Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők, ti is átgondolnátok ezt...

Nők, ti is átgondolnátok ezt a kapcsolatot? Csak én érzem úgy, hogy ez nem csak egy apróság?

Figyelt kérdés

Vőlegényemmel 1,5 éve ismerjük egymást, azonnal egymásba szerettünk, most nyáron kérte meg a kezem.

Most pedig elmondta, hogy van egy gyereke, akit sosem látott, mert az anyjával nagyon összevesztek. Gumival védekeztek, ő nem akarta a gyereket a nő meg igen. Közel 3 évet voltak együtt. Nem látogatja, nem támogatja anyagilag a gyereket.


A családom, barátok szerint ezen túl kéne lépnem, nem szabad emiatt felrúgni egy jól működő kapcsolatot. De nem tehetek róla, folyton azon jár az eszem hogy mi lesz, ha én is terhes leszek? Engem, minket is el fog hagyni?


Mi a véleményetek?


2013. júl. 19. 15:02
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem szerint, ez nem apróság! Ha együtt vagytok, eljegyzés stb. ez egy komoly dolog. Én véleményem szerint egy kapcsolat ŐSZINTESÉGEN és BIZALMON alapszik. Ezek után én nem tudnék megbízni benne. Oké, van egy gyereke, és azon kattognék mi lesz a következő amibe hazudni fog. Én bontanám az eljegyzést, ha már nem őszinte velem, ezek után meg pláne nem lenne ha az ilyeneket elnézed neki. Különben is, ha van egy gyereke, akár tetszik neki akár nem az az ő gyereke, akit etettni és ruházni kell, már ovis korban lehet a gyerek. Ha megcsinálta vállalja, havi 10-20 ezer forintba nem halna bele ha annyit áldozna a gyerekére. Ez az én véleményem :)
2013. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek 20 évesen nagyon kifelé állt a szekér rúdja az akkori kapcsolatából, amikor "majd vigyázok" felkiáltással sikerült teherbe ejtenie a hölgyet.

Pánikba esett, aztán elvette feleségül (mondjuk ez a rész hülyeség volt, mert késdobálós válás lett végül) és a mai napig anyagilag, érzelmileg is támogatja a gyerekét.


Amikor kérdeztem, hogy miért nem menekült el, csodálkozva visszakérdezett, hogy miért tette volna, az ő felelőssége is volt.


Sajnos tényleg rossz ómen ez a történet.

1. Elhallgatta sokáig.

2. Érzelmileg a gyerek semennyire nem érinti meg.

3. Ezek szerint hajlamos a felelősségvállalás elől elmenekülni.

4. Ha beperelik gyerektartásért, az a közös kasszát fogja érinteni és ez bármikor megtörténhet.


Az 1. és a 3. pont miatt aggódnék a helyedben leginkább.

2013. júl. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Én sem hiszem, hogy elvetetnék egy gyereket. Anyagilag meg tudnám oldani egyedül is, családom támogatna, fiatal sem vagyok már annyira.

Szedem rendesen a tablettát, ha valami olyan van akkor szólok és használunk gumit. De ha mégis terhes lennék, nem biztos hogy képes lennék abortuszra.

2013. júl. 19. 15:41
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Felelősséget meg nem akkor kell vállalni, amikor az ember kitűz egy időpontot rá,szerintem! Hanem akkor is, amikor következménye van a tetteinek! Hozzá ne menj!!
2013. júl. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
100%

Ok, tegyük fel azt mondja szeretne gyereket. Tervezetten teherbe esel, minden szép és jó. Megszületik, a barátod rádöbben, hogy basszus, ezt nem lehet kikapcsolni, te kevesebbet foglalkozol vele és minden egyéb teher, ami egy babával jár.

Nem gondolod, hogy a felelősségvállalási hajlandósága esetleg megint előjönne?


Szerintem eléggé az a típus, aki "leugrik cigiért a boltba"...

2013. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Minimális hiba% van mindig. De nem is ez a fontos, hanem, hogy ha véletlen tényleg terhes lennél, akkor szerinted melletted maradna, támogatna vagy lelépne? Őszintén!
2013. júl. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

Tudod mit, mondok valamit. Ha esetleg a kitűzött időpontban terhes leszel és közösen akarjátok a babát, ettől az embertől még azt is kinézem, hogy ugyanúgy el fog hagyni, mert bepánikol.

Hogy megértsd, nem az a baj, hogy nincs együtt a nővel, de egy kisgyerek semmiről nem tehet, hogy van szíve ennyire semmibe venni? Én biztosan abban a pillanatban kiszerettem volna belőle...Vannak még normális férfiak is, ne pocsékold erre az időd...

2013. júl. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Az én drága párom 21 éves lesz, nagyon szeretem őt, lassan 3 éve együtt vagyunk. Amikor megismerkedtünk barátokon keresztül, a következővel indított: van, egy 3 éves kislánya. Majd megkérdezte, hívjon-e taxit. Mondtam hogy nem, hiszen őszinte volt, maradtam. Márra a kislány 6 éves, nagyon jó apa, nem élnek együtt de minden hétvégén elhozza a kislányát, együtt vettünk neki szandált és nyári ruhát, tanszerek felét is állja neki az iskolára. A nő azota férjhez ment, van még 2 fia a lányon kivül. A felelőség itt kezdödik, nem dátumra hogy: oké, 3 év múlva megprobáljuk a gyereket. Ez nem így megy! Megszületett, felneveli, eteti, és megad neki mindent. Igen fiatalok voltak akkor, mégis felelőségteljesen állt a dologhoz :) Hiányzik belőle a felelőség (a párodból), én biztosan hozzá nem mennék egy ilyen emberhez, akit nem érdekel a gyereke!
2013. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Már bocsánat mindenkitől,de a kutyámat nem bíznám rá.Már megint szerencsétlen gyerek issza meg a levét.
2013. júl. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
#28 - jól számolom, hogy 15 éves volt a párod, amikor a lánya született?
2013. júl. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!