Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is felbontanád ezért az...

Te is felbontanád ezért az eljegyzést?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni. Van egy gyerekkori jó barátom, tényleg mint a testvérek, úgy összetartunk. Meleg, és már tudom róla azóta, hogy beismerte önmagának. Viszont mivel ez kisváros, ő sem beszélt róla senkinek a bizalmasain kívül, és természetesen én sem.

A kedves párom is tudott erről, mert mikor már komolynak érkezett a kapcsolatunk, a barátom neki is elmondta (természetesen én megvártam, hogy ő mondja el neki is, ha szeretné). Ez volt úgy másfél éve. Azóta eljegyeztük egymást, szeptemberben lenne az esküvőnk.

Azonban 2 hete olyan történt, amit álmaimban sem hittem volna. Felhív a barátom, és üvölt a telefonba: a drágám a barátnőivel fennhangon cseverészett az ő másságáról egy nyilvános helyen, amit többen is hallottak. Méghozzá nem is egy hízelgő módon. Most aztán kész a káosz, mindenki erről pletykál, már sértegették is őt.

Természetesen a páromat felelősségre vontam ezért. Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók. Annyira ideges voltam a flegma stílusa csak még rátett, így azt mondtam: ilyen nővel nem akarok összeházasodni.

Ekkor persze könyörgött, próbált magyarázkodni, de hát ezen nincs mit szépíteni. Nyilvános helyen b*zinak nevezi a menyasszonyom a legjobb barátomat?

Szóval közöltem vele, hogy egyelőre nem akarom látni, ő pedig sértetten elvonult a lakásomból, hazament a szüleihez. Másnap az anyja felhívott (akivel egyébként előtte jó volt a viszonyunk), és minősíthetetlen stílusban elhordott mindennek. Szerinte méltatlanul viselkedtem a lányával, mindezt egy mocskos b*zi miatt. Aztán após átvette tőle a telefont, ő pedig azt mondta, biztos a barátom a szeretőm, és most lebuktam vele együtt!

Ekkor elegem lett a sértéseikből, kinyomtam a telefont. Azóta sem bírom elhinni, hogy azok az emberek, elsősorban a menyasszonyom, ennyire mások, mint aminek hittem őket. Fel nem tudom fogni, hogy akarhattam vele összekötni az életemet? Most már eszemben sincs, sőt, látni sem akarom többé ezt a nőt. Ugyanakkor fáj, mert szeretem.

A barátom egyébként azt mondta, ő nem akarja, hogy szakítsunk, viszont többé nem tudna a menyasszonyommal egy légtérben tartózkodni.


30F


2013. aug. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/76 anonim ***** válasza:
62%

Klaudia!


Te elolvastad a történetet?

Nem, nem hibázott a nő. Hazudott. Megjatszotta magát. Egy alapvető kérdésben más véleményen volt és ez az, amit a kérdező nem fogad el. Joggal. Itt nincs mit megbocsatani. Nem illenek össze.

Egy mélyen vallásos se passzol egy ateistaval,

2022. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/76 anonim ***** válasza:
31%
Elolvastam, véleményem szerint hiba az, ahogyan viselkedett és állt a kérdéshez. Az pedig, hogy az ember csalódottságában miket vág a másik fejéhez, tudjuk (ha elmúltunk 15 évesek), hogy nem minden esetben kell magukra venni, mert ilyen és ehhez hasonló eseteken az emberből a kétségbeesettség és tehetetlenség beszél. Én megbocsátó és elnéző vagyok, az átlagostól nagyobb empátiaval (ezekszerint). Én ebben a sztoriban biztosan adtam volna mégegy esélyt a vőlegényemnek, nem egy felfokozott állapotban történő telefonbeszélgetés lett volna döntő szamomra egy ekkora horderejű kérdésben (összeházasodunk, vagy sem). Az pedig, hogy mennyire eltérőek voltak, egyszerűen képtelenség, mivel a kérdezőnek viszonylag magas az EQ-ja (emelett alacsony az empátia érzéke - cseppet sem sajnálta kidobni), tehát esetében elképzelhetetlennek tartom, hogy az összeférhetetlenség - amiről te beszélsz - evekig nem szúrt neki szemet és megkérte a kezét. Itt valami nem kerek, egybilyen magad érzelmi intelligenciával rendelkező ember nem lenne képes kidobni a menyasszonyát csak azért, mert esetleg a melegségről alkotott véleményüket nem egyezik. Abban az esetben sorsdöntő ez a kérdés, ha valamelyik fél érintett, ami ugyancsak paradoxon, hiszen ebben a kérdésben eltérő vélemény csak ferfi is nő között lehetséges, ami miatt nem tud tönkretenni egy olyan, egészséges heteroszexuális kapcsolat, ahol a felek kötődnek egymáshoz.
2022. jún. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/76 anonim ***** válasza:
31%
Klaudia én voltam, csak akkor a saját nevemmel léptem be egy másik téma miatt. Bocsi, nem akarlak összezavarni 😀
2022. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/76 anonim ***** válasza:
76%
"Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók"
2022. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/76 anonim ***** válasza:
22%
Olvastam ezt is. Akkor is tartom azt, hogy egy ilyen miatt én nem tudnám kidobni életem szerelmét. Mint írtam dolgoztam évekig melegekkel, én imádom őket. Ha a vőlegényem teljesen más véleményen lenne ezzel kapcsolatban, hát Istenem, nem vagyunk egyformák. Hogy emiatt ne legyen működőképes egy kapcsolat, szerintem abszurd. Nekem ez a véleményem úgy, hogy van meleg haverom.
2022. jún. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/76 anonim ***** válasza:
81%
Na ja, igazad van. Kit érdekel az eltero vélemény, ha lényeges dolgozol van szo? Végül is ha a gyerekük egyszer bejelenti, hogy a saját neméhez vonzódik, majd lebúzázza az anyja. Nem nagy dolog, ugye.
2022. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!