Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tojja le itthon mindenki...

Miért tojja le itthon mindenki, hogy súlyos beteg vagyok?

Figyelt kérdés

HIV-pozitívként a betegségemnek abban a fázisában vagyok, amikor még nem kell ugyan gyógyszert szednem, de mindenféle fertőzést elkapok könnyen, mert gyenge az immunrendszerem.


Már 4. hete tart a hőemelkedés/láz a szervezetemben, illetve állandóan herpeszes a szám és náthás vagyok. Gyötör a depresszió is.


Csak anyukám tudja az igazságot, a testvéreimnek és a család többi tagjának azt találtuk ki, hogy egy ritka immunbetegségben szenvedek.


Mindenki látja, hogy nem bírom a fizikai munkát, ennek ellenére elvárják, hogy bepakoljam a szenet egy délután alatt és felvágjam, bepakoljam a fát nagyanyámnál, vagy hogy ásózzak a kertben.


Éjszaka kiver a hideg veríték és arra kelek, hogy hőemelkedésem van. Anyám veszekszik, ha nem bírok felkelni és bemenni a melóba időben. A munkahelyemen a könnyített, "ritka immunbeteg"-verziót adtam elő. A főnököm megértő velem, nem várja el, hogy bejárjak 8-ra, viszont a kollégáim irigyek és mindent rám passzolnak, amit csak lehet. Ráadásul anyám azzal zsarol, hogy ha elmegyek táppénzre, mert akkor kirak, illetve, ha nem dolgozom rendesen, akkor elmondja a családomnak az igazságot. A többiek is magasról lekakálják, hogy mi van velem, meg sem kérdeznék, hogy mi újság van, csak minden megy a szokásos mederben.


(Ha elmennék táppénzre, akkor ugyan szűkösen, de meg tudnék élni a bérem feléből, 90 ezerből, persze nem albérletben, hanem az itthoni körülmények közt.)


Én ezt a HIV-betegséget nem kértem senkitől, csak hülye voltam, mert beleegyeztem egy akkor még megbízhatónak tűnő személlyel, tartós kapcsolatban a nem biztonságos szexbe, amikor még külföldön dolgoztam. Ha ősz végén megkapom a gyógyszert, akkor sokkal könnyebb lesz, mert visszaáll az immunrendszerem az egyensúlyba, de addig még másfél hónapot várnom kell.


Kérlek Titeket, azt ne firtassátok, hogy miért nem léptem már le itthonról albérletbe vagy saját lakásba, mert megvannak annak a nyomós okai, amiről nem én tehetek és nem szeretném itt közölni, mert eléggé terjedelmes lenne.


2013. szept. 22. 20:07
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:

Ha véletlenül megvágom magam, akkor elkezd alvadni a vérem, a HIV-vírus csak pár másodpercig életképes a szabad levegőn. Utána kéne olvasni a dolgoknak, mielőtt baromságot írsz.


Köszönöm az előítéleteket így ismeretlenül is.

Ennyit a magyarokról...


Hollandiában, ahol eddig dolgoztam, ezerszer másabb az emberek hozzáállása.

2013. szept. 22. 20:27
 12/47 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert állandóan lázas vagy vagy havonta kétszer náthás is, nekem pont nem az jutna eszembe hogy az illető HÍV pozitív. Előbb jutna eszembe az hogy a tüdőgyulladását, influenzáját nem kezeli rendesen és ettől nem képes helyre jönni. Végül is miért akadsz ki hogy nem veszik figyelembe a betegségedet? Senki nem tudja, mert hazudtál róla.

A másik hogy csoda hogy nem kaptad meg a kollégáidtól hogy a nyavalyáiddal ne fertőz meg másokat, és ők itt az influenzára gondolnak nem HÍV fertőzésre. Senki sem akar még náthás sem lenni. Nálunk ha valaki képes lázasan, náthásan bejönni dolgozni úgy hogy alig bírja, arra jogosan morognak mert fertőzi a másikat. Akkor jöhet a kis bosszú..Dolgozzon, ha már nincs tekintettel a kollégáira hogy ne fertőzze meg őket.

Mondom ez csakis az influenzára vonatkozik. A HÍV-ről semmit nem tud senki így arra nem..

Nem lenne jobb az igazság? Vagy ha állandóan lázas vagy akkor nem várni novemberig, hanem visszamenni a kórházba?

2013. szept. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
23%
Akkor menj Isten hírével! Ilyen beképzelt puffancsra nincs szükségünk.
2013. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországból írok neked!

Azt,hogy a doki vizsgál kesztyü nélkül nem igazán akarom elhinni.Azt meg hogy ne áruld el,szerintem te magad is így látod,mert félsz a kiközösítéstöl.....

Amit meg is lehet érteni.

Az pedig szinte hihettetlen,hogy közel 2 hónapot várnak azzal,hogy életmentö gyógyszert adjanak!!!!

2013. szept. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 degesz ***** válasza:
75%
Meg kellene mondanod legalább a közvetlen környezetednek, hogy mi a betegséged. Odafigyeléssel elkerülhető, hogy megfertőzz bárkit is, viszont megértőbbek, türelmesebbek lennének veled. Most majd kiderül, ki is az igazi barát. A gyógyszer megérkezéséig pedig sok-sok erőt, és kitartást.
2013. szept. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Ez nem pestis, hogy cseppfertőzéssel terjedjen, emberek, és igen, a háziorvosom is simán megtaperolja a mellkasomat kesztyű nélkül, meg az ambulancián a doki is.
2013. szept. 22. 20:37
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

"Az pedig szinte hihettetlen,hogy közel 2 hónapot várnak azzal,hogy életmentö gyógyszert adjanak!!!!"


Nah, erről csak annyit, hogy én GYERMEKonkológián dolgozom és van olyan, nem egy alkalommal, hogy a beteg meghal, mire megérkezik a gyógyszere. És még egyszer kiemelném, hogy gyerekekről van szó!

Az ilyen gyógyszerek drágák, külön kell engedélyeztetni az OEP-nél, akik viszont imádnak sokáig ülni ezeken a papírokon.



A kérdezőnek csak annyit, hogy egy kis nátha vagy hőemelkedés így magában nem tűnik túl komolynak, így senki nem fogja átérezni a problémádat. Viszont anyukádnak érdekes a viselkedése. Vagy egy világi nagy bunkó, hogy így kezel, vagy téged hibáztat az állapotodért, ezért nem fogadja el a kifogásaidat, vagy pedig letaglózta a hír és így dolgozza fel a dolgot. Bármelyik is, sajnálom, hogy ilyen helyzetben van. Eleve nem egyszerű helyzet, de attól csak még rosszabb lesz, hogy a családod sem áll mögötted.

2013. szept. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem mész vissza Hollandiába? Ott úgyis minden százszor jobb, nem kéne itt panaszkodnod.
2013. szept. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és elvárod a megkülönböztetett viselkedést, de közben hazudsz mindenkinek. Nem fair.
2013. szept. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 A kérdező kommentje:
Isten késik, de nem felejt, a rossz karma meg visszaszáll, ennyit erről.
2013. szept. 22. 20:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!