Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jól teszem ha...

Szerintetek jól teszem ha megszakítom a kapcsolatot a család ezen részével?

Figyelt kérdés

Szűk családról van szò(testvérek anya)

Mindig is háborús övezet volt,nincs önreflexiójuk nem fejlődnek ellenben a kibeszélés és igazságtalanság a másik ekézése az megy.

Amióta külön élek (23 most leszek 32) tartok is egy bizonyos két lépés távolságot pont azért mert én nem vagyok olyan mint ők.

Az ire most azt tette fel a pontot hogy az egyiktől megkaptam hogy én nekik nem adok random dolgokat (ők egymásnak igen mert sok az olyan ismerősük akitől olcsóbban tudnak dolgokat nekem ilyen nincs én teljesen egyedül tartom fenn magam) meg nem ülök náluk minden másnap.

És egyből az a feltételezés hogy én leszarom őket meg milyen ember vagyok…

Úgy gondolom hogy én mindig egyenes voltam ha olyan volt mindig számíthattak rám.

Ha azért rossz ember vagyok mert nem tudok random dolgokat adni vagy mert nekem sok és nehéz a munkám ezért nem mindig érek rá plusz van életem-akkor vègleg nincs mit keressenek az életemben,mert ez annyira gyerekes és uninteligens rosszindulatú hozzá állás…

Mindig is csak lehúztam mentálisan úgy gondolom akkor ezt itt be fejeztük,nyeltem eleget nagyot.



A nagy papolást a hugom kezdte el mert egy random témában nem tetszett neki hogy értelmesen kifejezem neki a nem tetszésemet(a téma lényegtelen de megint egy olyan apróság amiben gerinctelenül viselkedett). Ő beszél nekem adakozásról mikor nekik könyebb hisz az unoka ott van egyedül és emiatt minden oldalról támogatva vannak (hugom ezt rendesen ki is használja miközben mindenkit mindennek lehord amúgy a hatá mögött)

Most kibújt a szög a zsákból hogy csak mert elfoglalt felnőtt ember vagyok aki csak magàra számíthat anyagiak és minden téren nekem sem időm sem anyagi lehetőségeim nyalizni én ettől a szemükben egy szar ember vagyok.


Sokadik csepp a pohàrban,bele fàradtam ezért úgy döntöttem lezárom ezt a köteléket mert csak bántással és kètszínű uninteligens megnyilvánulásokkal jár részükről.


ma 05:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Jól teszed.

Ám vizsgálni kellene azt a részt, hogy miért vagy bizonytalan magadban, miért idegeneknem kell, hogy megerősítsenek. Az önbizalmad nem épp rózsás, ha itt kell kérdezni.

Ha lezártad velük, egy pszichológussal mindenképpen érdemes feldolgoznod, mert az írásodból a bizonytalanság is érződik és a "mégiscsak a család" meg a mások mit gondolnak típusú érzelmi zsarolással nehogy befolyásoljanak.

ma 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%

Lazitsd tovább a kapcsolatot, de ne szakitsd meg!

Minél inkább igaz, hogy csak magadra számíthatsz, annál inkább igaz, hogy minél több kapcsolatot szamolsz fel, annál nagyobb hülyeséget csinálsz.

ma 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Mitől hülyeség saját magát választani és minden számára mérgező, kártékony embert kiiktatni a környezetében?
ma 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Illetve úgy is fogalmazhatok neked 2-es, hogy ez csak rövidtávon veszteség, hosszútávon viszont nyereség.
ma 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Azért, mert így egyre inkább magára marad, aztán egyre inkább kénytelen lesz pszichológusra költeni a pénzét, meg terápiával tölteni az idejét.
ma 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
És? A pszichológus segít más perspektívákat felfedezni, megismeri magát a kérdező és miután szerez önismeretet, könnyebben tud immár minőségi kapcsolatokat kialakítani.
ma 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván neked sokkal jobb olyan társaságban, ahonnan kilógsz, meg folyamatos a vita, nem értitek egymást, csak azért, hogy ne legyél egyedül. Hát sajnálom, hogy nekem kell közölnöm, de úgyis egyedül vagy.
ma 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Ezt neked kell tudni. Lehet, hogy érdemes lenne lazítani a kapcsolaton. Egy szakember véleményét kérd ki!


Alapvetően nem sok emberre számíthatunk.

ma 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
32 vagy. Ilyenkor már kijönnek az egyedülálló öreglány problémák. Keress egy jó pasit, talán még nem késő.
ma 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért magadban ugye nem úgy fogalmazol, hogy random dolgok? Mert ha akkor se nevezel a nevén semmit ( ne írd ki, nem vagyok kíváncsi) akkor nem fogsz haladni a saját életedben. Nem jó ha csak kerülgetjük a forró kását. Ha döntened kell, tudd , hogy mit vállalsz, mit nyersz, mit vesztesz majd vele.
ma 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!