Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 6 éve együtt,1 közös gyermek...

6 éve együtt,1 közös gyermek van. A párom pár napja "leválasztott" a közös bankszámlánkrol?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez mennyire volt indokolt? A párom jol keres, mondjuk 2x a magyar átlagfizetés. Én nem dolgozom. Eddig én osztottam be a pénzt, közös volt a bankszámlánk, nekem is volt kártyám. Sajnos van 2 kölcsönünk, plusz rezsi, kaja, egyebek a gyereknek, lényeg, hogy soha semmiben nem szenvedtünk hiányt, de ho végére mindig elfogyott a pénzünk. Majd kitalálta, hogy átveszi a pénz felett az irányítást. Bementünk a bankba, én le lettem "tiltva" a számlájárol, még a netes jelszavát is titkolja előlem. Most be akarja bizonyítani, hogy ennyiből bőven lehet sporolni is. Az érdekelne, hogy ez mennyire korrekt eljárás szerintetek? Ez nektek megalázo lenne? A ti számlátok közös a párotokkal, úgy, hogy ti jelenleg nem dolgoztok?
2013. aug. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
56%
A férjnek is biznia kéne a feleségben, és tisztelnie kéne
2013. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
96%
Kipróbáljátok, hogy ő kezeli a pénzt, ha úgy jobban ki jöttök akkor marad ő a kasszás, ha nem, akkor megbeszélitek.
2013. aug. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem teljesen indokolt.

Úgy gondolom, az ő fizetéséből (250 körül lehet gondolom) lehetne félretenni is minden hónapban.

Azt meg nem hiszem, hogy egyik napról a másikra jutott volna ez eszébe. Biztos próbált veled beszélni, de te mégsem tudtál spórolni. Most ő megpróbálja.


Eddig is csak az egyik fél döntött a pénzügyekről, most is csak az egyik fél fog dönteni. Eddig fair volt, most megalázó?


Valószínűleg az is zavarja, hogy te nem dolgozol, nem adsz be a közösbe.

2013. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
87%

Azt gondolom, hogy az, hogy most Ő veszi át az irányítást, az teljesen indokoltnak tűnik. Talán neki jobban megy majd a pénz beosztása, ha meg nem akkor rájön. :P :)


DE! Mi az, hogy letiltott és még a jelszavát is titkolja? Ennyire nem bízik meg Benned? Nekem ez az ami nem tetszene.


Szerintem ez az ami egyáltalán nem indokolt és egyáltalán nincs is szükség rá, hacsak nem az van a háttérben, hogy nem akarja hogy tudjam, mire/kire költ.


Furcsa, hogy ezt bárki, aki elvileg családban él, az ezt normálisnak találja.

Annak pedig én jelenleg nem tudom az okát, hogy miért nem dolgozik jelenleg a kérdező, tehát felesleges téves/rosszindulatú következtetésekbe belemenni, ahogy azt itt sok válaszadó teszi. Szánalmas, hogy mennyi irigy/rosszindulatú ember van.

2013. aug. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

ma 13:05

Nem vagyunk se rosszindulatúak,se irigyek,de köszönjük szépen!


Ja hogy az a normális reakció akkor,ha egyből a férjet szidjuk,ugye?

Hát mint te is írtad,nem látunk bele tényleg az egész sztoriba,de érdekes,hogy olyan drasztikusan lép fel,hogy még a jelszót sem adja meg a kérdezőnek.....ki tudja mire költött/költ?Ha annyira sikeresen bánt volna a pénzel,(mint látod írja,hogy elég jól keres,akkor hova megy el a pénz?),akkor szerintem nem fordult volna ennyire a kocka,én úgy gondolom....

2013. aug. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Tényleg sok lényeges info lemaradt: GYES után még nem tudtam elhelyezkedni, de szeretnék, nem rajtam múlik. Kb. 2 havonta költök magamnak 5000.-ft-ot ruhára, és havonta kb 2000-et egyéb szükségletekre. Ennyi. Az összes többi kaja, és minden, ami a hétköznapi élethez kell. A párom fizuja 270-280 között van. Soha nem titkoltam el előle semmilyen vásárlásomat, sőt, én nyaggattam, hogy nézze át a számlát, amit a boltban kaptam. Sokáig írtam havi kölségvetést, vezettem, hogy mire mennyi ment el, ilyenkor ő is látta, hogy 70 ezer hitel, és 70 ezer rezsi mellett, a tankolás, és a havi 3-4 kikapcsolodos program mellett a végére tényleg nem marad egy fillér sem. A vége felé mégis állandoan az én szememre hányta, hogy nem maradt csak pár ezer ft-unk ho végére. Nem is ez a lényeg egyébként, csak annyi, hogy nem értem, miért kellett ilyen modon lekapcsolni a pénzügyeiről, hogy a kártyámat elvette, és a jelszavát titkosította... ez az, ami nagyon rosszul esik:( Mindenesetre köszönöm a sok választ!
2013. szept. 2. 00:29
 27/44 anonim ***** válasza:
45%
Most majd megtapasztalja, milyen beosztani a pénzt, és ha tényleg nem marad belőle, akkor elnézést fog kérni, ha meg marad, akkor jobban jártok, ha ő kezeli :) Fura ez a hirtelen letiltás, de valószínűleg nem volt szíve megmondani, hogy "bocs, de leválasztalak a számláról".
2013. szept. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon furcsák azok a reakciók, hogy "te nem keresel, miért te bánsz a pénzzel, miért költesz magadra", hiszen egy család vagytok.

A probléma az, hogy te nem tudod beosztani a pénzt, ebből a szempontból helyesnek találom azt, hogy ő veszi át az irányítást, és megnézi, így jobban kijöttök-e.

Azt viszont én is nagyon furcsának találom, hogy letiltott a közös bankszámláról, ezentúl tényleg 1 kiló kenyérért is kuncsorogni kell? Azért ezt értelmesebben és logikusabban is meg lehetne oldani.

2013. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
12%

" A párom fizuja 270-280 között van."


Ebből lejön a 70ezer hitel, marad 200.000 Ft.

Ennek minden hónapban teljesen a nyakára hágni, hát én sem örülnék neki!!

2013. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Kedves utolso. Igen, 70 a hitel, + 70 a rezsi. Itthon mindig lennie kell kolának, jégkrémnek, ill. főtt ételből sem eszik meg akármit. Igényli, hogy minél többet eljárjunk itthonrol, ami már csak az üzemanyagköltség miatt sem 2 forint. Ő keresi a pénzt, és neki vannak -hozzám képest- nagy igényei. Én csak azt nem értem, hogy miért én vagyok a hibás -őszerinte- az anyagi helyzetünkért olyan szinten, hogy a megoldást ilyen megalázo megoldásban kell keresni.
2013. szept. 2. 10:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!