Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ilyen...

Mit szólnátok, ha ilyen spórolós lenne a párotok?

Figyelt kérdés

A párommal pár hónapja költöztünk össze, közös kasszán vagyunk - én ezt nem akartam, de neki ez magától érthetődő volt (a szülei is mindig közös kasszán voltak, így nőtt fel a családjában) és nem akartam rögtön konflikussal kezdeni az együttélést, így belementem.


Ketten kb. 400-450 ezer forintot keresünk nettóban, fele-fele arányban. Ehhez képest, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert szerinte minden "drága". Például SOHA nem megyünk olyan szórakozóhelyekre, ahova én szeretnék menni, mert ott neki belépő van, ami hiába lefogyasztható, szerinte iszonyú drága.. én szívesen elmennék egyszer-egyszer esténként pizzériába/kávézóba, de nem, mert szintén nagyon drága, inkább vegyük meg az alapanyagokat és majd otthon csinálunk pizzát, vagy leülünk a padon a kávézó helyett. Ruhát se nagyon vehetek, kozmetikushoz/fodrászhoz se nézi jó szemmel ha megyek, mert "drága és fölösleges, így is jól nézek ki".

Ha elmegyünk egy szupermarketbe és én szeretnék hozni egy Nestea-t például, akkor is beszól, hogy nagyon drága, inkább hozzak vízet, az olcsóbb is meg jobb is stb..

Ha megyek valahova autóval, akkor is elmondja, hogy inkább álljak meg a buszmegállónál és onnan menjek busszal, így is spórolok üzemanyagot.

Moziba/színházba se megyünk soha természetesen, meg úgy sehova se tulajdonképpen.


Nincs hitelünk, nem lakunk albérletbe, nincs gyerekünk. Nekem már nagyon elegem van. Mit gondoltok?


2013. jún. 23. 11:05
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező. Ahelyett hogy itt nyavajogsz, inkább intsél pápát és menj. El nem tudom képzelni, mi köthez ehhez az emberhez. A közös emlékek? Ja az a kevés és az is a spórolásról szólt. Innen is látszik, hogy a nők mindig maradnak a vacak kapcsolatban, mert abban van a dráma.


Meg a pénz. Eleinte tetszett a spórólóssága? Hát tetsszen most is!

2013. jún. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég!! Én már rég kivágtam volna. Kb. az első ilyen megjegyzésnél de a másodiknál már biztos!
2013. jún. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

Sok minden köt hozzá. Ezt a spórolást leszámítva, nagyon hasonló személyiség vagyunk.

Lelki-testi partnerek. Nagyon jót röhögünk, beszélgetünk együtt a világ nagy dolgairól, közös az ízlésvilágunk számtalan dologban.. stb.

2013. jún. 24. 07:49
 24/37 anonim ***** válasza:
100%
Na de ez a spórolás tönkreteszi az egész kapcsolatot, nem? Vagy akkor próbáljátok meg tényleg a külön kasszát. Ő nyomorogjon száraz kiflin, te pedig élj.
2013. jún. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Összeköltözés előtt se mentetek sehova?

Amúgy egyik bnőm pasija dettó ez, drága a benzin, drága a BKV, minden drága.

2013. jún. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

HA szereted Őt,akkor egyrészt a rossz tulajdonságaival együtt szereted,ez az alapja mindennek,másrészt pedig HA így van,akkor ennek a megbeszéléséből nem szabadna,hogy veszekedés kerekedjen. Tehát tényleg HA szereted,a tanácsom csak akkor lesz helytálló: Közelítsd meg úgy a témát,hogy megértően és szeretettel beszéld meg Vele amit szeretnél és törekedj a kompromisszumra,hogy Mindkettőtöknek jó legyen.Még az is eszembe jutott,hogy megpróbálhatnád észérvekkel meggyőzni pl.: a pizzánál konkrétan levezetném Neki,hogy ugyanannyiba jöttök ki,ha megveszed a hozzávalókat,csak előnye a rendelésnek vagy a pizzériának,hogy mínusz az elkészítési idő,amit együtt tölthettek,így még olcsóbb is étteremben. Ez tuti,sőt,ha nem csak a belefektetett munkát vonjuk le,Nálam még így is volt nem egyszer,hogy drágábba jött ki az itthon elkészített pizza (főleg ha 3 féle sajttal csinálom mondjuk,amihez nem úgy van,mint egy éttermi konyhán,hogy az alapanyagból levágnak 1-1 szelettel,hanem ehhez,az otthoni pizzához mindhárom sajtból 10-15 dekát meg kell venni...stb).

Tudom,hogy itt nem csak erről van szó és értem Én,hogy Téged mi idegesít,de az ilyenekkel talán kicsit át lehet Őt is állítani.... Szépen, megértően, szeretettel.

Egyébként a maradék közös pénz tényleg hova kerül?

2013. jún. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
28%

Kinek a számláján marad a havi 350 ezer forint??


Amúgy meg ha így állsz hozzá bocsi,de megérdemled!!! Jól teszi veled!

2013. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyerek is lesz, te alapból kevesebbet fogsz kapni. Akkor mi lesz? Olvasd el, hogy itt hány olyan kérdés van, hogy a pasi nem ad pénzt semmire....
2013. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
mi lenne ha megpróbálnátok néhány hónapig külön kasszát csinálni? lehet működne,és még ő is kedvet kapna élni.
2013. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim válasza:
19%

Mit dilemmáztok ezen? Meg amúgy is, a magányügyeteket miért teregeted ki? Beszéljétek meg, ne mások idétlen "menekülj, úgy se lesz jobb" hozzáköpéseivel foglalkozz.


A helyzet az, hogy a nők szeretik szórni a pénzt. Ő ilyen típus, és ennyi. Különben miért kéne szórnia a pénzt 2 kézzel? Lehet spórol arra, hogy később lehessen miből rendesen élni, X gyerek mellett.


A régi szakoktatóm is ilyen volt. Mindig melózott, és gyűjtögetett, meg befektetett gépekbe. Most meg van annyi pénze, hogy az nem igaz, és van egy csomó éve neki (évtizede), hogy a családjának megbírja adni azt, amit kell.

2013. jún. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!