Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
74%
melyik országban laktok?
2009. okt. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
36%
Na nesze nektek euro!Minden megrontoja.Hol elsz?
2009. okt. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 A kérdező kommentje:
Erdélyben élünk. Itt RON van csak azért számoltam át euróba, hogy mindeki értse mekkora összegről van szó...
2009. okt. 13. 23:55
 4/64 anonim ***** válasza:
54%
Nem kinozni akarlak de ma mit ettel?Ird le kerlek.
2009. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nem lehet a ti városotokban a helyi önkormányzattól valamilyen segélyt kérned?Ösztöndíj a sulidban?Beszélj a tanároddal,a helyi önkormányzattal,családsegítővel,ottani segítő szervezetekkel.Kitartást kívánok!!!
2009. okt. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 A kérdező kommentje:
Hát, hogy legyek 100% ban őszinte. Hál Istennek vidéken lakunk igy termelünk krumplit. Sajna az olajunk már elfogyott igy elég száraz lett a párolt krmpli. Az úgy nézett ki hogy sima vágott krumpli abba viz és só. Ennyi.. S ez volt sajna ma a reggeli, ebéd, és vacsi is.. Nameg megettem ma még pár almát, az termett még a kertben. Ennyi..
2009. okt. 14. 00:11
 7/64 anonim ***** válasza:
49%
az internet lemondásával is sokat lehet megtakarítani.
2009. okt. 14. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
73%

Ha valaki nem tudna gyorsan számolni:

Jelenlegi árfolyamon 310 euró = 83428 Ft kerekítve.

(1 euró = 269 Ft)

Ez még Magyarországon is kevés egy családnak.

2009. okt. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
94%
00:52 - Ez régen igaz volt, de ma már nem, a mi internetünk havi költsége 4 tagú családnak 1 napi kajapénz összegével egyenlő, csak egy egyszerű kaját nézve napi 3-szori étkezésre számolva.
2009. okt. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
A netem.. Hát erre aláirtam két éve egy hűségnyilatkozatot 2010 márciusáig nem tudom lemondani. De ez havi 15 euro. Igaz, most hogy nincs pénz kenyérre jol jönne, de most igy belegondolva, ha még netem se lenne mit csinálnék? Igy legalább, feljövök ide, beszélgetek.. Nem a nettől már nem tudok megválni.
2009. okt. 14. 01:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!