Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzés után szakitás? Járt...

Eljegyzés után szakitás? Járt már valaki igy?

Figyelt kérdés
Szoval a következő a szitu: 5 éve vagyunk együtt a párommal és 21 vagyok, ő 24..tavaly megvolt az eljegyzés, utána összeköltöztünk..nem tisztel, nagyon csunyán beszél velem, a szexuális életünk nulla...nemtudom mitévő legyek..tudom, hogy el kéne akkor döntenem, azt, hogy akkor elhagyom, minek egy ilyen kapcsolat?? de egyszerüen nemtudom, nem merem megtenni, szeretem, összeköt bennünket a sok év, a há amit együtt rendeztünk be, szoval sokminden..nem mindegy 5 évet csak ugy kivágni az ablakon...volt valaki hasonlo helyzetben??

2013. szept. 22. 10:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Sejtettem, hogy ezt már láthattad előre... A tiszteletlenség általában nem az együttlakáskor alakul ki, hanem már jóval előtte. Amint látja a domináns fél, hogy a másik bármit eltűr neki.


A jövőd áll vagy bukik azon, hogy hozzámész-e vagy sem. Lehetséges, hogy depresszióba zuhansz, de ez azért van, mert egy olyan emberrel voltál 5 évet, aki teljesen leépített érzelmileg. Oda az önbizalmad, mindent feláldoztál volna érte. Te kitartottál mellette, ő pedig ezt nem értékelte, hanem úgy vette, hogy veled bármit megtehet. Életed legnagyobb hibáját követed el, ha vele maradsz. Nem szabad.


Most kell összeszorítani a fogad, mert nagyon nem mindegy, hogy 1 évig depressziós leszel, vagy elnyomott, és érzelmileg kiszolgáltatott egy életen át.


Ez az öt év azért lett ilyen nagyon sok, mert az első jelekre nem figyeltél fel, nem tulajdonítottál nekik nagyobb jelentőséget. Lehet, hogy már 2-3 év után is okot adott rá, hogy dobbants, de nem tetted. Minél tovább maradsz vele, annál több időt pazarolsz el az életedből.

Sok erőt, második voltam.

20l

2013. szept. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy én is teljesen igy gondolom, ahogy ti leirtátok! Nekem ez az ejegyzés szent dolog!! Képes lennék érte bármire!! (elviselem az anyját, mert sajnos somszéf házban van, más életforma, stb...) De ez a viselkedés megengedhetetlen!!! Tegnap nagyon kiborultam..sirtam és látta, és mondtam neki, hogy mi nem tetszik! Ere ő azt mondta, hogy jajj mert én vagyok ilyen érzékeny, meg törékeny, mert neki száz más dolgon jár az agya, a munkán ilyesmi, amivel neki foglalkoznia kell..én ezt megértem..de hogy ugy kezel, mintha a szolgája lennék...borzasztoan rettegek a kövekezményektől..ismeem magam..ha hazaköltözök a szüleimhe, akkor ott nem vár senki( másik város) ezt ugy értem, hogy nincsenek barátaim.. egy barátnőm van, de ő is tanul és nincs mindig ott, és nem is nagyon tartottuk a kapcsolatot, amiota ideköltöztem,mert le voltam foglalva az alkalmazkodással..nem szép, ezt is tudom..de rettegek...nem merem meglépni! nincs biztos pont az életemben ugy érzem!
2013. szept. 22. 10:30
 13/26 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, pontosan ugyanilyen helyzetben voltam, csak 20 évesen. Ugyanúgy 5 éves kapcsolat, eljegyzés, majd utána pálfordulás, nagyon csúnyán beszélt velem, tiszteletről ne is álmodjak, szex közben csak magával törődött stb. Azt hitte a gyűrűvel magához láncol, de egyedül én tettem a kapcsolatért. Nem mertem lépni, mert mégiscsak 5 év, akkor hiába küzdöttem stb. De végül gyűjtöttem elég bátorságot, és léptem. Nehéz volt, az első időkben nagyon szenvedtem, hiszen szerettem... Persze jött, hogy megváltozik, tisztelni fog stb, de nem fogadtam vissza. Milyen jól tettem, mert a visszautasítás után megint olyan volt, mint előtte. Nem sokkal később jöttem össze a leendő férjemmel, nála egy pillanatig sem merültek föl ilyenek, a legnagyobb problémánk, hogy most melyikünk pakolja ki a mosogató gépet :) Hidd el, most van még lehetőséged lépni, 21 évesen nem szabad benne ragadni egy rossz kapcsolatban, mert sosem fog megváltozni! Tudom, átéltem!
2013. szept. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szerencsére én nem, viszont nem is olyan ritka.


Ez a házasság, és kqpcsolat halálra van itélve. Még csak 21 éves vagy, de ha idősebb lennél eg 10-essel sem változna a véleményem, hogy alapból rossz kapcsolat esetén nem kellene házasodni.



Viszont ti vagytok az élő példa, ami matt tt mindig mondjuk,nhogy addig senki ne házasodjon, amíg nem laktak együtt.

2013. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszát!!! A testvérem is mellettem áll, ő is aztmondja nekem, hogy fiatal vagyok..nagyon fiatal..és még dobhat az élet bármit!!! CSak én vagyok ennyire tünkrement, döntésképtelen, bátortalan ember...
2013. szept. 22. 10:34
 16/26 anonim ***** válasza:
86%

TE vagy a biztos pont az életedben. A felnőtté válásod gyakorlatilag abból állt, hogy mindent aszerint tegyél, amit ő elvárt tőled. És te? Te mit vársz el magadtól és a világtól? Előbb vagy utóbb magadnak kell talpraállni, és nagyon nem mindegy, hogy ő un meg végleg és dob ki, vagy te léped meg ezt a lépést. Abban van méltóság, az azt tükrözi, hogy van önbecsülésed, és többre tartod magad ennél.


Kicsit megkésve ugyan, de itt a lehetőség, hogy megismerkedj magaddal, és te magad legyél az érzelmi hátországod.

20L

2013. szept. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
eljegyzésem volt karácsonykor család előtt augusztusban esüvő lett volna... májusban észrevettem hogy hetekig minden nap nagyon piásan vagy éppen csak egy sört ittam állapotban jött haza... 1szer szóltam, 1szer utasítottam, és harmadszor összepakoltam és elvittem kedves mamához a cuccait.. Ott igyon ne itt... Nekem nem kell alkesz!
2013. szept. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

17 vagyok..

egy barátom se volt, senki akihez szólhattam volna mert engem is lefoglalt az ex... barátokat mindig lepattintottam, jó hogy utána meg lekoptak ők is... ha százszor küldesz el valakit százegyedszer nem keres meg...

Mindegy, hogy kid van és kid nincs! Ne legyél szolga egy kapcsolatban! Csak társ és egyenrangú fél!

2013. szept. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
78%

Volt már.

És úgy kidobta, hogy a lábase érte a földet.



Azóta boldog kapcsolatban él, és annyi figyelmességet, szeretetet soha nem kapott, mint a mostani párjától.


Hát rajta, mert ez még ennél is rosszabb lesz.


Ugyanis a párod már megbánta, részéről nem olyan szoros már a kapcsolat. Rájött, hogy nem kellett volna elköteleznie magát. Szűknek érzi a véglegesnek tűnő köteléket és lázad, ezért bánt, sérteget és elhanyagol.


Te rúgd ki, mielőtt ő megteszi ezt.

Mert erre készül!

2013. szept. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
De hogyan tudtátok magatokat tultenni ezen?? Én attol is félek, hogy mit szolnak majd az ő barátai( mivel ugye nekem nincs társaságom, akikhez jártunk, a mind az ő oldala..)? Szörnyen félek, hogy befeketitenek majd engem, meg lehordanak mindennek.. a szülei ugyanigy..a testvére, meg az a kigyo férje is...félek elindulni az életben egyedül..munkt kéne találnom, de nem nagyon tudok hol..én soha nem üvöltöttem ki a világnak, hogy jajj én ennyi idős vagyok és már el vagyok jegyezve!! a közösségi oldalakra sem tettem ki képet, de mégis végigment a városban ahol felnőttem, hogy huha én már el vagyok jegyezve, huha én már szeköltöztem, és a többi...félek sembenézni azokkal az emberekkel s, akik irigyek voltak rám ez miatt..megkapom biztos a magamét...kritikus ez az állapot!!!
2013. szept. 22. 13:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!