Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények vagyunk. Már...

Nagyon szegények vagyunk. Már nem kezdem ezt birni lelkileg. Mivel szerezzek pénzt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Én sulizom, a szüleim mindketten betegnyugdijasok és a havi összes családi jövedelmünk pontosan 310 euró. Ebből 50 euró, megy havonta a banknak (felvettünk volt hitelt) + még a számlák az kb 60 euró/ho. Marad havi 200 euró ami egy 3 tagu családnak hiába, hogy beosszuk nem elég egy hónapra.. Minden hónap 16-18 adikán kapunk pénzt ma 13 adika s ma már ott vagyunk, hogy ma egész nap nem ettünk kenyeret mert nincs annyi pénzünk, hogy kenyeret vegyünk.. Annyira szar ez.. Arra gondoltam, abbahagyom a sulit és elmegyek valahova dolgozni, de kellene az érettségi is.. De az ilyenek, hogy még kenyérre sincs pénzünk nem is beszélve más kajárol, tönkretesz lelkileg.. Lassan kezdek depresszióba esni.. Tennem kellene valamit.. De mit? Van/volt már valaki ilyen helyzetben? Próbálok diákmunkát keresni de sajnos azt sem kapok..
2009. okt. 13. 23:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
100%
ez valóban egy ngyon nehéz helyzet. esetleg valamilyen plusz szociális támogatásra nem vagytok még jogosultak? akárhogy is van, szerintem tarts ki ameddig csak bírsz. legalább érettségizz le, utána már dolgozhatsz.
2009. okt. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
84%
hány éves vagy?
2009. okt. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
96%

Van lehetőséged suli mellett dolgozni? Nem tudom, nálatok mik a lehetőségek erre vonatkozólag. A net lemondása csak ideiglenes megoldás lenne a problémádra, de hosszú távon rosszabb lenne, mert ma már sokmindenhez elengedhetetlen (csak egyet mondok: álláskeresés, és a munkáltatók már alapnak veszik, hogy legyen e-mail címed, mert e-mailben kérik beküldeni az önéletrajzot, telefonos megkeresés vagy személyes és postai átadás már nem is annyira jó...)


Szóval ne a neten gondolkodj, van, amitől tényleg meg lehet válni, nem tudom, neked vagy a szüleidnek van-e olyan szokása, ami sok költség és nélkülözhető (dohányzás pl. ilyen), a net most már lassan olyan alap kategória (és ezt az előfizetések most már egyre alacsonyabb díjai is mutatják, hogy mindenkinek elérhető legyen), mint a fűtés, a víz vagy az áram.


Viszont ha van lehetőséged, én mindenképp a plusz melót javasolnám, illetve van pár netes keresetkiegészítési lehetőség is, ami megbízható, bár ezt olyan nagy összegnek nem mondanám, viszont ha apróságok is számítanak, végülis jól jöhet.

2009. okt. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nem kapunk szociális segélyt sem mert itt azt annak adják akinek az 1 főre eső havi jövedelem nem haladja meg a 150 lejt.. Azaz a kb 32 eurót. Elég nevetséges. Akkor akik ilyet kapnak pl 2 ember azok havi 290 lejből élnek szóval 80, 90 euróbol ketten.Elgondolkodtató..
2009. okt. 14. 01:24
 15/64 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Hát az a baj, hogy főleg most nagyon sok a munkanélküli legalábbis itt.Ebből kifolyólag nagyon nehéz munkát találni, tavaly szórolapokat is osztogattam, ma már ezt sem igen kell..Ne értsétek félre nem áll szándékomban sirni itt nektek a problémáimról, de valakivel kell beszéljek erről, hanem teljesen kikészülök.. Épp ezért mondtam, hogy a nettől is már nem válok meg. A másik, hogy a tavaly cigiztem, az idén májusban már arrol is leszoktam remélve, hogy akkor jobb lessz az életem. Hát, az anyagi helyzetem sajnos igy sem javult semmit, nem tudom miért viszont ezt hogy leszoktam a cigiről nem bánom, mert nem függök a holnaptól, hogy most mivel veszem meg azt is, nem remegek meg egésségileg tényleg jobban vok a cigi nélkül.
2009. okt. 14. 01:31
 16/64 A kérdező kommentje:
Nameg a nettől valő megválás nekem mindenképp gondot jelentene mert programozóit tanulok a suliban...Van weboldalam is raktam ki google adsense hirdetést, hogy talán innen tudnék egy kis pénzt összeszedni. De nagyon kevesen kattogtatnak a hirdetésekre sajnos. Tavaly még készitettem egy cégnek egy honlapot amit megirtam php ban 100 euróért 3 nyelven, magyar, román , angol. Nem tudtam többet kérni mivel nem tudok számlát adni..Kicsit kevés de nagyon örültem annak is. Mostanra már weboldal sem kell senkinek.
2009. okt. 14. 01:44
 17/64 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj suli mellett napi pár órás munkát taláni, lehetőleg valami büfében, vagy Macdonaldsban. Ilyen helyeken a fizu mellett valami kaját is kapsz.
2009. okt. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
90%

Ez jó kérdés. ti miből szereztek pénzt válaszolók?

Mondhatnátok megélhetési módokat. De nem olyat hogy iskola és tanulás mellett még menjen el fél napot dolgozni egy tányér levesért hanem valamit amiből tényleg meg lehet élni.

Énse tudok sehonnan pénzt szerezni.

2009. okt. 14. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim válasza:
100%
Tudom, hogy ez nem vigasztal de sajna magyarorszàgon sincs ez màsképp, sok csalàd probàl megélni ennyiböl, vagy még kevesebböl. De ez nem élet, csak tulélés.
2009. okt. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
50%

Ennek a kislánynak segítségre van szüksége!Sajnos ,én nem tudok segíteni,mert a nyugdíjamból én is nehezen élek meg.

Erre az oldalra sokan járnak.Akinek van olyan ismerőse,aki félmilliókat költ nyaralásra,butikos ruhákra stb.vagy száját tépő Jobbikosra,akik annyira hangoztatják a magyarságukat,netán a Gárda tagjai,összefoghatnának és szervezhetnének valami közös segítséget.Ha mindenki csak pár ezer Ft-ot adna össze havonta,addig,amig a kislány nem tud leérettségizni,akkor a kislányéknak nem kellene éhezni.Ehhez még én is hozzájárulnék.Nem tudom,hogy a Máltai vagy a Baptista szeretetszolgálat nem tudna-e segíteni?

Nagyon sajnállak és együttérzek veled.

2009. okt. 14. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!