Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ilyen...

Mit szólnátok, ha ilyen spórolós lenne a párotok?

Figyelt kérdés

A párommal pár hónapja költöztünk össze, közös kasszán vagyunk - én ezt nem akartam, de neki ez magától érthetődő volt (a szülei is mindig közös kasszán voltak, így nőtt fel a családjában) és nem akartam rögtön konflikussal kezdeni az együttélést, így belementem.


Ketten kb. 400-450 ezer forintot keresünk nettóban, fele-fele arányban. Ehhez képest, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert szerinte minden "drága". Például SOHA nem megyünk olyan szórakozóhelyekre, ahova én szeretnék menni, mert ott neki belépő van, ami hiába lefogyasztható, szerinte iszonyú drága.. én szívesen elmennék egyszer-egyszer esténként pizzériába/kávézóba, de nem, mert szintén nagyon drága, inkább vegyük meg az alapanyagokat és majd otthon csinálunk pizzát, vagy leülünk a padon a kávézó helyett. Ruhát se nagyon vehetek, kozmetikushoz/fodrászhoz se nézi jó szemmel ha megyek, mert "drága és fölösleges, így is jól nézek ki".

Ha elmegyünk egy szupermarketbe és én szeretnék hozni egy Nestea-t például, akkor is beszól, hogy nagyon drága, inkább hozzak vízet, az olcsóbb is meg jobb is stb..

Ha megyek valahova autóval, akkor is elmondja, hogy inkább álljak meg a buszmegállónál és onnan menjek busszal, így is spórolok üzemanyagot.

Moziba/színházba se megyünk soha természetesen, meg úgy sehova se tulajdonképpen.


Nincs hitelünk, nem lakunk albérletbe, nincs gyerekünk. Nekem már nagyon elegem van. Mit gondoltok?


2013. jún. 23. 11:05
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Vagy túl gyorsan költöztél vele össze, és nem ismerted a szokásait, vagy ismerted de azt hitted, hogy majd te megváltoztatod...


Ezen nem tudsz változtatni. Ilyen és kész. Vagy megszokod, vagy megszöksz.

2013. jún. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

azt gondolom,hogy menekülj!!

ha már most ezt csinálj,akkor ez később csak rosszabb lesz!

persze,azért adj neki egy esélyt. beszéld meg vele,hogy téged ez zavar,stb! és ha nem akar változtatni,akkor jobban jársz ha szakítasz vele!!

2013. jún. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Már többször próbáltam megbeszélni vele, de mindig csak konfliktus volt. Ő azt mondja, hogy mindig ilyen spórolós volt, így szokta meg, de szerinte ez nem is baj, mert okos dolog és a pénzt igenis becsülni tudni kell, nem úgy mint "nálunk" az én családomban... :/ mert sosem tudhatod mit hoz a holnap.


OK, részben igaza van DE akkor minek dolgozol?? Én úgy vagyok vele, hogy mi értelme akkor dolgozni, ha nem élvezheted a munkád gyümölcsét? Lélekromboló dolog. Szerinte ez hülyeség.

2013. jún. 23. 11:17
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idő után költöztetek össze?
2013. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
90%

Ha van házatok/lakásotok, nincs hitel, akkor semmi nem indokolja ezt.


Menekülj. Később csak rosszabb lesz.

2013. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
háát ha beszéltél vele,és semmi változás-akkor csomagolj. most még könnyebb,mint gyerekekkel..
2013. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bírnám ezt elviselni. Mi ugyan sokkal kevesebb pénzből élünk, de akkor is úgy vagyunk vele, hogy addig kell élvezni az életet, amíg tart, és (persze ésszerű keretek között) sosem sajnáljuk magunktól az olyan élvezeteket, amiket említettél.

Pl. igenis megvesszük a picit drágább, jó minőségű zöld teát, mert párom azt szereti, neki az a "kávéja", nekem meg az 1500 Ft-os testápolót kéthavonta, mert a bőrömön nem óhajtok spórolni (nagyon problémás sajnos).

Mi úgy vagyunk vele, hogy első a számlák befizetése, meg az alap kajapénzünk félrerakása stb., de a fennmaradó összegből mindig meglepjük magunkat valami kis "luxussal", mert jól esik. Ha mindig tesco olcsó gazdaságos sz*rt vennénk, elmenne a kedvünk az élettől is. És nem elsősorban a nagy igények miatt, de borzasztó, hogy sokan végigdolgozzák az életüket a semmiért, és mondjuk még havi egy mozira se telik. Ti meg ráadásul az átlaghoz képest jól éltek, és akkor egy tea miatt rád szól a párod...Nevetséges.

2013. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Neked igazad van abban, hogy ez már smucig, szarrágó viselkedés. Két ember félmillióból elhasznál kb 200 ezret, és a maradék megy félre? Meg sem kérdezem, nyaralni fogtok?


De az a te hibád, hogy egy ilyen alakkal összebútoroztál.

2013. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha eléggé fontosnak érzed, akkor külön kassza talán megoldás lehet. Ha nem, akkor költözz.
2013. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Régóta, már évek óta ismerem közös baráti körből. Pár hónap párkapcsolat után költöztünk össze.


Nyaralás nem lesz. Úgy beszéltük meg, hogy majd télen, mikor itt fagyok lesznek, akkor megyünk el egy egzotikus szigetre, vagy 2 hétre síelni Ausztriába (azt amúgy is mind a ketten jobban szeretünk, mint strandolni/napozni). Bár lehet ebből addigra már semmi nem lesz..


Ha külön kasszán lennék, félek akkor se változna. Mert akkor is látná, ha vettem valami új dolgot/fodrásznál voltam, új hajszín, műköröm stb. Annak, hogy eldugdossam, titkoljam előle pl. a Zaras zacsikat nem sok értelme lenne... :S Akkor is beszólogatna folyamatosan, és pofákat vágna. Egyedül meg nem megyek szórakozni, pizzériába/moziba/színházba/stb. is vele szeretnék menni..

2013. jún. 23. 11:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!