Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon vissza fogom tudni...

Vajon vissza fogom tudni építeni a bizalmamat a párom iránt?

Figyelt kérdés

Előre kérek mindenkit, hogy tényleg tárgyilagos válaszokat adjon, aki mindjárt azzal kezdi, hogy a kérdező ellen fordítja a kérdést és jól leoltja a kérdezőt, ezegyszer maradjon most ki. Most tényleg nem akarok senki frusztráltságlevezető boxzsákja lenni. Előre is köszönöm.


Szóval én a férfi, párom a nő. Hatalmas szerelemmel indultunk és nagyon sok évig kimondottan büszkék voltunk az őszinte kapcsolatunkra. Mindketten azt hangoztattuk, hogy nálunk jobban ezt senki nem csinálja a világon, sosem veszekedtünk harsányan, a problémákat inkább megoldottuk, megbeszéltük, vagy legalábbis törekedtünk rá.

Aztán persze hozzánk is begyűrűzött némi unalom és elszürkülés faktor. Mondjuk én az a pasi voltam világéletemben, aki nincs eltelve magával, velem mindig meg lehet beszélni, ha hibázok vagy rosszul látok valamit (ez ide is vonatkozik :)) És két éve, a párom, akiből EZT SOHA NEM NÉZTEM VOLNA KI előjött afarbával, hogy ezt alangyos izét folytassuk-e egyáltalán. Nekem elsősorban nem az volt a legnagyobb trauma, hogy elveszíthetem (bár az is, nyilván), hanem az, hogy ÓRIÁSI CSALÓDÁS volt nekem ez, hogy nem kommunikált időközben, hogy valami nem stimmel, én abban a hitben éltem, hogy minden oké. Pedig, mondom: van önkritikám és belátásom, alkalmazkodóképességem. No aztán kis szünet után újra együtt, stb stb. éltünk eddig, de most megint inog a léc. Ő nem akar mindenáron szétmenni, én sem, de azt mondta, hogy valahogy nem az igazi, jó volna változtatni. Sokak szerint az, hogy eddig nem lett gyerek, ez is befolyásoló. Namost az az én gondom, hogy ellentétesen munkálkodik két dolog bennem.

Szeretem őt, én tényleg élethosszigban gondolkodom/gondolkodtam. Úgy látom/érzem, hogy nem is menthetetlen a kapocslat. De most megint hetek teltek feszültségben, mire egy erélyes kemény fellépéssel kiugrasztottam a nyulat és legalább elkezdtünk beszélgetni a gondjainkról. A kérdésem béli bizalom vesztése meg abból áll, hogy a kapcsolatunk első 13 évében teljesen mintaszerűnek éreztem azt, ahogy a problémamegoldáshoz viszonyultunk. Nekem ez a hetekig való sunnyogás, nem megbeszélés, immáron másodjára. Ez CSALÓDÁS benne. A régi eszmerendszerünkkel ellentétes. Most azon parázok, hogyha esetleg lesz gyerek is, akkor nem az agglegénysorstól kell majd konstans tartanom, hanem a vasárnapiapukaságtól? (Amúgy én szeretnék benne bízni, igyekszem őt is megérteni, tehát tényleg nem hímsoviniszta faskalap vagyok)


2013. máj. 16. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, valószínűleg anyagi biztonságot nyujtasz számára, de hogy ez az ember régóta, vagy sosem volt melletted érzelmileg, az az írásod alapján tény. Erre a kapcsolatra gyereket vállalni, egyrészt halál, másrészt nem oldja meg a problémát, harmadrészt lesz még egy élőlény aki a szétmenéseteket megsinyli. Ez a kapcsolat nem fog fent maradni.
2013. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
13 éve együtt és se házasság, se gyerek???? Na ide figyelj, a nőd azt szeretné, ha komolyabbá fűznéd a kapcsolatotokat! A legtökéletesebb kapcsolat is beszürkül idővel, ha meg semmi előrelépés nincs benne, akkor hamar eljön az az idő. 13 év...
2013. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kapcsolatot úgy jellemezném, csendes, egymás mellett élés, érzelmek nélkül.Nem több.
2013. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Elsőre ne hallgass!

Első, Te miből gondolod, hogy érzelmileg nincs mellette a másik? Mi okból lenne vele ilyen régóta?

2013. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi az az afarba?
2013. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi 12 év után váltunk el. Nem akart házasodni, nem akart gyereket, nem volt előrelépés egy idő után. Az persze jó, ha nincs veszekedés meg van problémamegoldás, de elhiszem, hogy már unalmas így a kapcsolat.

Vagy szétváltok, vagy összeházasodtok és gyermek születik. Ez előrébb vinné.

2013. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

4. Erre még papirilag egy házasság, és a legnagyobb szarvashiba is ki lenne pipálva.


Egyébként a felém irányuló kérdésedre: Teljesen egyértelmű, ahogy leirta az egészet. Egy érzelmi kapcsolat nem ilyen. Ott nem egy sikú, mint itt.

2013. máj. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Ráadásul egy papir, egy ceremónia, egy buli nem változtat meg két emberi kapcsolatot. Egy gyerek meg a legerősebb kapcsolatokat is megingatja első körben.
2013. máj. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy az egyik főbb probléma az, hogy az évek alatta a legmélyebb érzéseiteket (a negatívot elsősorban) nem tudtátok lekommunikálni, csak felszínesen.

A feleségemmel voltunk egy házas hétvégén, ahol többek között egy nagyon okos dolgot tanultunk. Az ember leírja az érzéseit egy adott dologról, úgy hogy abban ne a szemrehányás és a másik hibáztatása legyen (ez nagyon fontos), hanem szeretettel teli. A végére pedig oda lehet írni, hogy most, a levélírás közben hogy érzed magad érzelmileg.

Ezután a másik elolvassa, először ésszel, utána szívvel, ha érted mire gondolok. Aztán megbeszélitek. Ezt hívják dialógus írásnak. 12 év után olyan dolgokat tudtam meg a feleségemről, amiről nem is tudtam , csak mélyen ott volt benne. Így meg tudtuk beszélni a régen gyökeredző problémákat is.

2013. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, mindenkiét hasznosnak érzem. és pont itt a dilemma. Hogy azzal teszek-e jót, ha szorosabbra fűzöm, avagy ezzel csak mégnagyobb galibát okoznék-e?

Tényleg nem tudom. Azt, hogy én mit szeretnék, azt tudom.

De nyilván akkora marha azért én sem akarnék lenni, hogy egy abszolút halálra ítélt dolog feltámadásában higgyek. Magamnak is hazudnék, neki se tennék jót és valóban egy ártatlan kis ember is csak a levét inná.

Viszont aki azt írta, hogy csak szorosabbra kellene fűzni... no igen, én is ezen gondolkodom, ha biztos lehetnék, hogy ezzel teszek jót, megtenném.

2013. máj. 16. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!