Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy segíthetnék neki? Kiközös...

Hogy segíthetnék neki? Kiközösítik az osztályában.16/L

Figyelt kérdés

Nos. Adott egy srác, 15éves és szeptemberbe jött a középiskolámba. Én 10.es voltam. Képességeihez mérten szerintem nem ebbe kellett volna jönnie. Félévkor kitűnő volt. Eztán azért tűnt fel mert ilyen helyes,kedves,mosolygós fiú állandóan a folyosón egyedül ott áll. Nagyon megsajnáltam. Odamentem hozzá beszélgetni. Utána a szünetekben a barátnőimmel vele lógtunk. Nagyon jó a társasága. Egyszer feltűnt hogy az osztálytársai ott húúhognak neki ő meg csak sóhajtozik meg ideges volt. Nem vagyok rasszista és nem is azért jegyzem ezt meg, de a többi fiú osztálytársa elég rossz helyzetű roma. Ellenszemben vele. Miután mi lógtunk vele egyszer megverték. Aztán mégegyszer. A 3. nem jött össze mert szóltam a fiú osztálytársaimnak. Az egyikkel nagyon jó barátok lettek. Most hallotam hogy teniszezni járnak. De a suliban nagyon ideges volt. Többször sírt, persze ő azt mondta hogy semmi baja meg hogy csak belement a szemébe valami. Azóta többször volt nálam is. xboxoztunk,társasozott velem meg öcsémmel. Nagyon jó barátunk lett.

Most nemsokára szeptember. Az apja semmiképp sem akarja átíratni. Nemtudom mi lesz vele. A tanórákon nem tudunk vele lenni.

Szerintetek mit csináljunk? Mire bátorítsam? Hogy fusson amikor elkapják suli előtt? Rendőrség? Mindig nem védhetjük meg.


Nagyon kérlek titeket a szélsőséges roma megjegyzéseket hanyagoljátok. Énis roma vagyok. Köszönöm.



2013. júl. 3. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Szólsz a tanároknak és megmondod apukának, hogy a fia lehet öngyilkos lesz vagy gyilkos vagy hasonló.

Egyébként ha elmenne máshová, akkor te is mennél?

Nem mehet át másik osztályba?


Szerintem nagyon értékes ember vagy és biztos nagyon szeret téged az fiú.:)

2013. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1.- Sötét vagy mint az éjszaka.

Ha voltál iskolás, tudhatnád ez nem úgy megy mint az óvodában. Akár gimnázium, akár szakiskola. Itt nem mehetünk sírni a tanároknak hogy őt meg őt bántják. Azt mondanák egy igazi középiskolában, hogy oldja meg maga,hisz majdnem felnőtt.


Te egy rendkívül veszélyes ember lehetsz ha a stresszt, az idegességet a gyilkolással meg az öngyilkossággal azonosítod.

a további 2 kérdésed elvetendő.

2013. júl. 3. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Akkor oldjad meg egyedül te hülye pi.csa.
2013. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Onnan pedig mindenképp mennie kellene!

Az nem az ő társasága. Haverkodni úgysem fog tudni velük. Terrorban fogják tartani, mert jobb náluk és le akarják nyomni. Megverni őket nem tudja, nem is olyan alkat, másrészt meg túlerőben is vannak. Én a helyében egyszerűen nem járnék be az iskolába. Gondolom az atyai pofonokat is jobban lehet bírni, mint ezt. Nem mennék be a suliba, akárhogy is megver az apám. Nem maradna más választása, minthogy átirat más iskolába.

Ha annyira szereti az apja az erőszakot meg a terrort, akkor járjon ő oda, ennyi!

2013. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként abszolút nem értem, mire fel mentél neki így az első amúgy meglehetősen segítőkész válaszolónak, aki még pozitívan is állt hozzád! Reakciód nem igazán építi le a cigányokkal szembeni negatív sztereotípiákat. Segítséget kérsz, jószándékkal segítenének neked, te meg rögtön kígyót-békát kiabálsz rá. Igazi cigány-mentalitás, bocs!


Egyébként az első válaszolónak részben igaza van. Az iskolai tömegmészárlások vagy öngyilkosságok az ilyen osztálytársai terrornak köszönhetőek 100%-ban! Legtöbb esetben nem fajul persze idáig, csupán egy életre szóló sérülést szerez az áldozat, amin igen hosszú ideig nem tud túllépni, lehet, hogy soha, de előfordul az is, hogy elfajulnak a dolgok, és öngyilkos lesz, ritkább esetben meg vesz egy fegyvert, bemegy és kinyírja őket. Volt már ilyen, nem kitaláció, nem ostobaság.

2013. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
szerezz neki 1 microuzit
2013. júl. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szándékoztam válaszolni,de miután elolvastam,h h reagáltál az első válaszoló kommentjére,ami tök normális volt,kiábrándultam belőled. bocsánatot kérhetnél,mert rohadtul nem neked van igazad....


egyébként meg mindenkivel megnézetném ezt a filmet: http://www.youtube.com/watch?v=_m0SsOKtpz8

2013. júl. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Klass-t tényleg mindenkinek látnia kéne... egyszer néztem meg, de végig össze volt szorulva a szívem, mert bár sarkosítva volt a film, mégis lehet elgondolkodnának páran a megnézése után, hogy érdemes-e bántani a nála gyengébbet.

Ennyit akartam igazából írni, miután az első válaszoló tök normális kommentjéhez olyan bunkó választ fűztél, már nem tartalak túl kedves embernek, pedig a kérdésedből nem ez jött le. Normálisan is lereagálhattad volna, egy bocsánatkérés nem ártana.

2013. júl. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A sötét vagy mint az éjszaka tényleg túlzás, de én értem, mi az, amin a kérdező kiakadt. Azt mondani, hazudni, hogy valaki öngyilkos akar lenni, elég durva fenyegetőzés, ezzel dobálózni szerintem nem megoldás. Szerintem próbáljatok meg ti is beszélni az apjával, lehet, hogyha látja, hogy a fia barátai is azt mondják, hogy ebben a suliban nagyon gáz a helyzet, akkor megérti a dolgot, és hajlandó lesz átíratni a fiát máshová. Sajnos sok olyan szülő van, aki inkább homokba dugja a fejét, és azt gondolja, hogyha nem vesz tudomást a gyereke problémájáról, akkor az majd magától megoldódik.
2013. júl. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!