Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is felbontanád ezért az...

Te is felbontanád ezért az eljegyzést?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni. Van egy gyerekkori jó barátom, tényleg mint a testvérek, úgy összetartunk. Meleg, és már tudom róla azóta, hogy beismerte önmagának. Viszont mivel ez kisváros, ő sem beszélt róla senkinek a bizalmasain kívül, és természetesen én sem.

A kedves párom is tudott erről, mert mikor már komolynak érkezett a kapcsolatunk, a barátom neki is elmondta (természetesen én megvártam, hogy ő mondja el neki is, ha szeretné). Ez volt úgy másfél éve. Azóta eljegyeztük egymást, szeptemberben lenne az esküvőnk.

Azonban 2 hete olyan történt, amit álmaimban sem hittem volna. Felhív a barátom, és üvölt a telefonba: a drágám a barátnőivel fennhangon cseverészett az ő másságáról egy nyilvános helyen, amit többen is hallottak. Méghozzá nem is egy hízelgő módon. Most aztán kész a káosz, mindenki erről pletykál, már sértegették is őt.

Természetesen a páromat felelősségre vontam ezért. Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók. Annyira ideges voltam a flegma stílusa csak még rátett, így azt mondtam: ilyen nővel nem akarok összeházasodni.

Ekkor persze könyörgött, próbált magyarázkodni, de hát ezen nincs mit szépíteni. Nyilvános helyen b*zinak nevezi a menyasszonyom a legjobb barátomat?

Szóval közöltem vele, hogy egyelőre nem akarom látni, ő pedig sértetten elvonult a lakásomból, hazament a szüleihez. Másnap az anyja felhívott (akivel egyébként előtte jó volt a viszonyunk), és minősíthetetlen stílusban elhordott mindennek. Szerinte méltatlanul viselkedtem a lányával, mindezt egy mocskos b*zi miatt. Aztán após átvette tőle a telefont, ő pedig azt mondta, biztos a barátom a szeretőm, és most lebuktam vele együtt!

Ekkor elegem lett a sértéseikből, kinyomtam a telefont. Azóta sem bírom elhinni, hogy azok az emberek, elsősorban a menyasszonyom, ennyire mások, mint aminek hittem őket. Fel nem tudom fogni, hogy akarhattam vele összekötni az életemet? Most már eszemben sincs, sőt, látni sem akarom többé ezt a nőt. Ugyanakkor fáj, mert szeretem.

A barátom egyébként azt mondta, ő nem akarja, hogy szakítsunk, viszont többé nem tudna a menyasszonyommal egy légtérben tartózkodni.


30F


2013. aug. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 A kérdező kommentje:

Úgy érzem, mindig van lejjebb, már ami az exemet illeti. Tegnap felhívta a barátomat, és rövid bocsánatkérés és magyarázkodás után áttért arra, hogy ugyan győzzön már meg engem, hogy ne fújjam le az esküvőt...


Ezek után felhívtam őt tegnap este, hogy tisztázzam a dolgokat, azaz, hogy részemről vége, és valamikor jöjjön el a hátrahagyott cuccaiért, mert már időközben bedobozoltam őket.

Először könyörögni próbált, majd olyan érvekkel jött, hogy ennyi idővel az esküvő előtt már nem lehet lefújni a ceremóniát. Azt válaszoltam, felőlem megtarthatja vőlegény nélkül is, ha szeretné, vagy addig kerítsen valakit a helyemre.

Ezek után elküldött melegebb éghajlatra (amit kétféleképp is érthetünk: leb*zizott, de azt is mondta, menjek a pokolba).

Úgy gondolom, jól döntöttem, ez a "beszélgetés" is igazolt, ahogy a ti válaszaitok szintén, amiket ezúton is köszönök!

2013. aug. 5. 12:55
 52/76 anonim ***** válasza:
31%

Na, eddig inkább a te pártodon álltam, mert bár mindenki követhet el hibát, az exed az elején csak tessék-lássék kért bocsánatot, pedig szerintem a barátod (nem te, hanem ő) megérdemelt volna egy bocsánatkérést. Most megtette, bocsánatot kért, gondolom, kezdi belátni, hogy hibázott. Viszont te továbbra is mereven elzárkózol előle.

A hibát a volt menyasszonyod követte el, a kiváltó ok nem tudom, mi lehetett, mert az ő verzióját nem hallottuk. De úgy látom, már megtette a lépéseket a részéről: bocsánatot kért a barátodtól is, tőled is.

Ha én szeretek valakit, ebben az esetben SEM omolnék természetesen a karjaiba, de így már hajlanék rá, hogy egy őszinte beszélgetés keretében megpróbáljuk tisztázni a helyzeted, adnék magamnak egy esélyt, hogy megbocsáthassak.

Te nem szereted ezt a lányt, csak valakit kerestél, aki elfogadja a barátod másságát és még valamennyire te is kijössz vele és azt hitted, hogy benne megtalálod.

Mindketten jobban jártok ezzel a szakítással. Szerintem most már próbáld rövidre zárni az egészet: elviszi a cuccait, te meg megszakítasz vele minden kapcsolatot. Mindketten biztos találtok majd olyat, akivel szeretetteljes kapcsolatban élhettek.

2013. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:

Biztosan baj van az értőolvasásoddal, ha te így értelmezted, amit írtam. Vagy ennyire félreérthetően fogalmaztam volna?

Konkrétan odavetett egy bocsit neki, aztán áttért arra, amiért valójában hívta: mivel tudja, milyen erős a barátságunk, remélte, hogy a barátom majd meggyőz engem, hogy visszafogadjam az exem. Ez kicsit pofátlan kérés volt azok után, ahogy róla beszélt.


Hogy mi az ő magyarázata arra, ami miatt ez az egész kirobbant? Tudom, a nőknek könnyebb elfogadni a többi nő hibáit úgy, ha belemagyarázhatják: biztos a férfi adott okot erre. Ha így is történt, az exem nem kötötte az orromra, pedig megkérdeztem, mi célja volt ezzel. Érdemi magyarázatot nem tudott mondani, ők csak heccből vihogtak a barátom másságán egy rakás ember füle hallatára.

De ha neked vagy más nőknek ez a tudat kell, hidd nyugodtan, hogy én vagy a barátom tettünk valamit, amiért ezzel vágott vissza.

Úgy gondolom, felnőtt emberek vagyunk, ha probléma van, nem az a megoldás, hogy megalázok másokat nyilvánosan.


Igen, szeretem őt, sajnos, bár ne így lenne. De próbálom reálisan látni a dolgokat. A szerelem nem azt jelenti, hogy bármit elnézek a másiknak...

2013. aug. 5. 15:40
 54/76 anonim ***** válasza:
68%

En nem igy latom. Attol, h kiejti a szajan, h bocsanat, nem valtozik semmi. Foleg, ha nincs mogottes tartalom.

Ha megbanta volna, nem az lett volna a legfontosabb, h ne fujja le az eskuvot.

O csak egy ferjet akart. Maskulonben nem b*zizott volna le ujra. Ki szeret kit?

2013. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:

Hmmm... lehet, előző.

Sajna így nehéz belelátni. Talán én azért vagyok még mindig a megbeszélés pártján, mert a férjemmel mindketten csináltunk még az eljegyzésünk előtt pár éve néhány hülyeséget és ha akkor nem adunk még egy esélyt, sokat vesztettünk volna.

De lehet, hogy tényleg a hölgyemény csak férjet akart. Bár akkor talán kereshetett volna egy jobban hozzáillőt, baráti kör szempontjából is.

Mindegy, mindenesetre úgy tűnik, ez a kapcsolat már füstbe ment. A lényeg, hogy ilyenkor már tényleg jobb a lehető legrövidebben letudni.

2013. aug. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek, itt szerintem nem első sorban a Kérdező exével van a probléma, ő egyszerűen gyerekesen viselkedett, egy valamilyen társaságban az ottani elvárásoknak akart megfelelni, működött nála a csordaszellem. Ez egy jellemhiba, de korrigálható is, meg megbocsájtható is, ha az illető TÉNYLEG eljut oda, hogy felismerje ahibáját, őszintén megbánja, és őszintén kérje a bocsánatot - nem is annyira a Kérdezőtől, inkább a barátjától, akinek a galibát okozta.


A nagyobbik gond, ami alapvetően megkérdőjelezi ezt a kapcsolatot, az a Kérdező exének a t. szüleivel, anyóspajtiékkal van. A fene sem akarna egy olyan kapcsolatot, ahol az anyóséjk vindikálják maguknak azt a jogot, hogy beleszólnak a pár tagjai közötti konfliktusba, ráadásul a világ legormótlanabb, legbumfordibb módján. Ha már beleszólnak banyek, akkor legfeljebb(!) azt szólják bele mindkettőnek, hogy üljenek le és tisztázzák egymással, a béke érdekében szóljanak, ne sértegetni meg minősítgetni kezdjenek, senki sem kiváncsi az ő értékrendjükre...

2013. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 A kérdező kommentje:

Mintha a komplett család kifordult volna magából egy pillanat alatt. Anyósékat ezidáig kenyérre lehetett kenni. Sosem szóltak bele a dolgainkba, nem volt velük konfliktusom. Talán épp ezért... Nem volt alkalmam megízlelni, milyenek, ha kimutatják a foguk fehérjét.

De még önmagában ezért nem is léptem volna a kapcsolatból, ha nem látnám, hogy a lányuk is ugyanilyen.

Folyton kérdezem magamtól: volt-e ennek valami előjele, én voltam ilyen vak ezidáig? Kutatok a közös emlékeinkben, de egyelőre semmi...

2013. aug. 5. 16:20
 58/76 anonim ***** válasza:
100%

Az nem lehet, hogy valamiféle féltékenység volt a dologban? Már nem úgy értve, mint meleg fiúra, hanem úgy, hogy itt van ez a srác, aki neked mindenkinél fontosabb. Nem lehet, hogy a lány közben féltékeny lett rá és az hozta ezt ki belőle? Hogy esetleg már régóta neheztelt rá, csak eddig visszafogta magát?

Nem tudom, csak találgatok, mert nekem kicsit furcsa, hogy ilyen hirtelen történtek az események. Vagy idáig teljesen, totálisan hazudott volna? De miért? Akkor miért nem keresett olyat magának, aki nem ilyen beállítottságú, vagy nincsenek ilyen barátai?

2013. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
100%

Nézd Kérdező, szerintem szó sincs itten semmiféle "foga fehérjéről", ahogy írtam, az exed valszeg egy erősen befolyásolható ember, aki minden közegben (veled is, a haverjaival is, a szüleivel is, stb) igyekszik úgy viselkedni, ahogy az a közeg szerinte elvárja tőle. Ha azt hiszed, hogy az exed valójában homofób, akkor szerintem tévedni tetszel, pont úgy, ahogy abban is tévedni tetszettél, ha azt hitted, hogy szívvel-lélekkel a melegek egyenértékűségének híve. Neki erról a témáról valójában valszeg nincs határozott véleménye, megkockázom nem is érdekli különösebben, ezért hát egy melegjogi társaságban pártolni fogja őket, egy homofób társaságban meg gúnyolni, mert egy dolog hajtja, hogy őt magát a társaság minél inkább elfogadja.

És hogy elkeserítselek, ez a "Rómában mint a rómaiak" a társadalom nagyobbik részére jellemző viselkedési forma, a magyar jellemző módon konfliktus-kerülő.

2013. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy folytassam az #59-esben írt gondolatmenetet, abban is tévedni tetszel szerintem, ha ezek után azt hiszed, hogy az anyósék azért akadtak ki, mert ők homofóbok lennének. Fenéket kérlek, ők egyfelől baromira nem értik a reakciódat, másfelől meg baromira nem tudnak azzal mit kezdeni, hogy számodra az bűn, ami számukra az életük alapértéke, és a nevelésük alapja is lehetett, hogy konfliktus-kerülnek, és mást is az örökös konfliktus-kerülésre, a csordaszellemhez való alkalmazkodásra, a "Rómában mint a rómaiak"-ra bíztatnak... (én ezt a mentalítást nevezem - tisztesség ne essék saját anyám után - kispolgári csökevénynek, akinek semmiféle elve sincs se pro, se kontra, voltaképp nem is érdeklik a világ dolgai, a viselkedését mindig a pillanatnyi önérdek határozza meg.)
2013. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!