Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
100%
amit most leirok neked meg soha senkinek sem beszeltem!en is sokat eheztem gyerek es fiatalkoromban,ugymondanam 13 eves koromtol 16 eves koromig,deazutan sevolt sok penzunk!sajnos akkor nem tudtam semmit tenni csak tulelni!mostanra mar sikerult ossze szednem magam,kulfoldon dolgoztam!van penzem autom hazam,kisfiam es ferjem is!mindig tudtam hogy rendbe jon az eletem,es sikerultis!ezt azert irom hogy neked is sikerulni fog csak kitartas!es meg v.mi....ha nem tartanad megalazonak szivesen segitenek rajtad es a csaladodon,barmivel amivel tudnek!(penz,esetleg kuldhetnek csomagot)irj privit es megbeszeljuk!ez nem alamizsna en is jartam ebben a cipoben,es segiteni szeretnek,mert akkoriban nekem is segitettek!!!!25/no
2009. okt. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
65%
te fiu vagy nem?
2009. okt. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon rossz amit írsz. Gyerekkoromban mikor a rendszerváltás volt az én szüleim sem dolgoztak nem volt munkahely. Ezt még a férjem sem tudja de én is voltam így mint te. Aznap este kapott apu fizut és akkor nap már nem volt mit enni borzasztó volt kb12-13 éves lehettem. Azóta férjhez mentem tavaj vettünk egy lakást és most majdnem ugyanott tartok ahol 12 évesen. A minap egyik ismerősöm azt mondta: Na utólértük Romániát. Hát azt tudom mondani, hogy ki kell tarts én is ezt teszem. Ne hagyd ott az iskolát nagyon kell az érettségi hátha tudsz még tovább tanulni. Bízom benne, hogy jobb lesz hamarosan. Fiú, vagy lány vagy?
2009. okt. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
100%
05:59 - Én például dolgozom. Magyarországon se könnyebb megfelelő munkát találni, most mindenhol létszámstopp van, a mostani munkahelyemen is, úgyhogy csak határozott idejű munkaszerződésem van emiatt, de egyszerűen annyi, hogy igenis keresem és nem adom fel. Mikor legutóbb munkanélküli voltam, azt hittem, bedilizek, annyira nem volt munka, pedig napi 5-10 helyre beküldtem önéletrajzot, és csak 4 helyre hívtak be, amiből 1-et lemondtak, 1-re csak regisztráltak egy munkaerő-kölcsönző adatbázisba, 1-re pedig már tudták, hogy nem fognak felvenni, még interjú előtt, csak olyan kedvük volt, hogy több órán keresztül várakoztattak, mire ezt megtudtam én is. A negyedik volt a nyerő, de ott meg nem is állásra jelentkeztem, csak beküldtem az önéletrajzom, hogy ha tudnak valamit, szóljanak, pár napon belül szóltak is. Nem sok a fizetésem, nem sok marad a költségeim után, de a semminél jobb. Én a kérdezőnek is csak azt tudom javasolni, hogy keressen munkát, bármit, ami tiszta, mindegy, hogy szakmája vagy nem, egy feltétel, hogy el tudja végezni, és akarjon dolgozni, és valami csak sikerülni fog.
2009. okt. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, sajnos tudom, mit érzel... Gyerekkoromban nálunk sem volt sokkal jobb a helyzet, bár azért egy tányér leves mindig volt. Az a baj, hogy mi nem ismerjük az erdélyi lehetőségeket, így ilyen szempontból tanácsot sem tudunk adni.

Viszont a neten elég "sok" pénzkereseti lehetőség van. Pl. ott vannak az internetes árverési oldalak. Találd meg a rést a piacon, és kezdj árulni. Bár ehhez kell némi alaptőke, de nem sok.

2009. okt. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én középiskolába jártam, mellette hétvégenként dolgoztam.


Egész jól elláttam magam abból a pénzből amit így kerestem.


Ezt tanácsolnám a kérdezőnek is.


Olyan helyre menjen dolgozni, ahol biztos akad állás. Ilyen a sírköves, köztisztasági vállalatnál is mindig van munka, de érdemes felkeresni a helyi cégeket is. Mindig lehet találni heti egy napra valami elfoglaltságot egy diáknak...


Sok sikert!

2009. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyit segítene és szabályos-e, de ha esetleg megírnád nekünk a honlapod címét, akkor kattintanánk mi is, hogy a Google Ad Sense legalább többet hozzon. Nem nagy segítség, de azért talán jelent valamit.
2009. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
83%

Ha már ilyen jól beszélsz angolul, miért nem pattansz meg Angliába? Talán a szüleid ki tudnának jönni abból a kis összegből és ha találnál munkát még őket is tudnád támogatni.

Csak egy ötlet volt.

2009. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
92%

Azért nyugi.Ennyi pénzből soka élnek itt Magyarországon,valahogy megy nekik is.

8 évesen már szinte bármilyen munkát bevállalhatsz.Itt az ősz,faluba laktok,biztos van,akinek segíteni kell pl a kert felásásában.Aztán biztos van olyan a környéken,akinek jól jönne,ha besegítenél gyerekvigyázásban,bevásárlásban,takarításban.Írtad nincs ennivalótok,nem muszáj pénzt kérni,lehet élelmiszert is.

Ha van hol krumplit termelni,akkor elfér ott más is.(persze ez csak a jövő évi gondjaidat oldja meg,de ha előre gondolkodsz,jövőre könnyebb lesz)nem tudom nálatok milyen a növénykultúra,ezt neked kell tudni,sok minden vadon is megterem(bodza,szeder,gomba,áfonya)Igazándiból,ha kertetek van,éheznetek nem lenne szabad.Kisállatokat is érdemes tartani kezdetnek(tyúk,kacsa,liba,nyúl,kecske)Az elején igaz pénz nincs belőle,de ha már pár éve csinálja valaki elöbb-utóbb beesnek házitejért,tojásért,lekvárért,tésztáért stb az emberek.

Az iskolát ne hagyd abba,ha nincs érettségid,akkor nehezebben találsz munkát.

A külföld azért hülyeség,mert meglátásom szerint,aki szorgalmas,az bárhol megtalálja a "helyét",így otthon is,aki lusta,az külföldön is csak kínlódik.

2009. okt. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
49%

Azért így utólag belegondolva havi kb 50000 ft,ha van konyhakert elég kellene lennie három embernek.Le kellene ülnetek a szüleitekkel,hogy miért nem elég.

Én hat emberre(2 kamasz,2 kisgyermek)költök el a boltba havi40-50 ft-ot,de ebben a kemikáliák,macskakaja,kutyatáp is bent van.A többit magunk "állítjuk" elő,sose éhezünk,ráadásul hetente többször előfordul,hogy nálunk ebédel valaki...

2009. okt. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!