Betegség Szindróma (=tünetegyüttes). Ez van Neked. Melynek okozója a HIV vírus.


A másik pedig, hogy fertőző vagy attól, hogy jó gyógyszert kapsz, tehát ha gumi nélkül szexelsz, ugyanúgy megfertőzöd a partnered, mintha nem szednél gyógyszert. És ez ugyanúgy igaz a véredre is.


Igen, jól tudod, hogy sem kézfogástól, sem közös WC használattól, sem tüsszentéstől nem fogja senki elkapni tőled, de szexel-vérrel továbbra is terjed, akármit szedsz is.

2013. szept. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

Drágám, én meg a kezedbe adnám azt a tájékoztató füzetet, amit a Szent Lászlóban adtak vagy elolvastatnám veled az új kutatási eredményeket :)


Az AIDS a végső, 5. stádiumnak a neve, amikor van egy kapcsolt betegség. Mellesleg én nem végeztem egészségügyi főiskolát (csak egy pénzügyit), viszont van egy ápolói OKJ-m és sosem voltam a fertőző betegekkel ilyen előítéletes, mint itt sokan. :)

2013. szept. 22. 22:57
 36/47 anonim ***** válasza:
100%

HIV

(Human Immunodeficiency Virus, magyarul emberi immunhiány-előidéző vírus) embert fertőző vírus, az AIDS nevű betegség kórokozója. A retrovírusok közé tartozik, és az emberi szervezetet a fertőzésektől óvó immunrendszert támadja meg, azt évek alatt elpusztítva, védtelenné téve a szervezetet más betegségekkel szemben.


Az AIDS (

Acquired Immune Deficiency Syndrome = szerzett immunhiányos tünetegyüttes) a HIV (Human Immunodeficiency Virus = emberi immunhiány vírusa) által előidézett, gyakorlatilag 100%-os halálozású tünetegyüttes,[1] amelyet 1981-ben azonosítottak, de már jóval régebben megjelent. Azóta a fertőzés lényegében gyógyíthatóvá vált[2]. A vírus az immunrendszer sejtjeit, elsősorban a CD4 receptorral rendelkező T-limfocitákat pusztítja. Az immunrendszer fokozatos leromlása elősegíti az [3]ek és a daganatok megjelenését. A fertőzés után a tünetek általában évekkel (átlagosan 5 évvel) később jelentkeznek, de időközben a fertőzöttek továbbadhatják a vírust.

A vírus átadható direkt nyálkahártya-kontaktussal vagy különböző testfolyadékok által, mint a vér, ondó, hüvelyváladék, előváladék és anyatej.[4][5] A fertőzés bekövetkezhet közösülés, vérátömlesztés során, fertőzött injekciós tű által, anya és csecsemő között a terhesség, szülés és szoptatás alatt, vagy ha a fent említett folyadékok valamelyike egy nyálkahártya vagy bőr sérüléssel érintkezik.


Lefolyásának szakaszai

1. szakasz – HIV fertőzés utáni 3-4 hét a HIV vírus lappangási időszaka, a beteg nem AIDS-es.

2. szakasz – Primer vagy akut HIV tünetegyüttes – a HIV fertőzést követő 3-6 hétben lép fel. Tünetei: átmeneti nyirokcsomó-megnagyobbodás, láz, fáradékonyság, rossz közérzet, izomfájdalom és kanyarószerű bőrkiütések. A fertőzöttek 1-2 hét elteltével hirtelen tünetmentessé válnak.

3. szakasz – Krónikus tünetmentes HIV betegség – Semmilyen klinikai tünet nincs, az immunrendszer funkciója kielégítő, közben a vírus szaporodása változatlan mértékben zajlik, a CD4+ T limfociták száma folyamatosan csökken. Ez az állapot 3-8 évig tart.

4. szakasz – Tünetes HIV betegség– Megjelenik a krónikus, megmagyarázhatatlan hasmenés időszaka, és tovább tart, mint egy hónap. Nyirokcsomó-megnagyobbodás, fogyás, lázrohamok, éjjeli izzadás, szájpenész, övsömör.

5. szakasz – Kifejlett HIV betegség, AIDS stádium – Megjelennek a toxoplazmák az agyban, gombás fertőzések a bőrön, bronchitis és/vagy tüdőgyulladás, Kaposi szarkóma. Ezt a szakaszt nevezzük AIDS betegségnek. Ennek átlagos időtartalma 6 hónaptól 2 évig terjed, melyet halál követ.

2013. szept. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetben vagy, nem hiszem el hogy a hires magyar rosszindulat teged sem kimel, ahogy senkit sem, az emberek igy gyulölik egymast ebben az orszagban, nem kimelve gyerekeket, betegeket, öregeket

Ezert tart ott az orszag ahol tart

Es ezert menekulnek kulfökdre, ahol van empatia, ami bennuk nincs

Ha igy le vagy gyengulve, abszolut nem kene dolgozz

Anyad meg egy kegyetlen ember, en is sok ilyennel talalkoztam

Nekem sem volt szerencsem az emberekkel

De ember maradtam mindig , az allatok közt

Probalj talalni magadnak egy kis kuckot , ahol senki nem bant es ahol pihenhetsz, esetleg kerd meg az orvosod , hogy hivja fel anyadat, es magyarazza meg neki, hogy nem vagy munkakepes allapotban

Kuldök egy virtualis ölelest, öszinten melletted vagyok

2013. szept. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
79%

29-es vagyok.


"Már 4. hete tart a hőemelkedés/láz a szervezetemben, illetve állandóan herpeszes a szám és náthás vagyok. Gyötör a depresszió is."


Innen vettem a náthát, nem hasra ütöttem. Ha állandóan nyavalyogna a kollégám, vagy családtagom némi hőemelkedés és nátha miatt én is ki lennék akadva... Ezeket az emberek általában túlélik ritka immunbetegség ide vagy oda, csinálni is tudják mellette a mindennapi dolgukat. Ismétlem, nem tudom miért kéne sajnálniuk és kivételezniük veled, amikor azt sem tudják mi bajod van!

2013. szept. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
86%

hű, ne hangoztasd, hogy eü főiskolát végeztél, akárhányas.

A HIV és az AIDS nem ugyanaz.

A HIV egy vírus, az AIDS egy betegség. És nem szenved tőle minden HIV pozitív, nekem volt egy osztálytársam, rákban halt meg, HIV-pozitív volt, de AIDS-es nem volt, sajnos odáig nem élt, hogy megbetegedjen.

Jó gyógyszereléssel bizony nagyon hosszú ideig pusztán vírushordozó lehet valaki úgy, hogy maga a betegség nem alakul ki néla. Add vissza a diplomád.

2013. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
0%
Igen,de attól még dajnos vírushordozó marad.Bárkit megfertözhet baleset kspcsán,esetleg szexuális úton.
2013. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!