Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is felbontanád ezért az...

Te is felbontanád ezért az eljegyzést?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni. Van egy gyerekkori jó barátom, tényleg mint a testvérek, úgy összetartunk. Meleg, és már tudom róla azóta, hogy beismerte önmagának. Viszont mivel ez kisváros, ő sem beszélt róla senkinek a bizalmasain kívül, és természetesen én sem.

A kedves párom is tudott erről, mert mikor már komolynak érkezett a kapcsolatunk, a barátom neki is elmondta (természetesen én megvártam, hogy ő mondja el neki is, ha szeretné). Ez volt úgy másfél éve. Azóta eljegyeztük egymást, szeptemberben lenne az esküvőnk.

Azonban 2 hete olyan történt, amit álmaimban sem hittem volna. Felhív a barátom, és üvölt a telefonba: a drágám a barátnőivel fennhangon cseverészett az ő másságáról egy nyilvános helyen, amit többen is hallottak. Méghozzá nem is egy hízelgő módon. Most aztán kész a káosz, mindenki erről pletykál, már sértegették is őt.

Természetesen a páromat felelősségre vontam ezért. Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók. Annyira ideges voltam a flegma stílusa csak még rátett, így azt mondtam: ilyen nővel nem akarok összeházasodni.

Ekkor persze könyörgött, próbált magyarázkodni, de hát ezen nincs mit szépíteni. Nyilvános helyen b*zinak nevezi a menyasszonyom a legjobb barátomat?

Szóval közöltem vele, hogy egyelőre nem akarom látni, ő pedig sértetten elvonult a lakásomból, hazament a szüleihez. Másnap az anyja felhívott (akivel egyébként előtte jó volt a viszonyunk), és minősíthetetlen stílusban elhordott mindennek. Szerinte méltatlanul viselkedtem a lányával, mindezt egy mocskos b*zi miatt. Aztán após átvette tőle a telefont, ő pedig azt mondta, biztos a barátom a szeretőm, és most lebuktam vele együtt!

Ekkor elegem lett a sértéseikből, kinyomtam a telefont. Azóta sem bírom elhinni, hogy azok az emberek, elsősorban a menyasszonyom, ennyire mások, mint aminek hittem őket. Fel nem tudom fogni, hogy akarhattam vele összekötni az életemet? Most már eszemben sincs, sőt, látni sem akarom többé ezt a nőt. Ugyanakkor fáj, mert szeretem.

A barátom egyébként azt mondta, ő nem akarja, hogy szakítsunk, viszont többé nem tudna a menyasszonyommal egy légtérben tartózkodni.


30F


2013. aug. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
53%

Igen, ezt en is igy latom, h nincs kiforrott szemelyisege. De azert mar 27 evesen lehetne vmi fogalma a vilagrol. Ami sajat.

Mindenesetre szamomra az volt a meglepo, ahogy lereagalta az esetet, szemernyi megbanassal. Cseppet sem erdekelte, h megbant masokat, mindezt viccbol.

2013. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:

Az állhat közel az igazsághoz, amit az 59-es ír. Tulajdonképpen ilyesmi dolgai már korábban is voltak, ha jobban belegondolok.

Nekem furcsa volt, de mivel nem nagy volumenű dolgokról volt szó, nem tulajdonítottam nekik jelentőséget. Nekem elég sziklaszilárd felfogásom van, nem tudnék épp az adott helyzetben lévő emberek véleményén lenni csettintésre.


58-as: Nem hinném, hogy erről lenne szó. Nem lógtunk örökké egymás nyakán a barátommal. Az exem különben is elég társasági ember, sokszor jár el a barátnőivel ide-oda, így nyilván nem nehezményezte, hogy -hozzá képest- nagy ritkán én is eljártam a barátokkal.

2013. aug. 5. 16:55
 63/76 anonim ***** válasza:
100%

60-as! Ez szörnyű A magyar nem konfliktuskerülő.

A szülők pedig úgy viselkedtek, hogy ebbe a házasságba akkor sem lenne szabad belemenni, ha a srác, és a lány kibékülnének.

Ezek az anyósok és nem a feleségem édesanyja.

2013. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:

"A magyar nem konfliktuskerülő." - tisztelettel, dehogynem. Nézd meg (hogy a kérdés témájánál maradjunk) a melegek házasságával kapcsolatos dolgokat. Mindenhol máshol ugye ebból az lett, hogy társadalmi vita, akár élesen is konfrontálódott a két radikális tábor, tehát a paleokonzi réteg és a melegjogi aktivisták, aztán lett népszavazás vagy valami és a felvállalt konfliktus eldőlt valamerre.

Mi lett nálunk? Ne házasodjanak, hanem csináljunk egy olyant, amit nem házasságnak hívnak de ugyanúgy az anyakönyvvezető köti, ugyanott, ugyanolyan szertartással, és tök ugyanazok a joghatásai is mint a házasságnak, de mégse házasságnak hívják - és így szépen elkerültük a konfliktust. A világon találsz rá példát ahol működik, olyant is, ahol tiltják, na de olyant, hogy kinn is vagyok meg benn is vagyok és csinálok egy nem házasságnak nevezett házasságot, na olyant tudtommal csak itt, ez hungarikum, az össznépi konfliktus-kikerülés tankönyvbe illő példája:)

2013. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
Na, azert az anyos temaban nem ertek egyet (hogy emiatt ne hazasodj...blabla). Nemcsak, mert nem anyos/apossal hazasodunk - csak part valasztunk, a szülei adottak. Hanem mert sajn eleg sokukra jellemzö magatartas ez, sajn a kerdezöe nem egy kirivo pelda. Ezzel van tele a gyak.kerd. anyostemaköre. Erre több közeli pelda is eszembe jutott a csaladombol is, es persze nalam az en anyosom a "csucs". Nyilvan nem kis dolgokban kezdik el, es eleg sokszor pl a hazassag utan kezdik kimutatni ezt a jellemüket (anyosom is), de ez a viselkedes azert nem egy ritka dolog. Ha ilyenek miatt nem hazasodunk, az en csaladfam mar kihalt volna. :) Sajn semmi garancia, hogyha megismersz egy lanyt es összehazasodtok, utana nem valtozik meg anyos/apos magatartasa veled szemben.
2013. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
15%
Jó régi, de leírom a véleményemet. Ha én valakinek megkérem a kezét (vagy igent mondok), az azért van, mert úgy érzem megtaláltam az Igazit, szerelmes vagyok, stb. Nem tudnék vele szakítani ennyire érzelemmentesen és ennyire visszautasítóan csak azért, mert elpletykált valamit, amit nem kellett volna. Még csak nem is arról volt szó, hogy esetleg tiltott volna tőle... Nem lehet fontosabb egy meleg barátod érzelmi világa, mint a menyasszonyod egész lénye, főleg, hogy még bocsánatot is kért mindkettőtöktől, te mégis hajthatatlan voltál. Ilyen nincs, ilyen csak abban az esetben van, ha látens meleg vagy. Gyengébbek kedvéért: Látens = még ő sincs tisztában vele. Még... De talán így 9 év után már tisztában vagy ezzel a dologgal... Esetleg még mindig nem(?) Én olyan közegben dolgoztam évekig, ahol sok a meleg (színház, média és divatvilág). Ezer olyan sztori van, hogy a látensben 40-50 éves korától tudatosul a hovatartozása. Nincs ezzel baj, nekem tényleg semmmi bajom a melegekkel, én kifejezetten kedvelem őket, mert pl. magas az érzelmi intelligenciájuk, de én biztos vagyok abban, hogy látens vagy. Ordít az összes hozzászólásodról, hogy mennyire nem érintett meg az, hogy mégsem volt esküvő... Igazából nem te "úsztad meg", hanem a lány. Borzasztó kellemetlen, mikor egy nő 15 év házasság és 2 gyerek után szembesül azzal, hogy a férje 45 évesen kellett rájöjjön, hogy meleg. Leírom mégegyszer, hogy nincs bajom a melegekkel, de ez a látens dolog sajnos életeket tud tönkre tenni és ezzel a meleg ismerőseim is egyetértenek...
2022. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
68%

66!


Mondjuk egyértelmű, hogy a probléma lényege az a tény, hogy egy lényeges kérdésben nem értettek egyet. Ez a lényeges kérdés pedig a mások szexualitásról való vel3meny és az ahhoz való hozzaallas. A kérdező elfogado, a barátnője pedig elutasito és gunyolodo. Jó hogy időben kihúzott. Kb így állt volna hozzá a nő ahhoz is, ha a gyerekeről derül ki, hogy homoszexuális.

2022. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
16%
Nincs két egyforma ember és mindenki hibázhat, sőt hibázik! Bocsánatot kért, még a meleg haverját is felhívta, hogy személyesen mondja neki, hogy sajnálja... Mindenkinek kár egy esély, durva, hogy a saját menyasszonyának nem adott egyetlen esélyt sem ezzel kapcsolatban, mikor a hiba után a csaj mindent megtett, hogy jóvá tegye. Reméljük majd neked is megmutatja az élet (és a kérdezőnek is), milyen, ha tévedsz/hibázol, mit majd később hiába bánsz meg, egy rossz lépés miatt megváltozik, más irányt vesz az EGÉSZ életed!
2022. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
16%
...más irányt vesz az EGÉSZ életed, csak mert más annyira fafejű, hogy képtelen megbocsátani, mintha embert öltél volna.
2022. jún. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
23%
67-nek szólt
2022. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!