Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éve együtt,1 közös gyermek...

6 éve együtt,1 közös gyermek van. A párom pár napja "leválasztott" a közös bankszámlánkrol?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire volt indokolt? A párom jol keres, mondjuk 2x a magyar átlagfizetés. Én nem dolgozom. Eddig én osztottam be a pénzt, közös volt a bankszámlánk, nekem is volt kártyám. Sajnos van 2 kölcsönünk, plusz rezsi, kaja, egyebek a gyereknek, lényeg, hogy soha semmiben nem szenvedtünk hiányt, de ho végére mindig elfogyott a pénzünk. Majd kitalálta, hogy átveszi a pénz felett az irányítást. Bementünk a bankba, én le lettem "tiltva" a számlájárol, még a netes jelszavát is titkolja előlem. Most be akarja bizonyítani, hogy ennyiből bőven lehet sporolni is. Az érdekelne, hogy ez mennyire korrekt eljárás szerintetek? Ez nektek megalázo lenne? A ti számlátok közös a párotokkal, úgy, hogy ti jelenleg nem dolgoztok?
2013. aug. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%

Évek óta nem dolgozol, de ügyesen minden hónapban a nyakára hágtál a teljes fizetésének!

Naná, hogy nem tetszik neki.


Most cseréljetek!

Menjél te dolgozni, és a férjed nézi ezentúl otthon a szappanoperákat egész nap.

Azután pampogj.

2013. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
88%

Próbáljuk ki ha megy neki akkor csak nyerünk vele, ha nem akkor meg megnyugszik. ,Mondjuk azért átlag fizetés 2x-ből csak egy gyerek mellett még hitel mellett is lehet.

Gondolom nem a hajadnál fogva rángatott be így előre megbeszélve nem érezném megalázónak.

De még ha most annak i érzed akkor ilyen alapon eddig pedig ő volt megalázva.

2013. aug. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%

Közös, de nekem igazából az ő költekezési szokásaival van bajom és nem fordítva.

Ez picit más helyzet, de ezért őt is meg tudom érteni. Utóbbi időben én is erősen gondolkodom rajta, hogy "nyuszika b@.szd meg a fűnyíródat" alapon nem fogok többhöz nyúlni, mint amit én kapok. Lehet meglepődne.

Szerintem ezen még nem kell botrányt csinálni. Ha ügyesebb, mind jól jártok elvileg, ha meg nem, akkor meg el kell ismernie, hogy nem volt igaza.

2013. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
32%
Nem dolgozol, és te osztottad be a pénzt? Az nem semmi. Indokolt volt, jól tette. Nyilván nem akarja, hogy elszórd a pénzt, ha már nem tudsz bánni vele.
2013. aug. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%

"Majd kitalálta, hogy átveszi a pénz felett az irányítást."


6 év alatt beleunhatott....Próbálj meg te is keresni hozzá egy kicsit

2013. aug. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
93%

Én dolgozom ahogy a párom is. Mégis a párom kezeli a pénzt, ő intézi a számlák fizetését, sőt ő intézi a havi kaja bevásárlást is. Pedig én vagyok a nő.. De engem nem zavar, mert tudom, az én kezemből kifolyik a pénz. Én tudom magamról, hogy képtelen lennék két fizetést (jó fizetést) beosztani. Ha én lennék a bankos, nemhogy félretenni nem tudnánk, de ki sem jönnénk a kettőnk fizetéséből..

Vannak férfiak akik nagyon jól be tudják osztani a pénzt..

2013. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
40%

ha te is tudnád, h minden egyes vacak ezresért mennyit kell gürizni, akkor jobban becsülnéd a pénzt.

fogd fel ezt az időszakot az önuralom és tanulás idejének, ahol megtanulod más szempontból nézni a dolgokat.


nekem sosem volt még közös számlám a párommal. nem is szeretném, h legyen. az arcomról égne le a bőr ha a saját kis vacakságaimra egy fillért is elköltenék az ő keresetéből. ami közös költség, azt összedobjuk, ami nem, arra mindenki lehetőségei szerint félretesz. mondom ezt úgy, hogy fele annyit keresek mint Ő.


persze ha gyerekünk lesz, ez majd kicsit megváltozik, de onnantól, h nekem is van normális fizetésem, nem várom el, h támogasson. előtte dolgozom és hajtok, h jó GYEDet kapjak, az élősködés nem stílusom.

2013. aug. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
36%

Mi mindketten dolgozunk,kulon szamlara kapjuk a fizetesunket,de a megtakaritas kozos.Szerencsere egyesevel keresunk annyit amennyibol egy 4 fos csalad vigan megelne,igy nincs vita,hogy ki mikor mit fizet,a maradek ugyis megy a kozosbe.

Egyebkent nekem sem tetszik amikor a nem dolgozo fel kezeli a kasszat teljes egeszeben.Lasd sogorom es sogornom esete: A sogorom egy vallalat igazgatoja, jol keres,sogornom az eskuvo ota nem dolgozik.Ha egyutt megyunk valahova mindig mi alljuk a szamlat,mert neki sosincs penze.Asszonyka megveszi maganak a D&G ruhakat,a kereso fel pedig tolunk ker kolcson.

Ebbol adodoan enyhen szolva is a hanyinger kerulget,amikor valaki nagy buszken kijelenti,hogy bar nincs keresete,a penzugyeket o kezeli.

2013. aug. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy most épp azért nem dolgozik, mert kisgyerekkel van otthon? Bár ezt nem tudjuk, mert elég sok információ hiányzik a kérdésből.
2013. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
31%
7-es, te mekkora paraszt vagy!
2013. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!