Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifognak halni a magyarok?...

Kifognak halni a magyarok? Mért fogy folyamatosan a magyar emberek száma? Mért nem akarnak sokan gyereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 18:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
100%

20:43 vagyok. Az éhező gyerekek nem ezért vannak. Hanem mert az emberek buták, lebecsülik és megszüntetik a családi kapcsolatokat, valamint felszínesek és nem alakítanak ki olyan barátságokat, ahol a barátaikra számíthatnak. Ami mind nem lenne baj, ha nem csinálnának nagyrészt olyan pénzügyi baromságokat, amitől az ember haja égnek áll. Egy átlagos magyar család többmilliót eltapsol baromságokra ahelyett, hogy félretenné, aztán meg jön ilyenekkel, hogy nincs pénz.

Nem vagyok milliomos, csak ésszel élek, különösen ami a pénzügyeimet illeti. Ezért van tartalékom, ami biztosítja, hogy ne kerüljek padlóra, ha kirúgnának. Emellett sok ember van, akire végszükség esetén számíthatok: a családom, akiket ott segítettem, ahol csak tudtam, és a barátaim, akiknek szintén. Ezek olyan dolgok, amit nálunk az emberek nem becsülnek sokra, pedig sokat számítanak. De mindegy is. Majd talán a következő generáció okosabb lesz.

2011. márc. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:57


Nem a DNS a fontos, hanem a viselkedés módja. Akik itt cigányoznak mind a segélyből és lopott színesfémért kapott pénzből palotát építő, vagy mélyszegénységben élő 10 gyerekes, munkakerülő cigányról beszél, akik mocskosak, belekötnek az élő fába is és amint kinyitják a szájukat, az embernek feláll a szőr a hátán a beszédüktől. Egyszer az egyik ilyen ork a szemem láttára rúgott bele 2 hím verébbe, akik a járdán verekedtek a nőstényért...mindkettő meghalt, ő pedig csak nevetett, mikor közöltem vele, hogy egy szívtelen vadállat. És még így is szerencsém van, amiért nem ugrott a torkomnak a beszólásomért...Lehet, hogy bennem is van cigány vér egy csepp, de én nem viselkedek így!! Meg vannak normális cigányok is, csak sajna kevesen! Úgyhogy ennyit erről.


A kérdésre válasz: Nem, nem fogunk kihalni, mindig lesz valami ;) Herder is megjósolta, hogy majd kihal a nyelvünk, elnémetesedünk és annyi lesz a nemzetünknek, aztán tessék...itt vagyunk még mindig. Legyünk pozitívak :P Csak az a szociális kártya rendszer lenne már bevezetve, a franc egye meg :S:S Szerintem sokat dobna a helyzeten! Meg az is nagy spórolás lehetne (ami aztán mondjuk mehetne orvosok, kórházak támogatására, hogy ne menjenek el az orvosok külföldre), ha pl. a börtönökben nem több millió lenne egyetlen rab éves eltartási költsége, mert mondjuk ők maguk termelnék a kaját saját maguknak, meg ilyesmi...Esetleg támogatnám a sorozatgyilkosok, pedofilok és hasonló mocsadékok esetén a halálbüntetést is! Lehet, hogy nem szenvedne meg eléggé a tettéért, de legalább megspórolunk egy csomó pénzt. Hát nehogy már ilyenekre menjen az adónk!!

2011. márc. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Igen,de az a pénz nem jó helyre kerülne,mert aki szegény nehogy azt hidd az kapja.Ez az ország termeli a szegénységet,és aki tud sporolni 1:nekem nem tiszta 2:ugy sporol,hogy sanyarogva él (ez meg beteges)
2011. márc. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
78%

kimutatható, hogy a nyugdíjrendszernek is köze van a népesség csökkenéshez. mert hogy azokban az országokban ahol nincs nyugdíj, több gyereket szülnek azért, hogy majd eltartsák őket.


a másik a pénz. nekem van egy kisbabám, itthon vagyok vele gyeden. 100e-t kerestem a melóhelyemen, most 55e a gyedem. tavaly 65e volt, csak ugye a szuper kormány megemelte az szja jarulékot és a nyugdíjjárulékot, így "mindenki jobban járt" -10.e-rel.

férjemnek jól fizető állása volt, télen megszűnt a válság miatt, most napi 4e forintért dolgozik :(

hát hogy a fenébe fogjuk így eltartani a gyerekünket???

én így nem merek bevállalni még egy babát pedig nagyon szeretnék!


ahhoz, hogy növekedjen a népesség, legalább 3 gyereket kéne szülnünk! De aki nem gazdag, nem teheti meg sajnos :( és ez nem azt jelenti, hogy sokan nem akarnak gyereket

2011. márc. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem miért gondolják egyesek, hogy azért nem vállalunk gyereket, mert fontosabb a saját jólétünk? A férjem tisztességesen dolgozik, havi 80ezerért amiből havonta 30ezer a benzinpénz. Én otthon vagyok a fiammal, mert az oviba nincs hely, de érdekes annak a családnak akiknek 9gyereke van és soha nem dolgoztak és nem is akarnak azoknak a gyerekeinek van hely. A rezsink télen havi 80ezer. Ha nem lenne vésztartalékunk, akkor már régen éhen haltunk volna vagy megfagynánk mert nem lenne pénz fűtésre. És azért, nem vállalok még egy gyereket, hogy sorba állhassak a segélyekért, hogy ezzel még nagyobb válságba hozzam az amúgy is lecsúszott országunkat. És persze csúnya dolog általánosítani a romákkal kapcsolatban, de én nem ismerek olyan magyart akit még soha életében nem inzultált roma.Már halottam olyat, hogy a roma apa azért fenyegette veréssel a fiát, mert az "elszökött" az iskolába. Szóval mi magyarok tisztességgel szeretnénk felnevelni gyerekeinket, megfelelő anyagi körülmények között.
2011. márc. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én azért nem szülök, mert mérhetetlenül önző vagyok hozzá.


Szeretek hétvégente délután öt óráig pizsamában ülni a gép előtt, vagy olvasni egy jó könyvet és nem főzni semmit sem, hanem enni a rozskenyeret meg a kockasajtot. Munkából hazaérvén ülök itthon pihenek és nem csinálok lóf@szt sem. A tartalék pénzemet két helyre teszem el. Egyik a lakásalap. Másik egy olyan rész, amit bármikor magamra tudok költeni, ruha, cipő, fodrász..stb. Túl önző vagyok, ezekről nem mondanák le egy gyerekért sem.

2011. márc. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
53%
És milyen nagy szerencse, hogy ilyen felelősségteljes döntést hoztál, beláttad, hogy képtelen vagy gyereket vállalni, mert ilyen vagy. Én nem nézlek le, megértelek, de sokan le fognak emiatt pontozni téged :(
2011. márc. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Az utolsónál jobban ezt nem nagyon fogalmazhatta volna meg senki.

Én is nagyon önző vagyok. A bulizásról, motorozásról senki kedvéért nem mondanék le. Ezeket nem lehet gyerek mellett csinálni. Külföldi nyaralások, plázázás is rengeteg pénzbe kerülnek. Ott vannak a hétvégi döglések délután 2ig, az üljünk be a KVzóba, mutassuk meg magunkat. Nekem ezek lételemek.


Egy gyereknek mérhetetlen költségei vannak ha tisztességesen felneveled és a diplomáig támogatod. Pelenkára meg játékokra kéne nekem a pénzemet kiadnom, hát biztos a hajamat tépném.

2011. márc. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Ha az őszinteségem miatt lepontoznak, akkor a gyerekes szülők, emberek sem önzetlenebbek nálam.
2011. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!