Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tojja le itthon mindenki...

Miért tojja le itthon mindenki, hogy súlyos beteg vagyok?

Figyelt kérdés

HIV-pozitívként a betegségemnek abban a fázisában vagyok, amikor még nem kell ugyan gyógyszert szednem, de mindenféle fertőzést elkapok könnyen, mert gyenge az immunrendszerem.


Már 4. hete tart a hőemelkedés/láz a szervezetemben, illetve állandóan herpeszes a szám és náthás vagyok. Gyötör a depresszió is.


Csak anyukám tudja az igazságot, a testvéreimnek és a család többi tagjának azt találtuk ki, hogy egy ritka immunbetegségben szenvedek.


Mindenki látja, hogy nem bírom a fizikai munkát, ennek ellenére elvárják, hogy bepakoljam a szenet egy délután alatt és felvágjam, bepakoljam a fát nagyanyámnál, vagy hogy ásózzak a kertben.


Éjszaka kiver a hideg veríték és arra kelek, hogy hőemelkedésem van. Anyám veszekszik, ha nem bírok felkelni és bemenni a melóba időben. A munkahelyemen a könnyített, "ritka immunbeteg"-verziót adtam elő. A főnököm megértő velem, nem várja el, hogy bejárjak 8-ra, viszont a kollégáim irigyek és mindent rám passzolnak, amit csak lehet. Ráadásul anyám azzal zsarol, hogy ha elmegyek táppénzre, mert akkor kirak, illetve, ha nem dolgozom rendesen, akkor elmondja a családomnak az igazságot. A többiek is magasról lekakálják, hogy mi van velem, meg sem kérdeznék, hogy mi újság van, csak minden megy a szokásos mederben.


(Ha elmennék táppénzre, akkor ugyan szűkösen, de meg tudnék élni a bérem feléből, 90 ezerből, persze nem albérletben, hanem az itthoni körülmények közt.)


Én ezt a HIV-betegséget nem kértem senkitől, csak hülye voltam, mert beleegyeztem egy akkor még megbízhatónak tűnő személlyel, tartós kapcsolatban a nem biztonságos szexbe, amikor még külföldön dolgoztam. Ha ősz végén megkapom a gyógyszert, akkor sokkal könnyebb lesz, mert visszaáll az immunrendszerem az egyensúlyba, de addig még másfél hónapot várnom kell.


Kérlek Titeket, azt ne firtassátok, hogy miért nem léptem már le itthonról albérletbe vagy saját lakásba, mert megvannak annak a nyomós okai, amiről nem én tehetek és nem szeretném itt közölni, mert eléggé terjedelmes lenne.


2013. szept. 22. 20:07
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Mellesleg meg arra akartam kitérni, hogy Hollandiában sokkal felvilágosultabbak az emberek a betegségeket illetően, ráadásul angolul olyan szakszavakat használnak még az alsóbb osztályokból valók is a HIV-vel kapcsolatban, hogy csak néznél...
2013. szept. 22. 20:49
 22/47 anonim ***** válasza:
73%
Hollandiában sokkal felvilágosultabbak az emberek a betegségeket illetően! Te idióta, hát nem ott lettél beteg? :D Ne röhögtess... Hollandiában gumi nélkül még a korlátot sem fognám meg.
2013. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
34%
Bocsi, de ha te HIV fertőzött vagy..akkor meg fogsz halni x időn belül..?..vagy van már ellenszer? Komolyan kérdezem
2013. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:
Ha szedem a gyógyszert és nincs semmi gebasz (pl. egy másik társult krónikus betegség), akkor közel ugyanakkora a várható élettartamom, mint egy nem HIV-fertőzöttnek. A modern antivirális szerek egész hatékonyak és jönnek az újabbak meg az újabbak.
2013. szept. 22. 20:57
 25/47 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ez nem azonos az Aids-szel?
2013. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
17%
18: a rákos gyerkőc nem veszélyeztet senkit. A HIV fertőzött kezelés nélkül igen.
2013. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
82%

21-es, hogy te mekkora féreg vagy....

Kedves kérdező, sajnos nem tudok érdemben válaszolni, csak annyit írok, hogy kívánok neked erőt, egészséget, mihamarabbi jobbulást! Ezekkel pedig ne törődj!:)

2013. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
62%
29: Életmentő gyógyszerről volt szó, nem arról, hogy ki kit veszélyeztet. Amiről egyébként lehetne vitázni, hogy mennyi mindennek vagyunk kitéve ami jó eséllyel halált okoz, mégsem történik semmi. Szóval ebbe ne menjünk bele.
2013. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
96%

Azért nem kímélnek, mert nem tudják mi a bajod! Állandóan náthás vagy. Jó és? Most pl. én is náthás vagyok és hőemelkedésem is van még is felkelek holnap reggel időben és megyek a dolgomra. Némi nátha miatt egy felnőtt ember se kérjen különleges bánásmódot és érthető, hogy a kollégák nem tűrik ezt, amikor ugyanannyi pénzt kapsz megkülönböztetett bánásmóddal is, mint ők, akik helyetted robotolnak, amikor te késel vagy beteget jelentesz!

Inkább légy hálás azért, hogy a főnököd jó fej! Szerintem legalább neki illene elmondanod az igazságot, hogyha valamilyen munkahelyi baleset történik, ő akkor is tudjon intézkedni időben...

Azért őket is meg lehet érteni! Nem értik mi bajod van, csak azt látják, hogy mindig totál betegen mész be, amit ők nem akarnak elkapni. Késel, kevesebbet dolgozol, mint ők, kivételeznek veled látszólag a semmiért.

A családoddal ugyanez a helyzet. Ők csinálnak otthon mindent, míg te egy látszólag egyszerű náthával döglesz otthon. Szerintem minden tesónak bökné a szemét, ha mindent neki kéne csinálnia, mert a testvére folyton beteg és állítólag nincs semmi komolyabb baja.

2013. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem nem azzal van bajuk, hogy beteg vagy hanem a nyavalygásoddal...
2013. szept. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!