Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 A kérdező kommentje:

Hmm..

Visszaolvasgattam, hogy miket irtam ide...

Azért kicsit gyerekként fogtam fel a dolgokat akkoriban, néhol túlzásokba estem..

Viszont, tényleg nagyon rossz volt, hogy napokig alig ettünk.. De ennek is vége lett aztán, mivel dolgozni kezdtem.

Ennek hátrányaként újrakezdtem volt a dohányzást, most ismét leszokóban vagyok..

Nem is tudom, hol volt az eszem, hogy újra rágyújtottam mikor olyan nehéz volt letenni..

2013. ápr. 21. 14:14
 62/64 lucsero válasza:
Jó állásod van akkor ?, elmondod hogy mit dolgozol, ha nem nagy titok
2013. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 A kérdező kommentje:

Kicsit nosztalgiáztam a gyakorin a kérdéseim között, és megtaláltam ezt.

Lassan 8 éve ennek a kérdésnek, fiatal voltam és kicsit buta is, meg az önbizalmam kb nulla volt..


Igen, aztán sikerült kilépni a mélypontról amint ott még fennébb írtam elkezdtem dolgozni.


Először egy autómosóban, viszonylag apró pénzért de jobb volt mint semmi :)


Időközben, amint írtam programozást tanultam már akkor is, csak még annyira az elején voltam akkor, hogy az még nem volt piacképes. Viszont az autómosó közben folytattam a sulit, és havonta vettem ki programozásról könyveket a könyvtárból, (szerencsére az ingyen volt) sokat tanultam majd 2011 elején felvettek egy webfejlesztő céghez, ahol 4 évig dolgoztam. Előre kevesebbért de később egyre jobb lettem, és a fizetésem is nőtt. Ebből már megtudtam élni, és a családomat is tudtam támogatni. Nem volt sok, de elég volt. :)


Sokat voltam fent egy szakmai fórumon, ahol segítséget kértem, másoknak segítettem stb és 2014 végén itt ajánlottak nekem új munkát négyszer magasabb fizetésért mint az előző.


Ebből már jól megtudunk élni az egészen, tudom támogatni az otthoniakat is és az önbizalmam is a helyén van már.


Nem volt könnyű, sokszor visszagondolni is rossz rá, de annyit tanultam a gyerekkoromból, hogy -Tudni kell értékelni, és annak örülni ami van-.

Köszönöm mindenkinek aki akkor pozitív hozzászólást írt, és külön köszönet annak aki még csomagot is akart küldeni :)

2017. jan. 18. 10:20
 64/64 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a hozzászólásodat nagyon-nagyon jó volt olvasni!! :) Szívből örülök, hogy sikerült neked, és hogy megírtad, így más hasonló helyzetben lévő is láthatja ha idetéved, hogy ki lehet jutni ebből!


(Mondom ezt pláne úgy, hogy hasonló háttérrel voltam én is, én is lassan és nehezen haladtam előre, most jobb már) :)

2017. jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!