Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők, akiknek nincs...

Lányok/nők, akiknek nincs fiútesója: nektek nem rossz belegondolni, hogy a családnevetek "ki fog halni"?

Figyelt kérdés

Egy szem gyerek vagyok a családban, lány, és nekem ez rossz érzés, és ha lesz gyerekem, az apja nevét fogja kapni automatikusan. Lehet ezzel egyedül vagyok, de nekem ez rossz, szerintem szép vezetéknevem van, és csak úgy eltűnik a süllyesztőben.....

Ez normális érzés egyáltalán? :D


2013. aug. 13. 23:13
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
83%

Nem mert a következő gyerekem nem fogja az apa nevét viselni úgy döntöttem.


Már az első gyereknél is így akartam csak apám nem engedte,mert szerinte ciki.


Hát én viszont nem faluban lakom,úgyhogy nekem nem ciki.

2013. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
70%
Cseppet sem zavar.
2013. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
82%

Nem veszem fel a férjem nevét semmilyen formában, a gyerkőc meg kötőjeles lesz.

Aki meg azzal hivatkozva veti el a kötőjeles nevet, hogy a gyerek felnőtt korában 3 vezetékneve, ha férjhez megy, nem indok. Ilyen nincs, ha kettős vezetékneve van és még a férje nevét is akarja, akkor egyet le kell adnia a meglévő vezetékneveiből. Szóval ez nem indok.

Persze ettől függetlenül, aki nem akarja, mert nem tetszik neki, azt is megértem, ezt csak megjegyeztem, hogy nem lehet kettőnél több a vezetéknevek száma.

Egyébként meg az érzésed teljesen normális :)

Miért lenne az jó, ha felvennéd a férjed nevét és a gyerek is csak az ő nevén futna?

Ha meg a férjed szerint ez az összetartozás jelképe, akkor felveheti ő is a Te neved :P :)

2013. aug. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%
Hát nálunk csak az apám férfi. Mivel egyke volt, így nincs apai ágról nagybácsika.. Apámnak 4 lánya van, és egyikünk gyereke nem vitte a mi nevünket. Általunk ki is halt az apám, nagyapám, dédapám vezetékneve. Egy kicsit rossz érzés, de hát ez van..
2013. aug. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
70%
SZintén nem veszem fel a férjem nevét, és kötőjeles lesz a gyerek neve.
2013. aug. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
77%
Férjemnek tucat vezetékneve van, nekem ritka. Nagypapám, apukám egyke, nekem lánytesóm van. Bennem is megfordult ugyanez, nálunk a férjem hozta elő a témát, mikor a nagyobbat vártam. A megoldás a kötőjeles vezetéknév lett. Apukám is örült neki :)
2013. aug. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
70%
hát igen, valszeg a kérdező is ismeri a családját, nincs nagybácsi meg máshonnan rokon, nyilván tudja, hogy ki fog halni. Nekem is csak nagynéni van, aki nem vitte tovább a nevét, nekem meg lánytesóm van, tehát sehonnan nem fogjuk tovább vinni... Nekem ez már régen is eszembe jutott, kb 10 éves koromban is, de akkor még azt hittem lesz kisöcsém, és akkor meg van oldva a dolog :) Nem zavar annyira, mert ez egy kisváros, ahol ha felveszem a férjem nevét, akkor is tudják majd kinek a lánya vagyok, tehát nem merül feledésbe /egy ideig legalábbis/. Papíron azért nem marad fent, de ez van... Nem választok kötőjeleset, nem érzem, hogy ennyire öntudatosnak kéne legyek ebben, elvégre ez csak egy név, amit örököltem és nem az én érdemem, nem hozzám tartozik.
2013. aug. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Mi ketten vagyunk lányok, a vezetéknevünk Zrínyi. A fiam kötőjelesen viszi tovább. Nem a legjobb megoldás, de ez van.

2013. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
85%

én Lónay vagyok, "belőlünk" sincs sok, nekem ugyan van fiútestvérem, de ettől függetlenül ha lesz gyerekem, kötőjelesen fogja megkapni mind a két nevet, ahogy én is kötőjellel vettem fel.


Arra figyelj, hogy csak úgy kaphatja meg mindkettőtök nevét, ha te nem változtatod meg a tiéd, vagy kötőjelesen veszed fel te is

2013. aug. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell törődnöd ezzel, mert ha olyan neved van, ami miatt annyit aggódsz, hogy ki fog halni, akkor ne vedd fel a férjed vezetéknevét, és egyezz meg vele, hogy a születendő gyerekek a te vezetéknevedet fogják viselni (ezt be is írják az házassági anyakönyvi kivonatba).


Én ismerek ilyen párt, a férfinak nagyon gagyi neve volt, a nőnek viszont szép nagyon ritka. És máris nem hal ki a név! :)

2013. aug. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!