Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha ilyen...

Mit szólnátok, ha ilyen spórolós lenne a párotok?

Figyelt kérdés

A párommal pár hónapja költöztünk össze, közös kasszán vagyunk - én ezt nem akartam, de neki ez magától érthetődő volt (a szülei is mindig közös kasszán voltak, így nőtt fel a családjában) és nem akartam rögtön konflikussal kezdeni az együttélést, így belementem.


Ketten kb. 400-450 ezer forintot keresünk nettóban, fele-fele arányban. Ehhez képest, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert szerinte minden "drága". Például SOHA nem megyünk olyan szórakozóhelyekre, ahova én szeretnék menni, mert ott neki belépő van, ami hiába lefogyasztható, szerinte iszonyú drága.. én szívesen elmennék egyszer-egyszer esténként pizzériába/kávézóba, de nem, mert szintén nagyon drága, inkább vegyük meg az alapanyagokat és majd otthon csinálunk pizzát, vagy leülünk a padon a kávézó helyett. Ruhát se nagyon vehetek, kozmetikushoz/fodrászhoz se nézi jó szemmel ha megyek, mert "drága és fölösleges, így is jól nézek ki".

Ha elmegyünk egy szupermarketbe és én szeretnék hozni egy Nestea-t például, akkor is beszól, hogy nagyon drága, inkább hozzak vízet, az olcsóbb is meg jobb is stb..

Ha megyek valahova autóval, akkor is elmondja, hogy inkább álljak meg a buszmegállónál és onnan menjek busszal, így is spórolok üzemanyagot.

Moziba/színházba se megyünk soha természetesen, meg úgy sehova se tulajdonképpen.


Nincs hitelünk, nem lakunk albérletbe, nincs gyerekünk. Nekem már nagyon elegem van. Mit gondoltok?


2013. jún. 23. 11:05
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, felnőtt ember vagy, saját keresettel...Nekem utoljára gimiben szabták meg, hogy mit vehetek, még az első diákmunkám előtt.

Amit a párod csinál, komolyan nem normális, és hosszú távon (nálam mondjuk egy-két alkalom elég lenne) marhára kiábrándító is. Ha szeretek valakit, akkor nem hogy megszabom, mit vegyen, de lehetőségeimhez mérten igyekszem kényeztetni. Ő meg alapvetően hétköznapi dolgokat sajnál tőled.

2013. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
30 ezer a rezsink, 10 ezer a bérlete, nekem 15 ezer a benzin, 20 ezer az élelmiszer (a többit cafeteria-val vásároljuk) minimum 350 ezer mindig megmarad. Semmi oka, hogy így élünk. :(
2013. jún. 23. 11:47
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Legalább az ő számláján van félre téve a "közös" pénzetek?
2013. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg vele megbeszélni, hogy havonta rakjatok félre pl. 100ezer ft-ot. Ha a rezsire elmegy havi másik százas, amit a párod esetében nem hiszek:), kajára még egy százas, amit szintén nem hiszek ez esetben:), még akkor is marad 100-150ezer ft magatokra, szórakozásra. Tehát mehet a megtakarításba 100ezer helyett 150ezer, és akkor marad a szórakozásra még mindig egy százas. Ez szerintem bőven elég. Havi százasból lehet szórakozni, "luxusabb" dolgokat megvenni, pizzázni, színházba/moziba járni, ruhát venni, viszont a havi 150ezer megtakarítás is elég jó ideig, ha véletlen egyikőtök átmenetileg munkanélkülivé válik. Tehát a párod is meg lehet elégedve ezzel a megoldással.


Viszont az engem is érdekelne, hogy az együttjárás alatt, amíg nem laktatok együtt, addig nem láttad ezt a tulajdonságát, nem vetted észre, hogy ennyire fogja a pénzt?

2013. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
A pár hónap ismerkedés alatt mit csináltatok? Sehova sem mentetek?
2013. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Az ismerkedős pár hónap alatt is spórolós volt, de nem ennyire. Ha kértem, mondtam, hogy lenne kedvem ide-oda elmenni, akkor mentünk is, nem szólt semmit. Akkor még szimpatikus is volt, hogy nem szórja a pénzt, megbízható és felelősségteljesnek tűnt. :D


De ez a vegetálás nekem már sok.

2013. jún. 23. 12:15
 17/37 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy én le szeretném cserélni a kocsit egy újabb modellre. Ezt még meg se mertem említeni neki, mert így is 2-3 naponta előhozza, hogy mennyivel könnyebb lenne, ha én is bérletet vennék és azzal járnék, nem lenne parkolási gond, biztosítási díj stb. főleg hogy "ismét felemelték a benzin árát, MÁR 450 LITERJE ÚRISTEN!!" (ezt szokta mondani).
2013. jún. 23. 12:18
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

A párod egy igazi skót, a legrosszabb értelemben. Tényleg nem marad más, ha nem tudtok dűlőre jutni, mint az, hogy összecsomagolsz és eljössz.

A gyereknek is a legolcsóbb ételt, játékot és pelenkát fogja venni, mindig mindenből az olcsó, na neeeee.

2013. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
fösvény
2013. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Tom79 válasza:
100%

ha nem hajlandó kompromisszumra, akkor nincs más megoldás, mint a külön kassza - illetve az, ha elválnak útjaitok.


összedobni a rezsire, havi kajára, telefonfeltöltésre, bérletre és benzinre, a maradék meg fele-fele, mindenki arra költi, amire akar... ha te nem szólsz bele, hogy fösvénykedik, akkor ő se szólhat bele, ha néha vásárolsz ezt-azt.


ahogy számoltam, legalább 100-150 ezer Ft a te részed, 50-et simán eltapsikolhatsz és még így is marad. ha nem tetszik neki, hát Istenem.


Szerintem nem 10 éves vagy, hogy a felnőttek mondják meg, hogy mire költheted a zsebpénzed.

Kérdés: és akkor a párod mit eszik? mindenből a legolcsóbbat, legigénytelenebbet? rohadt gyümölcsöt vesz, mert az le van árazca? vásárol magának tisztálkodószereket? ruhát? vagy soha semmit?


Nem azt mondom, hogy szórni kell a pénzt, de egyrésztörülj neki, hogy nem nyomorogsz, és hogy költhetsz magadra, másrészt attól még felelősségteljes felnőtt maradsz.


És azt ne felejtsd el hogy felnőtt, önálló ember vagy, aki el tudja dönteni, hogy a SAJÁt maga által megkeresett pénzzel mihez kezdjen. Ha ez a másiknak nem tetszik, akkor jobb, ha lelépsz, mielőtt a fejedre nő.

2013. jún. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!