Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párotok más bőrszínű,...

Ha a párotok más bőrszínű, kultúrájú lenne zavarná a családotokat, barátaitokat?

Figyelt kérdés

Zavarna ha a családotok, barátaitok, lenézne esetleg vitázna veletek, hogy miért ilyen emberrel foglalkozol? Érdekelne hogy néznétek rátok mások az utcán? Eltudnátok képzelni párkapcsolatot egy nem fehébörű emberen kivül?

Volt már valaki ilyen helyzetben?

Köszönöm a válaszokat!


2013. júl. 25. 23:34
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
az én párom/menyasszonyom roma, se a családomat se a barátaimat nem zavarja....tök normális egyetemet végzett lány. Mindenki örült h vele jöttem össze. Viszont az ő családja baráti köre nem tud engem elviselni mert nem vagyok roma. Nem nekik kell megfelelnem hanem a páromnak. én így gondolom.
2013. júl. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

09:16-tól kérdezném, hogy a párja milyen nemzetiségű vagy színű, hogy ilyen szinten beszólnak neki?

Ez azért felháborító!

Az én párom is külföldi, a családom nem fogadta könnyen, de azóta már minden sokkal jobb (az egész akkor változott amikor megismerték). A barátaim elfogadták elejétől fogva.

2013. júl. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
16%

Van a környezetemben ilyen és igen, zavarja a családot. Nem a bőrszín (egy afrikai fiúról van szó), hanem az, hogy teljesen már kultúra, teljesen más életfelfogás jellemzi őket.


Én nem tudnék elképzelni párkapcsolatot nem magyar anyanyelvű férfival. Hogyan beszélnénk az érzéseinkről? Félnék, hogy nem tudnánk tökéletesen jól megértetni magunkat.

2013. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
15%

nekem teljesen mindegy kinek milyen preferenciái vannak párválasztás terén, de az tuti sicher, h semmilyen külföldivel nem kezdenék komoly kapcsolatba.

egyrészt a nyelvi különbségek miatt, másrészt pedig mert nem a zsánereim a más bőrszínűek. de még egy fehér angol vagy német sráccal sem tudnám magam olyan jól megérteni mint egy magyarral, hiába beszélem elfogadható szinten mindkét nyelvet.


akceptálom ha másnak más az ízlése, nem szólogatok be, nem ül ki az arcomra semmilyen semmilyen negatív érzelem ha ismerősi körben valakinek más kultúrájú a párja. bár szerencsére a közeli jó barátaim hasonló elveket vallanak, így nem kényszerültem még konfrontációra.


nem neveltek belém semmilyen szintű rasszizmust, a saját élettapasztalatomból vontam le következtetéseket.

2013. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Aspartia ***** válasza:

Hát ez jó kérdés. Ha néger vagy zsidó, török, arab lenne, biztos nem, ha ázsiai lenne, attól függ, melyik országból jött, ha roma...TALÁN, bár lehet hogy mostmár azt se nagyon...de ez attól függ, hogy az illető milyen ember. Szerintem is inkább a kulturális különbségek, eltérő szokások miatt lenne nehéz...

A nyelv nálam azért nem számít, mert nekem sokkal többet nyom latba valakinek a nonverbális kommunikációja, hogyan gesztikulál, stb..

2013. aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!