Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ilyen...

Mit szólnátok, ha ilyen spórolós lenne a párotok?

Figyelt kérdés

A párommal pár hónapja költöztünk össze, közös kasszán vagyunk - én ezt nem akartam, de neki ez magától érthetődő volt (a szülei is mindig közös kasszán voltak, így nőtt fel a családjában) és nem akartam rögtön konflikussal kezdeni az együttélést, így belementem.


Ketten kb. 400-450 ezer forintot keresünk nettóban, fele-fele arányban. Ehhez képest, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert szerinte minden "drága". Például SOHA nem megyünk olyan szórakozóhelyekre, ahova én szeretnék menni, mert ott neki belépő van, ami hiába lefogyasztható, szerinte iszonyú drága.. én szívesen elmennék egyszer-egyszer esténként pizzériába/kávézóba, de nem, mert szintén nagyon drága, inkább vegyük meg az alapanyagokat és majd otthon csinálunk pizzát, vagy leülünk a padon a kávézó helyett. Ruhát se nagyon vehetek, kozmetikushoz/fodrászhoz se nézi jó szemmel ha megyek, mert "drága és fölösleges, így is jól nézek ki".

Ha elmegyünk egy szupermarketbe és én szeretnék hozni egy Nestea-t például, akkor is beszól, hogy nagyon drága, inkább hozzak vízet, az olcsóbb is meg jobb is stb..

Ha megyek valahova autóval, akkor is elmondja, hogy inkább álljak meg a buszmegállónál és onnan menjek busszal, így is spórolok üzemanyagot.

Moziba/színházba se megyünk soha természetesen, meg úgy sehova se tulajdonképpen.


Nincs hitelünk, nem lakunk albérletbe, nincs gyerekünk. Nekem már nagyon elegem van. Mit gondoltok?


2013. jún. 23. 11:05
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Van különbség a spórolás meg a sz*rrágás között! Párod az utóbbi!

És ne kell két kézzel szórni a pénzt, de fiatalok, dolgoznak, hadd élvezzék már az életet, heti egy mozi/kajálás/akármi nehogy luxus legyen és nem minimálbért keresnek, beleférne!

2013. jún. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a kommenteket...

Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez tényleg csak egyre rosszabb lesz. Fater is ilyen, anyám nagyon sokat szenved mellette. Még a gyógyszereiért is kiveri a balhét, hogy milyen drágák!!!(3havonta 2000ft) Semmi ruhát nem vehet magának. Úgy gondolja, hogy bátyám fenn Pesten, ki jön napi 200ftból! Mert hogy ő is elvan száraz zsemlén... hu nagyon sokat tudnék róla mesélni... de nem akarok senkit se untatni. Én a helyedben menekülnék.

2013. jún. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem jól van így, szerintem te is látod, h alapvető értékrend problémáitok vannak, máshogy látja ő az életet és máshogy te - ami addig rendben is van, amíg nem éltek közös háztartásban, nade így?? Mert ilyenkor már -mikor 2 ember ennyire messze van egymástól- valaki valakire rákényszeríti az akaratát, szokásait, másképp ugyanis nem megy az együttélés. Abból, h nem válaszoltál a kérdésekre, miszerint a spórolt pénz hol van, azt szűröm le (persze lehet, h tévesen), h az ő számláján - hát akkor azt nagyon rosszul teszed, ha hagyod. Sajnos gondolni kell arra is, h mi lesz, ha majd végképp nem működik és válni kell, akkor majd minden pénz nála marad? Amúgy pedig sajnos rossz hírem van, tapasztalatból mondom, h nem fogsz tudni vele mit csinálni, ezeknek az embereknek ez hazulról hozott, berögződött viselkedés-mintájuk, amit csak nagyon kis mértékben lehet korrigálni és jobbára csak a kapcsolat elején, aztán úgyis visszatérnek saját magukhoz. Ennél a srácnál ráadásul nagyon durva méreteket öltött, ő nem spórol, hanem kicsinyes, egyenesen kisstílű: fiatalok vagytok, nincs rajtatok semmiféle teher (semmi nem indokolja ezt a gusztustalan smucig életet), nem régen vagytok együtt (lesnie kellene minden kívánságodat és azért a rafináltabbja nem mutatja mindjárt ki a foga fehérjét :-)) és máig szóvá teszi a ruhát, frizurát, körmöt stb.? Gondolom nem jársz hetente fodrászhoz meg műkörmöshöz. Mi lesz később, ha lenne közös gyereketek megszabná, h hányszor zuhanyozhatsz, merthogy effektíve nem "keresel"? (Komolyan, láttam itt ilyen kérdést.) Ugyanígy, szerintem nem működne a külön kassza, abból az lenne, h ő minden fillérét eltenné és persze magának!, te pedig, mivel nagyvonalúbb (és szerelmes) vagy, vásárolnál mindkettőtök számára - meg tudnád azt tenni, h ő lássa el magát egyedül, vagy külön minőséget vennél neki és másmilyet magadnak? Mert szerintem ez kivitelezhetetlen közös életben, ahol a felek szeretik egymást. Azért egy próbát lehet megérne, h lásd ki is tulajdonképp. Sajnos az van, h az ilyen emberrel ha együtt akarsz maradni, akkor olyanná kell alakulnod, mint ő maga (merthogy ő nem fog változni/alakulni hozzád az tuti), mindegy mennyi pénzetek lesz, ő mindent el fog tenni. Egyébként neki nincs semmi hobbija, valami, ami számára fontos, amire áldoz? Ha ezt komolyan gondolod, próbálj meg vele beszélni (nem mindig a kedves, rábeszélő hangnem a célravezető, ezt is tapasztalatból mondom, van mikor ki kell verni a balhét és igenis ki kell kérni magadnak, h ne akarjon már mindent megszabni, neked is van kereseted és igényeid, szokásaid, honnan veszi, h csak az övé a jó), adj magatoknak záros határidőt, h meddig kellene neki és konkrétan miben változnia és tartsd is magad hozzá. És amire nagyon figyelj: teljesen ne add fel magad, mert egyszercsak arra ébredsz, h nem ismersz magadra (nekem volt, h a szüleim tették szóvá, h már nem is veszek semmit magamnak!)


Amúgy így, amit felvázoltál, hát mit mondjak, szuper életed van a pasi mellett, gratulálok neki (jóformán úgy éltek, mint 2 nincstelen, meddig lesz beszélnivalótok, ha sosem történik veletek semmi?) , komolyan egyszer sem kérdezted meg, h ő ilyen, ha szerelmes? Ajándékot néha azért kapsz tőle, könyvet, színházjegyet látom,h nem :-), kis vackokat, bármit, aminek te esetleg örülsz?

2013. jún. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező és Válaszadók!


A spórolás a párodnak sem hiszem, hogy lételeme. Csak gondolj bele, mikre kellhet a pénz hosszabb távon, amikre már évtizedekkel korábban el kell kezdeni félre tenni.


-a gyereknek egyetem

-saját lakás/ház vásárlása hitel nélkül

-nyugdíj


Például nektek már nem lesz saját állami nyugdíjatok. Azt szeretnéd, hogy 50 évesen döbbenj rá, hogy kellene pár tízmillió a szép idős korra, vagy most elkezdeni rá félre tenni? Amikor az első gyerek 18 éves lesz, akkor akartok neki Diákhitelt felvenni, vagy lesz néhány millió forint, amivel a tanulása költségeit 3-5-7 évekig fizetni tudjátok? Amikor lakás/ház kellene, akkor inkább hitelt vesztek fel a bankban, vagy zsebből kifizetitek?


Ezeket a párod nem tudom elmondta-e. Vagy hogy ha ketten 1 milliót keresnétek, lenne 50 milliótok a bankban és egy szép saját házatok, plusz a gyerekeknek is félre lenne téve a pénz, akkor nyugodtan elverhetnétek a havi fizetéseket, hiszen a jövőre már gondoltatok.


Amit még mondtok, hogy ki kell élvezni a jelent, az mit jelent? Hogy a jövőjét éli fel mindenki, aki kiélvezi a jelent, szerintetek igaz, vagy sem? A most következő 20 évben elnyaralt pénzből talán a gyerekre kell félretenni. A párévente új autó jelentené a későbbi nyugdíjadat. Míg a napi szintű apró költekezések (amik évente több százezer forintot jelentenek), pedig a nyugdíjadat.


Sok ember azért nem tud spórolni, mert úgy érzi, hogy nincs mire. Nincsenek tervei vagy hosszú távú céljai az életben, ezért nem is érez késztetést arra, hogy hosszú távon gondolkodjon.


Itt van egy szerintem nagyon jó idézet:

"Gondolkodj helyesen, a spórolás nem lemondás és szenvedés, hanem azt jelenti, hogy a mindig mindent akaró kisgyerekből végre felnőtt lettél."


Olvass a témáról többet, ismerkedj meg jobban a párod gondolataival, ne csak tőle, de más forrásból is.


Ezt csak egy figyelemfelkeltőnek szántam. Itt találtok érdekes cikkeket a spórolásról és még bővebben kifejtve a most elmondott filozófiát, még több példával. Az első 2 cikk szándékosan az első, mindent leír tömören, velősen a spórolás lényegéről. Illetve az utolsó kettő neked most pont aktuális, az egyik az autóvásárlásról a másik a párkapcsolatban való pénzügykezelésről szól.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

"Amit még mondtok, hogy ki kell élvezni a jelent, az mit jelent? Hogy a jövőjét éli fel mindenki, aki kiélvezi a jelent, szerintetek igaz, vagy sem? A most következő 20 évben elnyaralt pénzből talán a gyerekre kell félretenni. A párévente új autó jelentené a későbbi nyugdíjadat. Míg a napi szintű apró költekezések (amik évente több százezer forintot jelentenek), pedig a nyugdíjadat."


Senki nem mondta, h minden fillért el kell költeni, ha elolvastad volna a válaszokat -vagy a kérdezőt legalább- akkor észrevetted volna, h normális igényekről van szó, addig, amíg nincs sok kötelesség a nyakukon!!! Vagy szerinted ez az élet?: 16 éves kortól minden fillért eltenni, kuporgatni, mindent megvonni magunktól:


- nem kell minden évben (akár még többször is, de ha nincs rá, egyszer sem) nyaralni, ha nem olyan az ember egzisztenciája, hát elég néhány évente, ha kigazdálkodható, 10 évente, akárhogy, ahogy az adott családnak megfelel

- ugyanígy átlagos egzisztenciával rendelkező család nem vesz pár évente autót, akkor vesz, ha szüksége van rá és igyekszik rá vigyázni

- napi szintű apró költekezések - igaz, h sok csepp, együtt egy tenger, de így nem lehet élni, ahogy te gondolod, vagy lehet, de akkor majd a végén visszanézel és konstatálhatod, h: hát, jó szar életem volt!!!


Meg kell nézni, ki mit engedhet meg magának, el kell tenni tartalékokat (HA VAN MIBŐL!!!), h ne légy kiszolgáltatott helyzetben és ne kelljen a Dunának menned, ha előáll vm. DE: fiatal emberek (jóformán gyerekek még) nem élhetnek ilyen szinten smucig módon (mondjuk lehet te ilyen lehettél) - az megvan, h az élet nemcsak kötelesség meg spórolás meg szenvedés kellene, h legyen? Volt ugyan jó is, abban, amit mondtál, meg igazság is, csakhogy túlságosan szélsőséges vagy.


Az általad festett képben más nem várja az embert, ilyen mentalitással akármennyi pénzem lesz, mindig találok vm okot, amiért el kell tennem (ez az érdekes vonása, amúgy is kifejlődik vhonnan az embernek, ha gyereke születik :-))))


Vagy ez valami reklám akar lenni, a linkekkel együtt? Hát nem csináltál nagy kedvet magadhoz.

2013. júl. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Nem utolsó. Teljesen egyet értek azzal, amit írsz. Te csak finomítottad a mondani valómat és így együtt az én, majd a te válaszod elolvasása adja vissza igazán azt, amit mondani szerettem volna.


Csak úgy vettem inkább észre, hogy a kérdező és a párja a két végletet képviselik, az egyik spórolna, a másik nem.


Nem reklámoztam, de ez egy király oldal, ami pont ebben a témában nagyon jó dolgokat ír, azért is linkeltem be a legjobb cikkeket. Ha valaki elolvassa, meglátja milyen jók kiindulópontnak.

2013. júl. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Na, mi lett veletek azóta?
2017. febr. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!