Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ott nálatok milyenek az árak, mert még nem jártam kint, elhiszem, hogy nehéz.

Ha elvégzed a programozóit, azzal azért jól lehet majd keresni, ha van hozzá érzéked, szóval hajrá.

Én spec. ismerem, milyen a házi termelés, bizony sok múlik az időjáráson, a nagyszüleim Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében élnek, nekik is van hatalmas kert, szőlő, ők már elmúltak 70 évesek, hát télen bizony nem terem semmi. :-) Nyáron meg attól függ, ha a jég elveri, akkor nem sok marad, vagy ha sokáig tartanak a fagyok, túl nagy a hőség nyáron, kiszárad a talaj, akkor öntözni kell, rengeteg pénz a víz, ha nincs eső, az időjárást meg nem tudod befolyásolni. Nagyapám ezért vágta ki az almafáit, mert több pénzébe került megtermelni, mint amennyi hasznuk volt belőle. Gyakorlatilag veszteséges volt, pedig az igazi finom híres szabolcsi alma volt.


Nem tudom, fotózni szoktál, vagy grafikákat készíteni? Mert ha igen, akkor esetleg ide is regisztrálhatsz, egyik ismerősöm havi 20-25 dollárokat megkeres a képeivel, és ő amatőr, de nagyon tehetséges:

[link]

2009. okt. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 A kérdező kommentje:
Utolsó ez nagyon jó ötlet.. Köszi szépen. És az eggyüttérzést is neked is és mindenkinek.
2009. okt. 14. 12:36
 43/64 anonim ***** válasza:
26%

Hát igen egy zacskó vetőmag kb 170 ft.Rengeteg.

És tudom mivel jár,mert ezt csináljuk,ebből élünk.Igen vannak roszabb évek is,de akkor sem "semmi"van.

Együttérzek veletek,de látom,csupán a"pénzcsináláshoz"lenne kedved,az nem fog menni.Jobban mondva nem annyira,mint amiből meg is lehetne élni.Ahhoz,hogy "munka"nélkül meg tudjál élni,ahhoz ismerettség kellene,vagy olyan mértékű tudás,amivel piacképes lehetsz.De ha most érettségizel csak,akkor attól még messze vagy.

2009. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:
Utolsó én nem azt mondtam, hogy nem akarok dolgozni.. Sőt.. Bármilyen munkát elvállalnék ha lenne esetleg... De mivel, hogy sajnos nem kapok. Jah és szerintem akik igy vannak, mert mások is vannnak igy mind én, csak azok tudják, hogy mit jelent sokszor az a 170 forint is.
2009. okt. 14. 12:53
 45/64 anonim ***** válasza:
84%

Nézd,nem bántani akarlak,de sok választásod nincs.

Sokat kellene tanulnod,hiszen a szüleid szegények.

De mivel nincs pénzetek,dolgoznod is kell.Ha otthon dolgozol időt spórolsz,amit aztán a tanulásra tudsz fordítani.Ha elmész dolgozzni valahova nagyon kevés pénzért,akkor az megint csak elmegy az élelemre,ráadásul hol van még az utazás költsége.Sehol se vagy.Azonkívül már most körbe kellene érdeklődnöd,hogy milyen ösztöndíj lehetőségek vannak továbbtanuláskor.

Ha mindenáron a "számítógépes"melónál akarsz maradni,akkor próbálj meg vaterázni.

Keress meg olyan erdélyi kézműveseket,akiknek az áruját felteheted vaterára(igaz nem ingyenes már,de még mindig az egyik leglátogatottabb).

Nem tudom mekkora a házatok,de próbálkozhatnátok vendéglátással is.

Tudom nehéz elfogadni,pláne ilyen fiatalon,de a pénzért meg kell mozdulni.

2009. okt. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 A kérdező kommentje:
És persze rengeteg ilyen ember van a világon. Még itt nálunk ezen a vidéken ahol élek is tudnék sorolni rajtunk kivül kb 40 embert, ha nem többet akik ugyanigy kinlódnak, mind mi, vagy esetleg még rosszabb helyzetben is vannak. Sőt vannak olyanok is akik csak a szociális segélyekből élnek és próbálják egyik napot a másik után tólni. De valamiért hallgatnak vele, ahogy mostanig én is tettem és tudjátok miért? Mert rettenetesen szégyeltem ezt, szégyeltem, hogy sose járhattam olyan ruhákban mienekben szerettem volna, mindig abban jártam amiket mások leraktak, az elmult 10 évben kb 5 olyan hónap volt amikor kijött teljesen a hónap úgy értve hogy akkor is volt még pénzünk amikor már kaptunk. Azért tettem fel ezt a kérdést, kiváncsi voltam vannake itt még hasonló helyzetben, nem volt szándékomban az sem, hogy megsajnáljon valaki, hál Istennek amint már mondtam nem vok nyomorék, és amit tanulok, tudom hogy majd idővel hasznát fogom venni, és ha kicsit is de megváltozik az életem és a jelenlegi helyzetet is mind már sok hónapot túl fogom élni.
2009. okt. 14. 13:02
 47/64 anonim ***** válasza:
84%

Ó ezért ne aggódj!Nálunk az egész tanári kar turkálóból öltözködik!(esetleg ha elég sokan élnek ott,ahol laksz érdemes nyitni egyet!)

Mindenkinek nehéz,sőt nálunk itt Magyarországon egyre nehezebb lesz.

A politikusainknak lassan semmi nem elég,ezt csak akkor kapják meg,ha az emberekről húzzák le a bőrt!

Képzeld itt sok család,hiába dolgoznak,mégse tudnak megélni.

2009. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tippeket.. Elgondolkodom még ezen is de most mennem kell. Tanulnom kell meg itthon is kell segitsek valamit..Este még jövök...
2009. okt. 14. 13:11
 49/64 anonim ***** válasza:
100%
Remélem, tudod hasznosítani a fotós-grafikás ötletemet, egy igen minőségi oldal, amit ajánlottam, válogatják a képeket, és tényleg csak a jók kerülnek be, azokat viszont akár cégek is megvásárolhatják és felhasználhatják illusztrációnak könyvhöz, reklámhoz, plakátokhoz... stb. és amilyen képeket eddig láttam Erdélyről, gyönyörű, szóval szerintem érdemes, ha kapásból helyben van. De más témákat is örömmel vesznek, ha tényleg jó, akár elvont is lehet, vagy valami nagyon egyszerű, ha van hangulata, tőlem például nemrég egy tevés fotót vettek meg, amit mindössze egy állatkertben fotóztam :-)
2009. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
Tudsz valami nyelvet perfektül?Mert akkor vállalhatnál fordításokat is.Szerintem próbáld meg egy fordítóirodában,nem tudom ott hogy van,de itt kell hozzá bizonyítvány.Esetleg késöbb is jól jöhetne ez neked.
2009. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!