Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek Gáz Ez a Név?

Szerintetek Gáz Ez a Név?

Figyelt kérdés
Potykievicz Bernadett.
2013. szept. 16. 21:16
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
Beütöttem a google-ba a Potykievicz nevet. Nagyon sok névrokonod van. Vagy ilyen kiterjedt a famíliád? :)
2013. szept. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Nem. Sőt meglehetősen egyedi és különleges.


Lecserélheted, megvannak rá a megfelelő szabályok (lásd: névviselésről szóló tv.). A mai szabályozást nem ismerem, de régebben az volt érvényben, hogy a vezetéknevedet lecserélni csak úgy lehet, hogy egyrészt indoklod, másrészt azonos betűvel kell kezdődni, mint a réginek (amit lecserélni akarsz az újra); nem vehtesz fel történelmi nevet; a házasságkötés kivételével csak egyszer lehet, és a Köztársasági elnöknek kell benyújtani a kérvényt. Nézd meg ezeket a kitételeket, mert ma már nem biztos, hogy pontosan így van minden. Én úgy kb. 10 éve akartam megváltoztatni a nevemet, mindkettőt, akkor néztem utána a dolgoknak. Azóta biztosan változott a szabályzat.


Ps: Én anyám nevét soha nem viselném, az biztos. Még ha Rákóczinak hívnák, akkor sem. Még a végén azt hinnék, hogy nem volt apám.

2013. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Van egy rokonom ,akinek megromlott a kapcsolata az édesapjával ,ő is és a testvére is az édesanyjuk vezeték nevét vették fel húszon x éves korukban .
2013. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
20%
A Bernadett nem gáz (szerintem szép név), csak a vezetékneved.
2013. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Szia,

szép a neved, nehogy lecseréld. :)

2013. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Hát harmadik nekifutásra sikerült elolvasnom. Nem tetszik.
2013. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Túl erős a Bernadett. Valami egyszerűbb kéne.
2013. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!