Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, akiknek nincs...

Lányok/nők, akiknek nincs fiútesója: nektek nem rossz belegondolni, hogy a családnevetek "ki fog halni"?

Figyelt kérdés

Egy szem gyerek vagyok a családban, lány, és nekem ez rossz érzés, és ha lesz gyerekem, az apja nevét fogja kapni automatikusan. Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem ez rossz, szerintem szép vezetéknevem van, és csak úgy eltűnik a süllyesztőben.....

Ez normális érzés egyáltalán? :D


2013. aug. 13. 23:13
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
77%
re19. 3. eset: szülés után szépen megváltoztatják kötőjelesre 10 perces papírmunkával.
2013. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
70%

Volt osztálytársam gyerekei emiatt az övét kapták, az apának van 2 fiútesója, míg a lánynak 2 lány...de a vicc, hogy neki is 2 lánya született..:)


Ha így lett volna, akkor a leendő gyerekeim az én nvemet kapnák, de pont úgy van, hogy a vőlegényemnek a fiútesója sosem szeretne gyereke, így az ő neve halna ki...igaz elég gyakori név amúgy:)

2013. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
56%
20-as voltam: Zrínyi és Lónyay névvel én csakis azt választanám, amit én írtam: csak a saját nevem viszi tovább a gyerek, a férjem marad a saját nevén. Attól még az ő kölykei lesznek.
2013. aug. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%
Hát én nem érzek így, de az én vezetéknevem elég átlagos.
2013. aug. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
81%
A lány is továbbviheti a nevet.Nálunk is a férjem családjának olyan neve van,hogy összesen 2 család él ezzel a névvel,és 2 fiú van,aki tovább viheti.
2013. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
70%
Sajnos a mi nevünk is ki fog halni, apámnak csak lányai vannak az előző házasságából és én is lány vagyok! Van ugyan egy bátyám de ő is csak fél tesóm és ő is más nevet visz tovább.
2013. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
52%

Én is pont a napokban gondolkodtam el ezen, és igen, rossz belegondolni :D Apukám testvére ugyan fiú, de neki nincs (és nem is lesz) gyereke.

Nálunk pedig a kötőjel kizárva, mert olyan bugyután hangzana.

2013. aug. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
59%

Nem leszek népszerű a válaszommal de sebaj.


Nem rossz érzés, mert ha egyszer lesz gyerekem (remélem, hogy lány) de mindenképpen az én nevemet fogja viselni. Nem is értem miért nem az anyja nevét viseli, aki sokkal többet szenvedett érte. (szülés, szoptatás, stb) Nálam ez alap. Ennyi lenne a minimum.

2013. aug. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 zabmester ***** válasza:
82%
Nekem ugyan van fiú testvérem, de szerintem még legalább tíz évig nem lesz gyereke. De ha soha nem is lenne, akkor sem halna ki a vezetéknevünk, mert a fiam már viseli az enyémet (is). Nekem az sosem volt automatikus, hogy a gyerek csak az apa nevét kapja, valahogy sosem tudtam ezt magától értetődnek érezni. Két szülője van, nem? Már rég nem azt a világot éljük, hogy a férfi a családfő, ő az, aki képviseli a külvilág felé a családot. A családban jó esetben két felnőtt ember van.
2013. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
52%

Lónay vagyok nem Lómyay, de ugyan az a család :)


21-es, valóban meg lehet, csak az plusz pénz, illetékbélyeg (azt hiszem, 10.000Ft).


Én is próbálom rávenni a férjemet, de ő elzárkózik tőle...pedig nem is csak a sajátomat szeretném, hanem a kötőjelest.. ő Kovács.

2013. aug. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!