Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nézik le sokan azokat,...

Miért nézik le sokan azokat, akik egyáltalán nem akarnak gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Főleg gyerekes anyáktól szokott jönni az "áldás", a lenézés, illetve a térítgetés (amikor beléd akarják beszélni a gyereket kb).


Értem én, hogy ők így boldogok, meg örülnek a gyereküknek és az anyaságnak, mint választott életformának, aki jó, megfontolt szülő is, annak tényleg sok sikert és boldogságot kívánok, de miért nem tudják sokan elképzelni, hogy nem mindenkinek való a szülő-szerep, és nem ez az egyedüli elfogadható emberi életút? Miért feltételezik, hogy minden embernek kötelezően szülővé kell válnia? (És ilyen témákban valamiért biztosak benne, hogy áhh, úgyis jó szülő is lesz az illető és "majd benő a feje lágya", még ha nem is ismerik - ha meg korrekt, logikus magyarázatot kapnak, akkor meg gyakorta egyszerűen megsértődnek).

Miért csak a szülőket vagy gyereket tervezőket tartják "érett, felnőtt gondolkodásúnak" (amikor sajnos sok a felelőtlen tizenéves gyerekgyártó, vagy "kapcsolatmentés" vagy "pasimegfogás" céljából szülő nő is)?


Barátaim-ismerőseim közül szintén sokan vannak gyereket nem tervezők (huszonévestől negyvenesig, de főleg 30 körüliek, nők, férfiak, vegyesen, az okok nem feltétlenül egyformák persze, hogy miért nem akarunk gyereket). Épp ezért azt is tapasztalom, hogy a gyerekre nem vágyó férfiakat kevésbé szekálják, inkább a nők kapják a hideget-meleget. Miért? A gyerekvállalás kettőn álló vásár.


Ismerem a gyerekes "térítgetők" jellemző fordulatait, az érveik, amiket eddig hallottam (már ha egyáltalán logikus érvek voltak) viszont rendszerint könnyen megcáfolhatóak, pláne, mert zömmel ismeretlenül ítélkeznek és általánosságokat puffogtatnak - akikhez eddig "szerencsém" volt, legalább is.


De ha ti épp ilyen lenőzők vagytok, esetleg, kíváncsian várom a - racionális (!) - érveket, a magyarázatokat a megvetésetekre. Szeretném megérteni, mi hozza elő sokakból ezt a mélységes lenézést a gyereket nem tervezők irányába.



2013. szept. 3. 15:12
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
77%

Arra hogy a nőket miért nézik le jobban, nekem az jut eszembe, hogy a nők megítélése több szempontból is más mint a férfiaké.


A gyerekszülésre irányuló kívánalmon kívül pl. ha egy férfi nem nősül akkor agglegény, ha egy nő nem megy férjhez, akkor vénkisasszony. Ha egy férfinek több szexuális partnere van, akkor egy csődör, ha egy nőnek, akkor ő prostituált. Ez persze általánosságban van így, nyilván van aki nem pont így gondolja. De már a szavakból is kiérezni a pozitív, illetve negatív felhangot.


A nők és a férfiak letagadhatatlan biológiai és evolúciós sajátosságai miatt, illetve az ebből adódó elkerülhetetlen nemi sztereotípiák végett témától függően, de sosem fognak egyforma megítélés alá esni. Ahogy ebben az esetben sem.


Ugyanakkor azért van amikor a férfiakat éri hátrány fentiek miatt és az ő megítélésük lesz rosszabb egy adott témában, csak azért mert férfiak. PL. ha egy férfi akar otthon maradni a gyerekkel, akkor hajlamosak őt papucsnak nevezni vagy alapvetően férfiatlannak tartani. Meg vannak még más esetek is, pl ha egy férfi manikűrre, szépségszalonba jár, netán szőrtelenít stb, de ez nem tartozik már ide.


Egyszerűen a nők és a férfiak sosem lesznek egyformák, mert akkor már nem lennének nők és férfiak. Ez meg sok mindenben megnyilvánul. Köztük a megítélésekben is. Belekezdhetünk mélyebb okfejtésekbe, de felesleges.

2013. szept. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

'Én csak attól félek, hogy divattá válik a gyermektelenség is, amit a nagy homó divat már részben hozott is magával.'

Lehet az embernek saját véleménye, de akkor legalább tudományosan megalapozott legyen. Az emberek se nem melegek, se nem gyerektelenek divatból. Csupán annyi történt, hogy mostmár ki merik mondani azt amit régen eltitkoltak vagy elfolyottak, DE ugyanúgy létezett. Kár jönni ezzel a "bezzeg régen" sirámmal. Amúgy pedig le vagy maradva, külföldön az ilyen embereknek már külön neve és csoportjai vannak, minnél nyugatabbra mész annál nagyobb százalékban lehet mérni azok számát akik nem vágynak gyerekre.

2013. szept. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
89%

Válaszoltam már egyszer, akkor a 14-es voltam, és én is átsiklottam a kérdésed második fele felett. Bár az amit írtam, hogy mit tapasztalok, megadja a válaszomat is.

Azért a nőket szekálják jobban, mert pontosan azok a nők szekálnak, akiknek apuka nem szülő.

Csak nemző és családfenntartó, és aki nem foglalkozik a gyerekkel.

Ugyanazok a nők, akik másokat lenéznek, ha nem szülnek, azok akik kizárják apukát már abból is, hogy valódi KÖZÖS döntés legyen a gyerekvállalás.

Vagy addig rágják a fülét, míg apuka nem tesz egy kósza rábólintást (persze a férfi is lehetne ebben az esetben határozottabb, és mondja, ha nem akarja), vagy kész tények elé állítják a férfit, hogy jön a gyerek, mától kezdve kétszer annyi pénzt hozzál haza, de eszedbe ne jusson, hogy te is ugyanolyan jól tudsz rá vigyázni, mint én, mert én vagyok az anyja! Tudod az önigazolás, hogy ők pótolhatatlanok és fontosak. Aztán miután kizsarolták a gyereket, és a kicsi korai életéből sikeresen kizárták apukát, csodálkoznak, hogy később rosszra fordulnak a dolgok, de ez már megint más téma lenne.

Majd figyeld meg, hogy azok a családok, ahol a gyerekvállalás valóban férfi és nő közös döntése volt,ahol apuka nem csak nemzeni kellett és pénzt hazahordani, ott a nők nem csak az anyát tartják szülőnek, és abszolút nem foglalkoznak azzal, hogy mások szülnek-e vagy sem, pláne nem tesznek különbséget, hogy férfi vagy nő nem akar gyereket.

Ez nem csak a biológiai adottságok miatt van így. Nyilván a terhességre, szülésre, szoptatásra csak a nő képes, de minden másra a férfi is, csak ezt nekik nehéz lenne belátni, mert akkor mivégre lennének ők nélkülözhetetlenek?

A saját bizonytalanságukat leplezik a lenézéssel.

Mintha csak a nő felelőssége lenne a gyerek nevelése, az apáé, csak az anyagi háttér biztosítása.

2013. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
90%

"Egyszerűen a nők és a férfiak sosem lesznek egyformák, mert akkor már nem lennének nők és férfiak. Ez meg sok mindenben megnyilvánul. Köztük a megítélésekben is."


Én ezt pont fordítva látom; a megítélések miatt nem lehetnek egyformák.

2013. szept. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
100%

"legkevésbé sem aggaszt a túlnépesedés,természet ezt is megoldja"


Ja,amíg nem te leszel az áldozat,addig nem érdekel,de majd ha háborúk lesznek emiatt vagy sorsoláson fogják eldönteni ki maradhat életben és veszíteni fogsz,akkor se sírj.

Undorító ez a felfogás.

Én azt mondom,hogy aki megszületett annak kellene biztosítani,hogy megéljen egy szép életet,és mértéken tartani a szaporodást.Én senkinek sem kívánom,hogy haljon meg fiatalon azért,hogy mások élvezhessék az életet.Pff

Milyen hozzáállás ez?

És ma már megvannak az eszközök a szaporodás szabályozására.

2014. ápr. 6. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a természet megoldja. A H1N1-el meg az Ebolával. Csak azt már nem fogod jó megoldásnak tartani, ha te vagy az, akit a természet kiselejtez.
2014. ápr. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!