Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:

Ezt is kipróbálhatod, igaz, milliókat nem fizet, de fizet, ez tuti (sok a csaló, tudom, ez nem az):

[link]


Illetve ajánlok még egy olyan helyet, ahol szerkeszthetsz témaköröket, galériát, fórumot... nemrég kezdték el a fizetős reklámokat futtatni, de google adsense hirdetéseket is elhelyezhetsz, és eléggé nagy a látogatottsága, úgyhogy a kattintásokkal nem lenne gond, ha rendszeresen frissen tartod az oldalad:

[link]

2009. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:

Szia én is 18 éves vagyok, lány, és kb mi is ilyen helyzetben vagyunk, mint ti, úgyhogy tudom a lelki vonzatát...

Mi is hétről hétre élünk, és mindegyikünk 5-ször meggondolja, mielőtt megvesz valamit. Rengeteg anyuék hiteltartozása, amit főleg nevelőapám vett fel, egymás után. Visszafizetni a büdös életbe nem fogják, jönnek majd a fizuletiltások, stb. Marad az idegeskedés.

Ezért nem mentem el oda, ahova felvettek suliba, hanem maradtam ahol eddig voltam tanulni, főleg mert sok pénz ment volna el rám, mert ahova felvettek messze van innen.

A sulit ne hagyd abba érettségi előtt semmi esetre sem!

A szoc. segélyt, amit írtál tényleg szinte lehetetlen megkapni, mi sem esünk bele, mert meghaladja az 1 főre esőt. :S Diákmunka pedig szinte lehetetlen erre, mivel vidéken lakunk.

De legyen meg az érettségid, az fontos, gyúrj rá az egyik nyelvre, és utána már valamivel csak könnyebb lesz munkát találni, na nem sokkal...

Kitartás, tudd, h nem vagy egyedül!

Majd csak lesz valahogy.

2009. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok

A fényképezésről jut eszembe, ezen az topicon olvastam még múltkor, h ő külföldön volt, és h ott a kórházban a szülészeten v hol volt 1 nő, aki ott járt a szobákban a fényképezőjével, és nem tudom mennyiért fényképeket készített az újszülött babákról pénzért, aki kérte. És állítólag elég sokan kérték persze, mindenki örül egy babának. :) Most nem tudom, lehet h a kórházzal is volt vmilyen szerződése, h a kórháznak is volt része a képek árából, akkor emelhetsz az áron. Szerintem ez is jó ötlet, meg lehet érdeklődni, de csak egy ötlet volt.

2009. okt. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Utolsó, hát sajnálom, nagyon a te helyzeted talán még rosszabb is..Kitartást kivánok, és igen lessz ahogy lessz tanulni fogok, és kimászok inenn valahogy. :)
2009. okt. 22. 21:42
 55/64 anonim válasza:

Én is 18 éves lány vagyok és vidéki.Szinte mi is ebben a cipőben járunk. Sokat sírok,gondolkozom ,de nem jut eszembe semmi!Nincs munka, nincs pénz!És nem tudom mit tehetnék.

A vizet kikapcsolták, és fel kellett törnünk hogy fürödni és inni tudjunk!Szinte máról holnapra élünk.Apámnak még egyenlőre van munka helye, de ott akarja hagyni mert már 3 hónapja nem kapott fizetést!Így csak segélyből élünk, a gyermekvédelmi pénz megy az otp-re!És csak arra tudok gondolni, hogy tanulok és egyszer majd talán külföldre visz a sor ahol, több pénzem lesz.Ez egy szép álom egyenlőre, de talán majd egyszer sikerül!Sokszor azon gondolkoztam, hogy már nem megy becsületesen élni!Ismerek pár nőt és férfit aki prostikat tart, de ez már nagyon veszélyes, és tisztességtelen, de ha éhségről van szó akkor már kinézi hogy tisztességes-e a munka?!Én nem szeretnék nagyon sok pénzt csak annyit hogy megéljek és maradjon néha egy két dologra.Bízz magadban,sok kitartást kívánok neked, és soha ne add fel!

2010. máj. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 A kérdező kommentje:
Utolsó, szívszoritó amit írtál... Sajnálom, hogy ennyire rossz helyzetben vagytok.... Én ezt a kérdést még az ősszel irtam ki, azóta sok minden változott az életemben. Hála Istennek a suli mellett kaptam munkát januártol, autómosóban dolgozom azóta, szerencsém volt jó helyre kerültem, most egy kicsit egyenesbe kezdtünk jönni.. Igaz, még igy sem elég a pénz de legalább ennivalóra és a számlákra ha szűkön is de van.... Én is sok kitartást kivánok neked, remélem hamarosan ti is egyenesbe jösztök. De bármi is történik, az ilyeneken, hogy prostitució soha ne gondolkodj, mert a pénz nem minden.. És lehet pénzed, ha úgy néznek majd rád mind egy.... Szóval tarts ki, és harcolj de ne add el magad... Sok sikert neked
2010. máj. 18. 21:59
 57/64 anonim válasza:
Nem én lettem volna prosti, hanem azon gondolkoztam, hogy majd nekem lesznek prostituáltaim.:)Sosem adnám magam oda pénzért, de viszont prostikat sem tudnék tartani, mert sajnálnám őket...
2010. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim válasza:

Üdv.

Én is hasonló helyzetben vagyok...

Csak anyukám dolgozik,én 12éves lány vagyok...

Anya sajna nem keres jól,mert most a munkahelye "blokkol"...

Sajna hamar elmegy a pénz...

és arra gondoltam hogy meg probálok szerezni pénzt...pl eladok valamit!

HA anyu 4-én kapja meg a családit akkor 5napig nemtudok szinte semmit sem enni...=(

Ugyhogy az ilyenekkel átérzek...

De Januártol megváltozik az életünk...

2010. nov. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 lucsero válasza:
Szia! Sajnálom a helyzetedet !Azóta jobb lett az életkörülményeitek ?, remélem igen. És rossz után mindig jó jön, tudom ez nem vigasz, de sok kitartást kívánok !
2013. ápr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 A kérdező kommentje:

Szia lucsero.

El is felejtettem ezt a kérdésem, most hogy írtál elől került..

Hát, aztán megoldódott a probléma, azzal hogy elmentem autómosóba dolgozni..

Ott volt, borravaló meg egy kevés pénz is igy kijöttünk. :)

Aztán tavaly februárban, felvettek egy programozó céghez.

Sajnos, nehezen sikerült elindulni, de ez volt életem állma. :)

2013. ápr. 21. 14:01
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!