Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, akiknek nincs...

Lányok/nők, akiknek nincs fiútesója: nektek nem rossz belegondolni, hogy a családnevetek "ki fog halni"?

Figyelt kérdés

Egy szem gyerek vagyok a családban, lány, és nekem ez rossz érzés, és ha lesz gyerekem, az apja nevét fogja kapni automatikusan. Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem ez rossz, szerintem szép vezetéknevem van, és csak úgy eltűnik a süllyesztőben.....

Ez normális érzés egyáltalán? :D


2013. aug. 13. 23:13
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%
Nem, mert nem biztos,hogy a gyerek nem fogja kötőjelesen felvenni a nevem :D
2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem rossz. Végül is ha belegondolsz nem csak ti vagytok x-ék, hanem apukádnak, nagypapádnak, dédpapádnak stb is biztosan volt(ak) fiútestvére(i). Úgyhogy ettől nem kell tartani.


Ha meg arra gondolsz, hogy konkrétan a ti "vérvonalatokban" lesz ez, akkor add a gyerekednek a te családnevedet is,kötőjellel.(Kivéve,ha az apjának hosszú és/vagy kimondhatatlan neve lesz. Akkor hatalmas kiszúrás lenne.)

2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
71%
Nem biztos hogy eltűnik mert mikor felnő a gyereked átveheti a családneved az csak hagyomány hogy az apáét kell felvenni manapság már lehet változtatni!
2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
78%
Kötőjeles. Probléma megoldva.
2013. aug. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
72%

Kötőjelesen is felveheted, ha ennyire a szíveden viseled. Normális érzés amúgy.


Nekem 3 olyan fiú unokatesóm van, akikkel azonos a vezetéknevem. Ők majd gondoskodnak az utánpótlásról helyettem is. :) Nekem elég, ha lelkileg érzem, hogy családtag vagyok. :)

2013. aug. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk ugyanígy van, ráadásul neveztek el őseimről intézményt is, úgyhogy többek között ezért kapták a gyerekeim kötőjellel az én nevem is. De nekem is lányaim vannak :)
2013. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Apai ágon nálunk örökletes az egykeség, apukám és az ő apukája is az volt :DD

hát ja, még a kötőjeles a legjobb megoldás :D

2013. aug. 13. 23:23
 8/38 anonim ***** válasza:
50%
megkérdezhetem mi a vezetékneved?
2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
87%
Sőt, ha a házasságban nem veszed föl a férjed nevét, és beleegyezik, akkor kaphatják a gyerekek simán a te vezetéknevedet is. :) Csak arra vigyázz, hogy akkor mindegyik gyereknek ez lesz a vezetékneve.
2013. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
63%

Nekem aztán tökmindegy, kihal-e, amúgy nem fog, mert van ilyen családneve másnak is (legfeljebb nem pont így írják). De ha lesz gyerekem, az én családnevemet fogja kapni, a családjogi törvény már nagyon régen megengedi ezt.

Kötőjelet semmiképp, az én vezetéknevem önmagában elég hosszú, nem szúrnék ki a gyerekkel, s ezt úgyis csak egyszer lehet megtenni, ő már nem alkalmazhatná ugyanezt, mert az már hármas vezetéknév lenne...


Ez csak egy név, igazából nem izgat, mi történik vele. Ha meghalok, ez lesz az utolsó problémám, elég önző vagyok :)

2013. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!