Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, akiknek nincs...

Lányok/nők, akiknek nincs fiútesója: nektek nem rossz belegondolni, hogy a családnevetek "ki fog halni"?

Figyelt kérdés

Egy szem gyerek vagyok a családban, lány, és nekem ez rossz érzés, és ha lesz gyerekem, az apja nevét fogja kapni automatikusan. Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem ez rossz, szerintem szép vezetéknevem van, és csak úgy eltűnik a süllyesztőben.....

Ez normális érzés egyáltalán? :D


2013. aug. 13. 23:13
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
67%

Nem, mert

1, elég unalmas elgondolás az, hogy megyünk egymás után mint a birkák. Ha eddig minden ember házasodott és szaporodott meg "nevet vitt tovább" akkor nekem is automatikusan azt kell. Nekem nem ez áll az életem középpontjában.

2, ha mégis gyereket akarok és olyan kedvem van akkor úgy döntök majd, hogy az Én nevemet kapja. Bár amúgysem túl különleges a nevem, olyan közepesen gyakori.

2013. aug. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
54%

30-as: Tudom, hogy plusz pénz. Nálunk kétszer is szükség volt rá, mert mi sok évvel ezelőtt házasodtunk össze (nem létezett még a kötőjeles megoldás) és én -né lettem. Emiatt nem lehetett a gyerekünk neve kötőjeles. Így maradt a változtatás. Nekik nem tűnt fel :) (És naná, hogy a második gyereknél újra el kellett ezt játszani. De sebaj, mindkettő lerendezve.)


Nálunk a férjem vetette fel a kötőjeles megoldást, pedig ő egyke. Lehet, hogy nekem is eszembe jutott volna, de még nagyon a terhesség elején jártunk. De örültem az ötletnek.

2013. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
82%
nekem nem. én Nagy vagyok, ez a családnév tuti nem hal ki :D
2013. aug. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
77%

Ha összeházasodunk a párommal, az én nevem kötőjeles lesz, és ha lesznek porontyaink, az övék is.

Egyébként egyáltalán nincs se ritka, se különleges, de még csak kirívóan szép vezetéknevem, de az enyém, és szeretem, ennyi. A barátom is ugyanígy van a saját nevével, szóval teljesen evidens a kötőjelezés.

De azt sajnálom, hogy nincs fiútesóm. Nem is annyira a családnév kihalása miatt, mert bőven vannak még Ferenczek szerte az országban (meg mindenhol máshol - Dél-Amerikában él egy nő, akinek teljesen ugyanaz a neve, mint nekem), de tudom, hogy apukám szeretett volna egy kissrácot.

2013. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
70%
Nekem legfeljebb akkor hal ki, ha nem lesz gyerekem, mert amúgy vagy kötőjellel adnám a nevet, vagy ha olyantól lesz, akinek nehezen kimondható neve van, akkor csak az enyémet. Akkor is így tennék, ha lenne fiú tesóm, mert messze több energiát öl bele egy gyerek létrehozásába egy nő, mint egy férfi.
2013. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
a mi családnevünk is megáll velem, de őszintén szólva soha nem jutott még eszembe, hogy ez kéne hogy zavarjon.
2013. aug. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Engem nagyon zavar! Már csak én vagyok egyedül ilyen névvel. A tesóm még el is dobta, és csak a férje neve van meg,(ami szintén kötőjeles).

Én nagyon szeretném, ha a fiú gyerek kötőjelesen továbbvinné.Csak magamnak is bevallom, hogy valahogy nem passzol a két név egymás mellett, és így már elég hosszú is. Bár még se házaság, se gyerek. Engem ez már egész kis korom óta foglalkoztatott. :)

2013. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem egyedüli gyerek vagyok, de mivel húgom van, ugyanez a helyzet nálunk is. Őszintén szólva engem zavar, szeretem a nevemet, bár egyetlen hibája, hogy folyton első vagyok akármilyen névsorban. :D
2013. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!