Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában miért hanyagolják...

Mostanában miért hanyagolják ennyire el az emberek egymást?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy szinte minden régi kapcsolat a családban, szüleim barátai, így felbomolni látszanak. Régen mikor gyerek voltam mindig eggyütt szilvesztereztünk,jól éreztük magunkat. Az ő gyerekük a legjobb barátom volt, manapság már a buszon sem köszön. Úgy érzem elveszett az összetartás, és nem csak ezen a téren hanem így mindenhol az életben. Ha esett a hó, az utca gyerekei össze gyűltek, szomszéd autóva,szánkók egymás után összekötve és húztak minket, sütögetések stb.

Családban is legtöbbször karácsonykor látjuk egymást.


Egyedül mamámmal maradt meg ez így, szoktam hívni, illetve ő is engem, heti többször is hívásozunk.


Néha kicsit egyedül érzem magam, hiszen ha én nem írok senkinek senki nem írna, mintha mindenki eltűnne mellőlem. Nem igazán tudom mit tudnék máshogy csinálni, sokszor inkább elmegyek egyedül programra, legutóbb Taylor Swift koncert lett volna bécsben esedékes de sajna az elmaradt bár Bécsben és külföldön is akkor jártam először, hiszen szerény családban nőttem fel, de a szüleim mindig mindent megadtak nekem.


Mit tanácsoltok?


19/F



ma 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

Mi fiatal családosként sokat bandázunk, nyaralunk, sütögetünk együtt más családokkal, szoval ez nem igaz, amig írsz. A családdal ia tartjuk a kapcsolatot, nem csak karácsonykor találkozunk, hanem hetente.


Te azt teheted, hogy kiépeítesz magadnak egy jó baráti társaságot és családot alapítasz, sztán jobban csinálod.

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

A fö gond, hogy a család meg a régi barátok és te másként fejlödtetek, más az érdeklödési körötök, ezért nincs közös téma.

Ezért nem kell a régi kapcsolatokban leragadni, hanem nyitni újabbak felé. Meg ne azt várd, hogy mások szórakoztassanak, elöször tanuld meg megismerni magadat, ha magaddal egyensúlyban vagy, akkor tudnak mások is értékelni.

ma 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

Visszakérdezek: miért járjak össze olyan emberekkel, akikkel semmi közös nincs bennünk - érdeklődési kör, hobbik, téma.


Hagyjuk már. Eszem ágában nincsen. És az, hogy gyerekként te úgy érzed, milyen fun volt, megnyugtatlak, a legtöbb felnőtt muszájból csinálta. Nem azért, mert NEKI fun volt, hanem mert a gyerekért olyat is megtesz, amit amúgy a háta közpére nem kíván.


Ennyi.


Más: az, hogy 4-5-8 évesen volt egy gyerekkori legjobb barátod, pont semmit nem jelent. Nekem is volt, de 22 évesen meg sem ismertem külsőre sem, annyit változott.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Mar nem ugyanazok a barataim, akik regen voltak, gimiben. Masfele fejlodtunk. Az egyik kikoltozott kulfoldre, a masikat folyton csak a bulizas erdekelte, a harmadik hosszu kapcsolatban csalta a pasijat, vegul most mentek szet 9 ev utan 28 evesen. O most fogja ujrakezdeni az eletet.

En 25 evesen hazat vettem, 27 evesen hazasodtam es iden szultem 28 evesen. Hiaba vagyunk egykoruak, es voltunk baratok (ket kisebb szunettel) egy evtizeden at, mar mas elethelyzetben vagyunk, mas lett a fontossagi sorrend.

ma 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Az embereknek elegük van egymásból. Nem akarják a szabadidejüket még ostoba beszélgetésekkel fecsérelni, miután napi 8 órában kötelezően vigyorogni kell a munkahelyünkön. A családi 💩keveréből meg főleg elegük van.
ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem keress új barátokat, olyanokat, akik szintén rendszeresen keresnek téged, és időt akarnak veled tölteni. Nem minden barátság él túl éveket vagy évtizedeket, és ez teljesen normális.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
baråtok ismerösök jönnek mennek ,keres uj barátokat uj hobbnit stb
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!