Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kifognak halni a magyarok?...

Kifognak halni a magyarok? Mért fogy folyamatosan a magyar emberek száma? Mért nem akarnak sokan gyereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 18:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%
na igen, magyar ember nincs is!ha belegondolunk, Árpádéknak még volt egy kis ferdeszem beütésük...de itt volt a török, az osztrák stb... szóval magyar ember nincs, ahogy amerikai sem...de akit magyarnak hívunk az az, aki itt született ez az anya nyelve, fehérbőrű, és innen származnak a gyökerei. nagyon nem lehet ez megfogni
2011. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
24%

Mert nem divat. De nyugi, ez most így megy, de teljesen felesleges még ezen aggódni. Az előző generációhoz képest 10% alatti a népességcsökkenés, azaz még vagy 10 generáción keresztül kell hogy folytatódjon ez a tendencia, hogy elenyésző számban maradjunk.

Olyan, mint amikor jópár éve 2-3 évig nem volt sok eső és csökkent a Balaton vízszintje, mindenki beparázott, hogy kiszárad. Aztán jött egy esős nyár és minden visszaállt a régi mederbe. A Balaton is :D

2011. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
83%

Azt mondják, hogy a kapitalizmus és a fogyasztói társadalom a legjobb fogamzásgátlók. Mivel az embereknek a fogyasztás, az anyagi természetű élet fontosabbá válik a családalapításnál. Nézzük csak meg, hogy nálunk sokkal bizonytalanabb anyagi helyzetű országok lakói nyakra-f.....-ra b......-ák a kölköket, pedig még inni sincs mit, nemhogy enni. (lsd: afrikai országok)


Én a magam nevében tudok nyilatkozni: egszerűen az van, hogy 38 éves (ffi) fejemmel is még elég gyereknek érzem magam ahhoz, hogy ekkora felelősséget be merjek vállalni. Az eszemmel abszolút tisztában vagyok, hogy ez az "élet rendje", "benne vagyok a korban", "ideje lenne már" stb stb. Sőt, a páromat (30N) nem is akarom megfosztani az anyaságtól, tehát az Ő kedvéért bele is megyek, de tök magamtól, tök magamnak nem hiányzik a gyerek. (S miképpen azt, hogy milyen ételt érzünk finomnak, azt sem észérvek alapján döntjük el, így az, hogy milyen élethelyzeteket tartunk kívánatosnak és miket taszítónak, ez sem észérves döntés kérdése)

2011. márc. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
71%

Az ország lakosságának 20 %-a keres jól. Ők azért nem akarnak 2-nél több gyereket,mert akkor nem tudnának venni neki pár hónaposan 30.000.- Ft-os tanulóasztalt,a tininek 100.000.- Ft-os telefont,nem mehetnének luxusnyaralásokra, és a vagyon sokfelé oszlana.

Aki pedig eddig is alacsony jövedelmű volt,most még kevesebbet keres. Nem mernek gyereket vállalni,mert nem tudnák miből felnevelni.

2011. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem lesz attól jobb, ha többen vagyunk. Ebben az országban sok az ember, de kevés a hely. Nem értem, hogy sokan miért vannak rákattanva a 10 milliós álomhatárra. Szerintem sokkal jobb lenne, ha mondjuk lennénk 7 millióan, és mindenkinek lenne munkája, egy kemény kis ország lennénk, és számítanánk a nagyok között is, minthogy 10 millióan legyünk, de a többség nyomorogjon, mint most.
2011. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj hogy sok cigány lesz és 2050-re ők lesznek a többség! Csak akkor kitől kérnek segílyt! Ha marad még fehér ember ebben a " magyarországban" az már ki tudja hogy hívják majd, remélem kimerik írni:Cigányország, nem pedig romaország! Az idők során, sok nemzet elbukott, megszűnt, eltűnt, miért lenne ez másképp ma? Hiába : KISZÜLNEK bennünket ! Nálunk falun, már csak romagyerek van az oviban és iskolában, a három magyart elvitték városba! Erre kössetek csomót, szedett-vedett , széthúzó hitvány nemzet lettünk és még van aki a nagy M.O-t visszasírná? Be kell látni vesztettünk a népességpolitikában, miért mindig a rosszra szavaznak az emberek? Tiborc!
2011. márc. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim válasza:
85%
azért fogyunk, mer az emberek mennek el külföldre, mer ott jobb az élet...deh egyébként sokat vallás, eskü vagy családi okok miatt nem akarnak gyereket. egyébként szó sincs arról h elbulizzák hanem egyszerűen félnek tőle. én gyerek vok, nekem anyum mindig ezt mondja mikor kérdem
2011. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy a kapitalizmus és a fogyasztói társadalom a legjobb fogamzásgátlók. Mivel az embereknek a fogyasztás, az anyagi természetű élet fontosabbá válik a családalapításnál. Nézzük csak meg, hogy nálunk sokkal bizonytalanabb anyagi helyzetű országok lakói nyakra-f.....-ra b......-ák a kölköket, pedig még inni sincs mit, nemhogy enni. (lsd: afrikai országok)


inkàbb talàn nincs mivel védekezni.....

2011. márc. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
85%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

18:32

heves érzelmek, de bizony igaz...a széthúzó magyarok ha megfőzték, meg is kell enniük:S

2011. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
89%

Nem fognak kihalni. Nagyon is életrevalóak.


Volt Amerikában egy mondás, a magyarok talpraesettségére vonatkozóan. Ha valaki utánad lép be a forgóajtón, de előtted lép ki, akkor az biztosan magyar.

2011. márc. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!