Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éve együtt,1 közös gyermek...

6 éve együtt,1 közös gyermek van. A párom pár napja "leválasztott" a közös bankszámlánkrol?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire volt indokolt? A párom jol keres, mondjuk 2x a magyar átlagfizetés. Én nem dolgozom. Eddig én osztottam be a pénzt, közös volt a bankszámlánk, nekem is volt kártyám. Sajnos van 2 kölcsönünk, plusz rezsi, kaja, egyebek a gyereknek, lényeg, hogy soha semmiben nem szenvedtünk hiányt, de ho végére mindig elfogyott a pénzünk. Majd kitalálta, hogy átveszi a pénz felett az irányítást. Bementünk a bankba, én le lettem "tiltva" a számlájárol, még a netes jelszavát is titkolja előlem. Most be akarja bizonyítani, hogy ennyiből bőven lehet sporolni is. Az érdekelne, hogy ez mennyire korrekt eljárás szerintetek? Ez nektek megalázo lenne? A ti számlátok közös a párotokkal, úgy, hogy ti jelenleg nem dolgoztok?
2013. aug. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
95%

Miért van az az érzésem, hogy ha 100ezerrel többet keresne a párod, az is pont ugyan így elfogyna a hónap végére nálatok?!


Vannak emberek, akik egyáltalán nem tudnak spórolni/beosztani.

A sógoromék pl. havi 400ezret költenek el minden hónapban és "sírnak" a hónap végén, hogy nincs egy fillérjük sem.

A boltban az utolsó héten, már csak felíratják a vásárlásaikat.


(Más meg minimálbérből is meg tud élni.)

2013. szept. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
77%

Csak az a férfi képes felfogni mennyibe kerül egy háztartás, amelyik rendszeresen részt vesz a bevásárlásban, a csekk befizetésben stb. Gondolom az a tipus, amelyiknek fogalma sem volt, hogy került a kaja az asztalára, meg a tiszta ruha a szekrényébe, meg hogyhogy van áram és melegvíz meg fűtés.

Igen elég megalázó a viselkedése, de tudod mit?

Ne törődj vele, dőlj hátra, és pihenj, oldja meg mostantól ő ezeket a dolgokat az ő pénzéből.

Aztán egy hónap múlva kiröhögheted.

2013. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
88%

2x a magyar átlagfizu az mondjuk 180 ezer. Annak a felét gondolom simán elviszi a 2 kölcsön meg a rezsi. És kell még kaja, ruha 3 embernek.

Ez lenne az a nagy pénz?

2013. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
43%

Párod eljárása szörnyű. Az lett volna a normális, hogy vagy ő kezeli egyedül a pénzt, és ezt megbeszélitek, vagy teljesen közösen költötök mindig (közös bevásárlás, ...)

A titkolózás egy házasságban nem természetes. Nem lehet, hogy csinált még plusz adósságot, és annak fizetését akarja titokban tartani?

A pénzügyi részéhez: a 70 ezer forint rezsit sokallom. Nagy családi házam van, de még nekem sincs ennyi rezsim. Itt tudnátok visszafogni a költésből. A 70ezres hitellel nem tudtok mit tenni. A 140 ezer kajára - bár az 3 főre nem sok, de azért lehetne spórolni itt is.

2013. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
34. válaszoló vagyok ismét. Egyébként én ezért tartom fontosnak, hogy mindig közösen menjünk vásárolni. Így párod is átlátja, mi mennyibe kerül, és hogy nem veszel felesleges vackokat.
2013. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Durva a megoldása, - ha ugyan megoldás ez.

Nem olyan sok az a pénz (ami marad) 3 embernek, de hát a beosztása egy egyszerű, és tracionális kérdés.

Így kicsit infantilis, hogy eddig semmit nem foglalkozott vele, most meg rögtön kizárólag ő.

Talán minden nap megbeszélve jobb megoldás jönne ki.


De akár így, akár úgy ez durva módja a dolog intézésénak.

2013. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
94%

A fizu 280E, ebből lejön 2X70E, vagyis 140E marad. Azt hiszem, hogy ez a kajára, benzinre, mindennapos kólaivászatra úgy, hogy gyerek van, nem sok, sőt...

Mi 2en vagyunk, de 30E-et hó elején mindig ott hagyunk a boltban, pedig még a 20Ft-os különbségre is figyelünk, és nem kólázunk mindig.


Amúgy én ezt a hozzáállást nem értem... ennyire a pénz a lényeg, kedves válaszadók (többsége)? Elvileg azért élünk CSALÁDban, hogy minden problémát, örömöt és bánatot megosszunk egymással, így a pénzt is.

Én sosem nézném azt, hogy a párom kevesebbet keres, vagy épp nincs munkahelye. A házassággal vagyonközösséget vállalunk! Olyan emberrel meg nem kell összeházasodni, aki annyira nem bízik bennünk, hogy nem kezelhetjük közösen kettőnk pénzügyeit. Egyszer egyiknek van több, másszor a másiknak..

Nálunk otthon van a pénz egy dobozban, bármikor bármelyikünk vehet ki belőle, nincs te pénzed-én pénzem. Minden nagyobb kiadást megbeszélünk, ezért vagyunk CSALÁD...

2013. szept. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Rá fog jönni, hogy ilyen igények mellett (minden nap cola, jégkrém stb.) nem olyan hatalmas pénz ez. Nálunk is csak a párom dolgozik (én munkát keresek) és mégis én osztom be a pénzt, mert neki se ideje, se kedve ilyenekkel foglalkozni, totálisan megbízik bennem, tudja, hogy nem szórom el hülyeségekre.
2013. szept. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Ha neki vannak nagy igényei, akkor miért csodálkozik, hogy elfogy a pénzetek?

Nem vagytok házasok, igaz?

2013. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
87%

Hát pedig 280ezer Ft nem sok...

Mi 4-en vagyunk 1 család 232ezer totál összbevétellel,ami jövőhónaptól 13ezerrel kevesebb,mert onnantól csak gyest kapok,tehát a gyedem se sok pedig dolgoztam előtte.

Van hitelünk,minden számlát rendesen befizetünk,nincs tartozásunk,havi bevásárlást tartunk,hogy minél kevesebbet legyünk csábító nagy áruházban,ezután csak a friss árú kell a boltból,mint kenyér és felvágott.Ruhákat a gyerekeknek vateráról veszem,magamnak szinte semmit.A nagybevásárlást együtt intézzük,a friss árút meg ő hozza munka után.

Közös számlánk van,minden arra érkezik,arról kerül levonásra,én utalok el minden utalni valót,DE!

SAjnos párom dohányzik és a napi 2-4 doboz söre meg van. Amíg a megélhetésünket nem veszélyezteti,addig nem tiltom,mert senkitől nem fogok tiltani semmit,mert azért ő keményen dolgozik.

És azért hó végén már várom a kövi fizukat.

Párom se tiltja meg hogy vásároljak magamnak bármit is,de én vagyok az aki nem vesz magának semmit,hogy a többieknek jobb legyen.Remélem,ha a fiam is megy oviba és sikerül más időbeosztással a munkahelyemre visszakerülni,akkor jobb lesz a helyzet.

Számomra elég megalázó lenne,hogy egyik pillanatról a másikra fogná magát és letiltaná számláról a nevem és elvenné a kártyámat. Tudom,hogy nem vagyok jó pénz beosztó,de azt is tudom,hogyha csak én kezelném,tudnánk spórolni is...

2013. szept. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!