Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te is felbontanád ezért az...

Te is felbontanád ezért az eljegyzést?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom olyat tett, amit nem tudok neki elnézni. Van egy gyerekkori jó barátom, tényleg mint a testvérek, úgy összetartunk. Meleg, és már tudom róla azóta, hogy beismerte önmagának. Viszont mivel ez kisváros, ő sem beszélt róla senkinek a bizalmasain kívül, és természetesen én sem.

A kedves párom is tudott erről, mert mikor már komolynak érkezett a kapcsolatunk, a barátom neki is elmondta (természetesen én megvártam, hogy ő mondja el neki is, ha szeretné). Ez volt úgy másfél éve. Azóta eljegyeztük egymást, szeptemberben lenne az esküvőnk.

Azonban 2 hete olyan történt, amit álmaimban sem hittem volna. Felhív a barátom, és üvölt a telefonba: a drágám a barátnőivel fennhangon cseverészett az ő másságáról egy nyilvános helyen, amit többen is hallottak. Méghozzá nem is egy hízelgő módon. Most aztán kész a káosz, mindenki erről pletykál, már sértegették is őt.

Természetesen a páromat felelősségre vontam ezért. Először könnyedén bocsánatot kért, majd miután látta, hogy ennyivel nem lett elintézve, még gúnyolódott is. Hogy mit foglalkozok ezzel annyira, úgyis kiderült volna, meg hasonlók. Annyira ideges voltam a flegma stílusa csak még rátett, így azt mondtam: ilyen nővel nem akarok összeházasodni.

Ekkor persze könyörgött, próbált magyarázkodni, de hát ezen nincs mit szépíteni. Nyilvános helyen b*zinak nevezi a menyasszonyom a legjobb barátomat?

Szóval közöltem vele, hogy egyelőre nem akarom látni, ő pedig sértetten elvonult a lakásomból, hazament a szüleihez. Másnap az anyja felhívott (akivel egyébként előtte jó volt a viszonyunk), és minősíthetetlen stílusban elhordott mindennek. Szerinte méltatlanul viselkedtem a lányával, mindezt egy mocskos b*zi miatt. Aztán após átvette tőle a telefont, ő pedig azt mondta, biztos a barátom a szeretőm, és most lebuktam vele együtt!

Ekkor elegem lett a sértéseikből, kinyomtam a telefont. Azóta sem bírom elhinni, hogy azok az emberek, elsősorban a menyasszonyom, ennyire mások, mint aminek hittem őket. Fel nem tudom fogni, hogy akarhattam vele összekötni az életemet? Most már eszemben sincs, sőt, látni sem akarom többé ezt a nőt. Ugyanakkor fáj, mert szeretem.

A barátom egyébként azt mondta, ő nem akarja, hogy szakítsunk, viszont többé nem tudna a menyasszonyommal egy légtérben tartózkodni.


30F


2013. aug. 3. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
89%

Én teljesen megértelek!

Nekem is van egy nagyon jó barátom, aki meleg, ugyan nem gyerekkorom óta, de jóval régebb óta ismerem, mint a férjemet és fontos ember számomra.

Nos, a férjem biztos nem lett volna a férjem, ha ő a barátom másságát úgy kezelte volna, mint a Te menyasszonyod.

De az én férjemnek ez szerencsére semmi problémát nem okozott, teljesen normálisan kezelte, sőt, ők maguk is nagyon jó barátok lettek.


De az bizonyos, hogy én is fel bontottam volna anno az eljegyzésünket, ha gúnyolódott volna rajta, hogy meleg, mert ez azt jelenti, hogy olyannyira különbözik az értékrendünk és az életfelfogásunk, hogy hiába szerettem volna, nem illettünk volna igazán egymáshoz, ami valószínűleg később még komolyabb problémákat okozott volna.


Megértem, hogy fáj, de szerintem jól döntöttél és örülj inkább, hogy még idejében kiderült milyen is valójában a kedvesed...

2013. aug. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
94%

Sztem probald különvalasztani a 2 dolgot, mert teged 2 dolog miatt is erint:

1. Az egyik a baratoddal valo kapcsolatod, ami miatt most neheztelsz a menyasszonyodra. Emiatt nem bontanam fel, ez a resz sztem az, amire irtak, h mindenki hibazhat. Bar az nem mindegy, h ezek utan megbanja es lathatoan meg is valtozik a velemenye ("hogy lettem ilyen buta"), vagy nem valtoztatja a velemenyet es tovabbra is ilyen nagy ertekkülönbseg van köztetetek.

2. A paroddal kapcsolatodnak csak annyi jelentösege, h ez a kis esemeny most felhivta a figyelmedet, mennyire bizhatsz meg benne. Megfelel ez a bizalmi szint egy eleten at? Vannak ferfiak, akiknek pl a sex vagy mas miatt megis megfelel, es kevesbe fontos ez, vagy pl. meg szexualisan nyitott hazassagok is vannak es vannak erzekenyebbek, akiknek a hüseg, bizalom es hasonlok a fontosabbak. A ferjem tuti hogy kirakna.

2013. aug. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 A kérdező kommentje:

Én is mindig olyan párt akartam, aki elfogadóan áll a melegekhez, mert ha nem, ütközik az értékrend.

Csakhogy az exem ebben is hazudott. Mindez idáig úgy tűnt, de gondolom, csak szemtől-szemben mondta ezt, hogy elfogadó velük szemben.

Ezek szerint a hátunk mögött pedig nem, sőt, vicc tárgyát csinálja belőlük. Olyan meggyőzően adta eddig a melegek hős támogatóját, hogy hihetetlen abszurd ez a váltás! Nem egyszer hosszasan elbeszélgetett barátommal a melegek jogairól, megvetően a homofóbokról... Ezek szerint ez mind csak a látszat volt.

2013. aug. 3. 13:49
 34/76 anonim ***** válasza:
92%

Nem olvastam végig a többieket. Örvendetesnek tartom, hogy még viszonylag időben kiderült, milyen képmutató tud lenni a menyasszonyod. Elhiszem, hogy csalódott vagy, mikor ennyire szereted, de sajnos nem sok jövőtök van, ha miatta még nem is, a családja ugyanilyen. Szerintem eljátszotta a bizalmat mind, egytől egyig, a helyedben innentől kezdve nem tudnám soha, mit mondanak a kedvemért és mi az, amit őszintén gondolnak.

Sajnálom, hogy ez történt veled, viszont annak örülök, hogy ilyen toleráns és elfogadó vagy, a legtöbben a barátjukat cserélték volna le, már akkor, mikor kiderül róla, hogy meleg. Én az egész történetedből azt szűröm le, hogy egy megbízható, stabil, és liberális értékrendű fiatalember vagy, akinek fontos, hogy élete párja ugyanolyan értékrenddel rendelkezzen, mint ő maga, és ezt tartom normálisnak. Maradj mindig ilyen, és remélem, megtalálod a jövőben azt a lányt, aki ebben megfelel neked, mert a mostani minden jel szerint nem ilyen.

2013. aug. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
80%

A homofobnak: Az IQ-nal mar csak az EQ-d alacsonyabb. De nem baj Kiscsillag, nem tehetsz errol, ahogy a homokosok sem a massagukrol. :)

Kell legyen ilyen ostoba is, igy kerek es szines a vilag. :)

2013. aug. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
91%
Hany eves a csaj?
2013. aug. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 A kérdező kommentje:

37-es! Köszönöm biztató szavaidat! Azt gondolom, igaz barátságban a szerelem nem kerülhet előbbre egy ilyen helyzetben. Ez nem arról szól, melyikük a fontosabb, ezt páran láthatóan nem értették meg.


37-es: Az exem 27.

2013. aug. 3. 14:05
 38/76 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos felbontanám az eljegyzést, összepakolnám a csaj cuccait ami nálam maradt aztán kitenném az ajtó elé. Felhívnám, hogy ott megtalálja őket, majd zárat cserélnék, nehogy bejöjjön.

Én mindig azt vallom, hogy életem párja fontosabb, mint egy barát, engem a barátok mindig elhagytak, ezért inkább a páromhoz kötődök.

Na de ez a srác neked inkább már tesód! A testvéremet semmilyen körülmények között nem tudnám "lepasszolni"! Semmilyen szerelem miatt.

2013. aug. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
90%
Én kidobnám a házból,mint a macskát sz...
2013. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 Amado atya ***** válasza:
83%
Mindenképpen felbontanám. Barátnők és menyasszonyok jönnek-mennek, mint a vonat, viszont egy testvérnek számító gyerekkori barát csak egy, maximum kettő van az ember életében.
2013. aug. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!