Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifognak halni a magyarok?...

Kifognak halni a magyarok? Mért fogy folyamatosan a magyar emberek száma? Mért nem akarnak sokan gyereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 18:09
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
46%

Nem sokan mernek gyereket válalni,félő hogy nem tudják eltartani.

Az én férjem roma,nekünk 2 gyerekünk van.Majd még egyet szeretnénk,de ő rájuk se fogják azt mondani hogy magyarok(pedig az az anyanyelvük és itt élnek)hanem cigány/félcigány.

2011. márc. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
92%

Mert a netto 100 ezres, bizonytalan fizetésre nem akarnak gyereket vállalni. Inkább elbulizzák, elutazzák azt a kevés pénzt..


Amúgy pár napja volt itt valami olyan kérdés, hogy miért nyomjuk el az anyai ösztönöket, csak elvesztettem a fonalat, most meg nem találom. Be tudná linkelni valaki?

2011. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%
figyelj, 2010-ben az óvodások fele cigány volt.nagyon sok 18 év alatti roma lányt ismerek, akiknek már van legalább egy gyerekük,és 3ig nem állnak meg.a magyar pedig olyan, hogy akkor vállal gyereket, ha megvan az egzisztencia, és inkább csak 1 vagy 2 gyereket szül, de azt becsületben felneveli, nem segélyből.és mivel alacsonyak a bérek, ezért a magyar inkább annak az egynek biztosít megfelelő életszínvonal, mintsem hogy az államnak adjon 8-at....
2011. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
77%
(18:14 - azt a kérdést azt hiszem törölték)
2011. márc. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
79%
Nem az a baj, hogy nem akarnak gyereket. Azért fogyunk, mert minden megy kifelé ebből a mocskos országból, amit nem is csodálok... el lett cseszve az egész ország, ha tehetném, és is menekülnék innen
2011. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
76%
Magyarországon már nagyon régóta nem élnek magyarok!! Történelem!
2011. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%
Ülj be történelem órára és akkor tudni fogod a választ.
2011. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Szeretnének gyereket az emberek, de mivel alig lehet előre tervezni, és a bérek kevesek, hiába keres két fő, így általában maximum 1 esetleg 2 gyermeket vállal a többség.

A gyerekszülés ideje kitolódott a nőknél a tanulmányaik miatt 27-30 éves kor körül szülnek.

Egzisztenciális gondok.Gondolj bele a lakhatást milyen nehezen lehet megoldani, annak, aki nem örököl, kap lakást, nem mindenki akar albérletbe szülni gyereket. Ráadásul most ugye a hitelesekkel is probléma van...

S vannak persze olyanok is, akiknek a karrier fontosabb.

Egyébként egy egyszerű példa, ha neked és a párodnak lesz egy gyereke, ott még mindig csak az egyik embert pótoljátok.

Ha 2 gyerek, akkor egálban vagytok, ha 3 lenne, az lenne +1 fő.

Ezért csökken folyamatosan a népesség.

S közben most fog majd belépni sok idős a nyugdíjrendszerbe, engem inkább az érdekelne ki fogja őket eltartani? De ez már másik kérdés.

Pluszban még rengeteg fiatal hagyja el tartósan vagy végleg az országot.

Hát nem tudom, hogy mi van, mindenesetre a népesség már kevesebb, mint 10 millió, azt jósolják 2050-re fele annyian leszünk.

Mindenesetre egy biztos, rengeteg helyen élnek magyarok a világban. :)

Nekem az az érzésem, hogy olyan ez kicsit, mintha a saját országunk ellenünk dolgozni. Nah mindegy...

2011. márc. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
65%

Az 1 dolog, hogy nálunk magasabb a halálozási arány a születéseknél, de minden más országban ez fordítva van..

Túlnépesedés van..

2011. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 szilvo79 ***** válasza:
92%
nem fognak kihalni a magyarok.miért nem akarnak?magukat sem tudják eltartani,nem hogy a gyereket!ezt most komolyan kérdezted?nézzél már körül!ebbe az országba?én szeretnék majd,de sajnos erre egyenlőre nincs mód!inkább egyedül halunk éhen,mint gyermekkel!
2011. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!