Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éve együtt,1 közös gyermek...

6 éve együtt,1 közös gyermek van. A párom pár napja "leválasztott" a közös bankszámlánkrol?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire volt indokolt? A párom jol keres, mondjuk 2x a magyar átlagfizetés. Én nem dolgozom. Eddig én osztottam be a pénzt, közös volt a bankszámlánk, nekem is volt kártyám. Sajnos van 2 kölcsönünk, plusz rezsi, kaja, egyebek a gyereknek, lényeg, hogy soha semmiben nem szenvedtünk hiányt, de ho végére mindig elfogyott a pénzünk. Majd kitalálta, hogy átveszi a pénz felett az irányítást. Bementünk a bankba, én le lettem "tiltva" a számlájárol, még a netes jelszavát is titkolja előlem. Most be akarja bizonyítani, hogy ennyiből bőven lehet sporolni is. Az érdekelne, hogy ez mennyire korrekt eljárás szerintetek? Ez nektek megalázo lenne? A ti számlátok közös a párotokkal, úgy, hogy ti jelenleg nem dolgoztok?
2013. aug. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
66%
Nekem szarul esne.de nem írtál számokat. Mennyi a kereset mennyi a hitel kb mire mennyit stb..nálunk ugyanez a helyzet hogy én nem dolgozom és én osztottam be kezeltem a pénzt.és most is. És szarul esne ha ez megváltozna. Mi mondjuk amennyit csak tudunk félreteszünk.szám szerint kereset 520. Egyéb bevétel 70 és borravaló neki kb átlag 100. A 100 ból és a 70 ből fizetjük a rezsit kb télen fütés havi 35-40 víz 5 villany 5 kózös ktg 20 hitel22 a többi kajára megy el ritkán kocsit használunk arra meg ilyenek. A többit 520 at lekötjük ha majd gyerek lesz legyen pénzünk
2013. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintetek ez mennyire volt indokolt?"

Az hogy megpróbálja beosztani a saját pénzét?


Én is azok táborát erősíteném,akik szerint ez jogos volt....

Ne haragudj,de te egy forintot nem keresel,nem mondom hogy 100%-ig így van,mert nem ismerlek,de te hajlamos lehetsz könnyebb szívvel megvenni ezt-azt,feleslegesebb dolgokat,úgy hogy nem te dolgozol,gürizel érte,mint ő,aki megdolgozik minden egyes forintért!

És ha ennyire drasztikusan lépett fel,lehet tagadni,de szerintem csak igazam van...most az eltartott nők majd jól lepontoznak,de nem érdekel!

Had próbálja meg ő a saját pénzét (ő kereste meg,szerintem közös kassza,közös pénz akkor van,ha mindkét fél keresőképes),beosztani,hisz ő dolgozott meg érte.....

2013. aug. 31. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk én sajnos munkanélküli vagyok,de én osztom be a pénzt, mert férjem nem tudja.Így tudunk spórolni.Viszont én nem költekezek magamra,mindent megkérdezek a férjemtől megvehetem-e, persze mindig mondja,hogy ne kérdezzem meg tőle.Ha kell vegyem meg akár magamnak akár a kisfiunknak.
2013. aug. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk a párom dolgozik napi 10 órát, én meg "csak" napi 5 órát, DE enyém a háztartás, és enyém a gyerek minden ügyes-bajos dolga is. Amikor jön a fizu, megkérdezem, mennyit kapott, és mennyit ad haza belőle. Odaadja, amennyit gondol (kb 160 ezerből 120-at, jut is, marad is), ebből meg ÉN fizetem be a rezsit, a bérleti díjat, én vásárolok be, töltöm a hűtőt folyamatosan, ruhaneműt én veszek (a páromnak is, ha kell valami), egyszóval ott én kezelem a pénzt, de mindkettőnknek marad némi saját tőle, "zsebpénz", amivel ugye nem kell elszámolni.


Ha te is dolgoznál, lehet, te is másképpen gazdálkodnál a pénzzel, keress te is részidős állást, akkor lesz időd a gyerekre, a háztartásra, és még töltöd is a családi kasszát :)

2013. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
96%

Én csak amiatt nem ítéllek el, mert nem dolgozol, ettől még egy család vagytok, és HA jól bánnál a pénzzel, logikus is lenne, hogy te oszd be, elvégre te jársz gondolom bevásárolni, te főzöl, stb. Nálunk ugyan én is keresek (most épp nem :( ), de a párom sokkal többet, mégis mindig nekem adja oda az összes pénzét, mert én percek alatt megcsinálom a kis költségvetésünket, sosem felejtek el semmi fontos kiadást. Hónap végén mindig csodálkozik, hogy "jé, erre is tettél félre? de jóóóóó".

Ha nem így lenne, szó nélkül átadnám neki ezeket a feladatokat, de nálunk ő nem tud bánni a pénzzel.

2013. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
93%

Konkrét számok nélkül (az átlagfizetés kétszerese - ez MENNYI?), mennyi a fix kiadás havonta, stb nélkül nem lehet megmondani, hogy van-e oka erre.


Mert ha a fix kiadásaitok miatt juttok hónap végére 0-ra, akkor nem kellene kifogásolnia, ha havonta 20-30ezret költesz ruhákra magadnak, stb, akkor igen.


Elöször írd le, hogy mennyi pénzt kap a párod, mire KELL költeni, mennyit költesz kajára, stb. és akkor majd lehet érdemben válaszolni.

2013. aug. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
60%
Én le vagyok döbbenve a reakciókon. Egy családról van szó. Pont annyira joga van az anyának a bankszámlához, mint az apának. Iszonyat megalázó, ha egy kiló kenyérre könyörögni kell a pénzért. Az hogy a pasi osztja be a pénzt, nem kell hogy azt jelentse, h a nő hozzáférését letiltja. Ez igy nem család.
2013. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
68%
15-ös vagyok, igen, azt én is kifelejtettem, hogy még ha át is veszi a költségvetést (ami normális lehet), a letiltás több mint durva. Egy családban az ilyen "akciók" nem jelentenek sok jót, tapasztalat. Nem lennék a helyedben.
2013. aug. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
20%

Mi külön kasszán vagyunk, de a csekkeket a férjem intézi (persze a két fizuból), a bevásárlást együtt, tehát ő vezet én meg pakolok:) most jöttem vissza dolgozni.

Szerintem ez így jó, ami kacat vagy ruha kell, megveszem, utált azt hogy az ő fizuja volt csak:/

2013. aug. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
47%

nalunk mindkettonken kulon szamlaja van es a kozos szamlat a ferjem kezeli mint csaladfo.

megjegyzem en jobban keresek mint o.

Ra biztam a dologot igy nekem kevesbe faj a fejem

tisztelem ot annyira hogy megbizom benne es nem bant a dolog.

Ilyen egy jo hazassag bizunk a ferjunkben

2013. aug. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!