Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is felbontanád ezért az...

Te is felbontanád ezért az eljegyzést?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni. Van egy gyerekkori jó barátom, tényleg mint a testvérek, úgy összetartunk. Meleg, és már tudom róla azóta, hogy beismerte önmagának. Viszont mivel ez kisváros, ő sem beszélt róla senkinek a bizalmasain kívül, és természetesen én sem.

A kedves párom is tudott erről, mert mikor már komolynak érkezett a kapcsolatunk, a barátom neki is elmondta (természetesen én megvártam, hogy ő mondja el neki is, ha szeretné). Ez volt úgy másfél éve. Azóta eljegyeztük egymást, szeptemberben lenne az esküvőnk.

Azonban 2 hete olyan történt, amit álmaimban sem hittem volna. Felhív a barátom, és üvölt a telefonba: a drágám a barátnőivel fennhangon cseverészett az ő másságáról egy nyilvános helyen, amit többen is hallottak. Méghozzá nem is egy hízelgő módon. Most aztán kész a káosz, mindenki erről pletykál, már sértegették is őt.

Természetesen a páromat felelősségre vontam ezért. Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók. Annyira ideges voltam a flegma stílusa csak még rátett, így azt mondtam: ilyen nővel nem akarok összeházasodni.

Ekkor persze könyörgött, próbált magyarázkodni, de hát ezen nincs mit szépíteni. Nyilvános helyen b*zinak nevezi a menyasszonyom a legjobb barátomat?

Szóval közöltem vele, hogy egyelőre nem akarom látni, ő pedig sértetten elvonult a lakásomból, hazament a szüleihez. Másnap az anyja felhívott (akivel egyébként előtte jó volt a viszonyunk), és minősíthetetlen stílusban elhordott mindennek. Szerinte méltatlanul viselkedtem a lányával, mindezt egy mocskos b*zi miatt. Aztán após átvette tőle a telefont, ő pedig azt mondta, biztos a barátom a szeretőm, és most lebuktam vele együtt!

Ekkor elegem lett a sértéseikből, kinyomtam a telefont. Azóta sem bírom elhinni, hogy azok az emberek, elsősorban a menyasszonyom, ennyire mások, mint aminek hittem őket. Fel nem tudom fogni, hogy akarhattam vele összekötni az életemet? Most már eszemben sincs, sőt, látni sem akarom többé ezt a nőt. Ugyanakkor fáj, mert szeretem.

A barátom egyébként azt mondta, ő nem akarja, hogy szakítsunk, viszont többé nem tudna a menyasszonyommal egy légtérben tartózkodni.


30F


2013. aug. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jogosan. Ha az öcséd lenne meleg akkor is igy reagált volna? Jo nagy paraszt a barátnőd amugy. Ha lesz gyereketek aki meleg, azt is lebuz! Zza?
2013. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen felbontanám, legfőképpen talán azért mert egyáltalán nem megbízható. Mégpedig enélkül komoly kapcsolat nem igen lehetséges.
2013. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, egyértelműen IGEN, és hálát adnék a sorsnak, hogy nem később, mondjuk gyerekvállalás után derült ki, hogy milyen megbízhatatlan, a saját hibáját belátni képtelen teremtés.
2013. aug. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
87%
Kedves Kérdező, szerintem tudod te már a helyes választ, csak kell a megerősítést. Ahogy olvastam a soraid egy nagyon intelligens, elfogadó, érzelmes, rendes férfi képe jelent meg előttem, a barátnőd és ignoráns minősíthetetlenül viselkedésű családja az ellentéted. Számomra undorítóak az olyan emberek, mint a jegyesed, még akkor is elfogadhatatlan lenne a viselkedése, hacsak úgy nyilvános helyen hangosan gúnyt űzne a melegekből, de hogy a te legjobb barátodról azok után,hogy átbeszéltétek ezt már és tudja neked ez a barátság mit jelent ez pofátlanság. Szerencsére én nem ilyen körökben mozgok, nekem az összes barátnőm liberális felfogású, meleg felvonuláson a melegek jogaiért kiálltunk és támogatjuk a melegházasságot is. Hidd el, találsz te olyan lányt, aki miatt nem kell szégyenkezned, tisztel téged, az életed, a barátaid. Nézd, tudod te a választ,csak okosan és ne feledd, hogy a barátnőd még hazudott is.
2013. aug. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
83%

nem olvastam végig a válaszokat, de már az írásod legelején ott a lényeg:

"A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni"

innentől kezdve, majdhogynem mindegy, mi volt az...


majd írj, mi történt

2013. aug. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
77%
45-ös vagyok és a 46-osra válaszolnék. Arról oldalakat lehetne vitatkozni, hogy mi a legkárosabb a társadalomnak, ez nem ez oldal, de nem a liberalizmus az, hanem az ignorancia, amibe sok minden beletartozik, többnyire az is, hogy a hitet, a rosszul berögződött gondolatokat elméleteket a tudomány elé helyezik. Az, hogy valaki támogatja a melegek jogait, az nem azt jelenti, hogy egyetértek azzal,hogy az utcán nyilvánosan falják-nyalják egymást,akiket én ismerek melegek semmi mást nem akarnak csak egyenlő bánásmódot és elfogadást, nem ártanak senkinek. A homoszexualitás genetikai mutáció következtében alakult ki, amelyért több gén is felelős, az állatvilágban is létezik, nem választott dolog, de itt most nem ez a téma, csak válaszolni akartam.
2013. aug. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
53%

De örülnék neki, ha nekem is lenne egy gyerekkoromtól fogva szinte testvérnek számító barátom. Egy ilyen barátért az ember bármit megtenne és szerintem teljesen jogosan háborodtál fel.

Ha a barátnőd nem uszította volna rád a családját és nem reagált volna rá ilyen kis ovis szinten a helyzetre, akkor még simán azt mondta volna, hogy bocsáss meg neki, de így ... szerencsés vagy, hogy még idejében kiderült, hogy milyen is.

2013. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
13%

Hát én biztos nem bontanám fel EMIATT. A nők ilyenek. Pletykásak. Ez a ti kettőtök kapcsolatán nem változtat. És hibázni, tévedni emberi dolog.

De! Ha te emiatt felbontanád, egyáltalán megforduol a fejedben ilyesmi, és úgy érzed, hogy tudnál nélküle élni, akkor tedd meg! Mert ha nem, a következő alkalomkor, mikor valamelykőtök hibázik( és fog), akkor már a házasság menjen a kútba? Ha ennyi miatt hagynád az egészet, akkor nem szereted igazán.


Amúgymeg a haverodnak is jobb, hogy kiderült az igazság, meddig akart volna titkolózásban élni? Aki meleg, arról úgyis sejti a környzete, meg ez manapság már nem akkora ügy, hogy 2 napon túl és pletykálnának róla az emberek.

2013. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
69%
Igazi társ az élethez talán ha egyszer-kétszer adódik az ember életében, ha a párom ilyen lenne, nem bontanék én fel semmit. Viszont ebben az esetben valószínűleg meg is tudnánk beszélni, hogy ha eddig olyan szimpatikus volt neki a barátom, hirtelen miért kezdte kibeszélni és miért nem fogadja el és miért bántja meg. Ha olyan szintem van a kapcsolat, hogy ez nem így működik, hanem te elzavarod, ő meg még tovább üti a vasat, stb. stb. akkor lehet, jobb is, hogy még az esküvő előtt kiderült, hogy nem vagytok egymáshoz valók.
2013. aug. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
43%

32-es vagyok, mar irtam a velemenyemet. Azt viszont nem ertem, miert kellene "kitenni a cuccait" meg nagy vihart kavarva, indulatosan, forro fejjel befejezni ezt a kapcsolatot, amikor meg lehet beszelni mindent. Hogy nem tudod elfogadni, hogy ennyire flegman all egy neked fontos dologhoz, nem tudsz benne megbizni ezek utan es raadasul a massagrol is mas az ertekrendetek, emiatt jobbnak latod befejezni a kapcsolatot. De biztos voltak szep emlekei is a kapcsolatotoknak, talan sokat tanultatok egymastol vagy valami pozitivat is adott a kapcsolat (meddig is tartott?), miert kene indulatosan befejezni? Elsöre indulatok jöttek fel benned, de azota higgadtan atgondoltad, igy ha a befejezes mellett döntessz, higgadtan is le lehet zarni.

Söt, indulatbol ne is dönts soha, azt javaslom, elöbb vard meg, hogy lehiggadsz, az a jo döntes.


32.

2013. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!