Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy anyagi különbségre...

Nagyon nagy anyagi különbségre lehet hosszútávú párkapcsolatot építeni, főleg ha ez az egyik felet igazán zavarja?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 20:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg zavarja, akkor hosszú távon vagy akár rövid távon is megmérgezi az egész kapcsolatot.
2012. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
ha a tehetősebb felet zavarja, akkor egyáltalán nem lehet, ha a kevésbé tehetőset, akkor lehet, de ez a tény általában nagy kihívások elé állítja kapcsolatot
2012. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

"Nagyon nagy anyagi különbségre lehet hosszútávú párkapcsolatot építeni"


Igen.


"főleg ha ez az egyik felet igazán zavarja?"

De így már nem.

2012. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Pityeeesz ***** válasza:
58%

Attól függ milyen felállás.

Gazdag pasi csóró nő az működik simán, fordítva viszont csak nagyon ritkán.

2012. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Mi az a nagyon nagy különbség?Ált. a nőket kevésbé zavarja .
2012. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
Ha a klasszikus példát vesszük, hogy tehetösebb Férfi, kevésbé tehetös Nö, akkor kizártnak tartanám, hogy a Nöt zavarná, így mindenképpen müködöképes.
2012. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Csak a véleményekre lettem volna kíváncsi. Nem feltétlen igaz, hogy a nőket kevésbé zavarja(én vagyok a kevésbé tehetős nő) Abszolút nem várom el hogy pénzeljen valaki, és zavaró számomra.
2012. jún. 3. 22:02
 8/22 A kérdező kommentje:
# 5/7 A nagyon nagy különbség azt jelenti nálam, hogy az egyik mondjuk sokkal többet keres mint a másik, vagy a saját helyzetem, hogy még diák vagyok, hiába dolgozom, nem tudok úgy keresni még, hogy mindent megengedhessek magamnak. (hát később meg főleg hogy nem, mert akkor még a megélhetés is rengeteg pénzt elvesz - még örülhetek hogy egyenlőre eltartanak itthon)
2012. jún. 3. 22:07
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Párom 200-at keres és ez nőni fog neki az évek folyamán még bőven. Én örülök neki, ha a minimált megkeresem majd, de úgy vagyok vele, hogy úgyis összeházasodunk, költözünk, kár ezen agyalni.
2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Alapból nem kellene, hogy ez megzavarja a párkapcsolatot. De eleve úgy szól a kérdés, hogy az egyik felet ez igazán zavarja. Ez esetben a válaszom: nem!


Nekem volt régen egy pasim, aki igen csóró volt. Kutatóként dolgozott, PhD-ösztöndíjból élt, lakáshitele volt. Tényleg meg kellett fognia a pénzt. Engem ez egyáltalán nem zavart. Mikor megkérdezte, nem zavar-e engem, hogy ő csóró (sic!), mondtam, hogy dehogyis.


Én is diák voltam akkoriban, szintén volt PhD-ösztöndíjam, de nekem az kb. zsebpénz volt, mert a szüleim támogattak is ezenkívül. Szóval ahhoz képest, hogy diákoskodtam, nem szűkölködtem anyagiakban akkoriban. Nem mondom, hogy nagyon takarékoskodtam, de azért nem is szórtam el a pénzt h*lyeségekre. Amire szerettem költeni, az max. kaja, édesség volt.


Párommal szemben soha nem volt semmilyen elvárásom. Nem nyávogtam neki, hogy menjünk ide-oda, vigyen el étterembe vacsorázni stb. Igyekeztünk olcsó programokat csinálni. Nekem volt bérletem Pesten, neki nem (távkapcsolat volt), mégis gyalogoltam vele Újbudáról Zuglóig, mert ő sajnálta a jegyre a pénzt. De még ez is belefért nekem.


Értitek, maximálisan szolidáris voltam, soha nem kérkedtem a jobb anyagi helyzetemmel, miért is tettem volna, hiszen alapból ugyanannyi jövedelmem volt, mint neki, csak mondom, nekem ott volt a szülői támogatás, ami viszont nem az én érdemem. Páromon látszott, hogy dühíti ez. Főleg az, hogy én készültem közben elkezdeni egy másik sulit, jövedelmemet ezért félretettem, hogy abból fizessem majd a tandíjat, hogy legalább ezt ne a szüleimmel kelljen fizettetnem.


Nekem nagyon sz*rul esett, hogy emiatt éreztem a párom neheztelését. Vége is lett nemsokára a kapcsolatnak, főleg erre hivatkozott ő. Hogy mi mennyire más anyagi helyzetben vagyunk, és ez problémát okozhat.


Utólag belegondolva sztem ez csak kamuduma volt, de akkor elhittem. Szerintem ez h*lyeség. Ha annyira szeretett volna, nem zavarta volna mindez. Főleg úgy, hogy hangsúlyozom: nem az a hülye, nyávogós p*csa voltam, extra igényekkel.


27/N

2012. jún. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!