Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok hozzá, hogy...

Mit szóltok hozzá, hogy amióta az alaptörvényben kimondták, hogy az élettársak nem alkotnak családot azóta ha ezeknek van gyereke azokat csúfolják, kiközösítik (stb. ) mondván, hogy fattyúk?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 10:32
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
64%

#30, én is ezt írtam volna, de sajnos tényleg belekerült egy utólagos módosítással:

L) cikk


(1)7 Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.

(2) Magyarország támogatja a gyermekvállalást.

(3) A családok védelmét sarkalatos törvény szabályozza.


A drága-drága KDNP beleerőszakolta... úgyhogy most az van papíron, hogy a nem házastárs szülők tkp két családot alkotnak, az egyik az anya és a gyerekek a másik meg az apa és a gyerekek... két külön halmaz, aminek a közös gyerekek a metszete... nagyon-nagyon sokat kellhetett agyalni ahhoz, hogy ekkora veretes ökörséget kitaláljanak...

2013. júl. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Feltehetőleg ezt is te írtad ki:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


És az én válaszom az ostobaságodra:

"Alaptörvény:

L) cikk


(1)7 Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony.


(2) Magyarország támogatja a gyermekvállalást.


(3) A családok védelmét sarkalatos törvény szabályozza."


CST:


3. § (1) A családnak mint a társadalom alapvető egységének sokoldalú segítése, a családi élet biztonságának és a gyermekvállalás feltételeinek javítása az állam egyik legfontosabb feladata.


Na akkor itt a lényeg:

"A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony."


Próbáld már meg értelmezni azt a fogalmat, hogy a családi kapcsolat alapja a házasság, ILLETVE SZÜLŐ-GYERMEK viszony!

Egyébiránt a család fogalmába szűk értelemben: a szülőt (vérszerinti, örökbefogadó, mostoha és nevelő szülőt értjük rajta) és a gyermekeket (vérszerinti, örökbefogadott, mostoha és nevelt gyermek) értjük!!


Csak hogy tisztázzuk: nevelő szülő - a vérszerinti szülő új ÉLETTÁRSA >>> tehát vele is egy család lesznek


mostoha szülő - a vérszerinti szülő új házastársa >>> tehát vele is egy család lesznek"


És még valami! Nincs megkülönböztetés házasságon belül vagy házasságon kívül született gyerekek között, 1946. évi XXIX. tv.!


Még egyszer megkérlek, hogy ha nem tudod értelmezni az Alaptörvényt, vagy bármely más törvényt inkább kérdezz! Mert amit a kérdésben kijelentettél, hogy a:

"amióta az alaptörvényben kimondták, hogy az élettársak nem alkotnak családot azóta ha ezeknek van gyereke azokat csúfolják, kiközösítik (stb. ) mondván, hogy fattyúk"

>>> ez nem így van!

A csúfolódás, kiközösítés pedig diszkrimináció ami, csak jelzem, benne találtatik az Alaptörvényben és kifejezetten tilalmazott!

2013. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Sok különbség nincs az élettárs és a házastárs között:


az élettárs: nem örökölhet az élettársa után, nem kérhet tartást (és itt a házastársi tartásra gondolok, nem a gyerektartásra), nincs közös szerzés, vagyis nincs közös vagyon az élettársaknál

kb. ennyi!

2013. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Te miről beszélsz? Én ilyet még nem hallottam... Vagy te hol élsz?
2013. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
A gyerekek mindenkit csúfolnak, sz@rni rá. Nekem pl mindig bemutogat és pofákat vág egy szőke kisgyerek:D
2013. júl. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
Sose tartottam családnak az élettársakat, ettől függetlenül nem csúfolnám a gyerekeiket és nem mondanék rájuk semmi rosszat. A környezetmben sem hallottam még ilyet.
2013. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!