Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nagy anyagi különbségre...

Nagyon nagy anyagi különbségre lehet hosszútávú párkapcsolatot építeni, főleg ha ez az egyik felet igazán zavarja?

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

A pasikat minden zavarja. Altalában ezt szokták mondogatni: ha a nő a csóró, akkor biztos egy pénzéhes p/csa, ha a nő a tehetősebb, akkor egy karrierista p/csa vagy egy elkényeztetett p/csa.


A pasiknak mindig van valami kifogásuk. Tehát semmi sem jó.

2012. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem van amelyik ember könnyebben veszi ezt van aki nem. A házassággal úgy vagyok, hogy ott sem lenne jó a nagy anyagi különbség, hiszen bármikor összeveszhetünk (akár párral akár családdal) és a fejemhez vághatják hogy a pucér s*ggemen kívül mást sem vittem oda..

Engem az elmúlt 2 kapcsolatomban nagyon zavart az anyagi kérdés, ezért kérdeztem, de lehet egyedül vagyok ezzel :)

2012. jún. 4. 20:57
 13/22 anonim ***** válasza:

de akkor ezek szerint csak veled hasonló anyagi körülményekkel rendelkező pasival lehetsz boldog? Mert ezzel látatlanban azt mondtad ki. szerintem a te eseted a jobbik eset, eleve diák vagy, később lesz fizud, ah nem is olyan magas mint a párodnak. Ha otthon leszel majd babázni főleg nem fog számítani. Amíg ő szívesen adja, fölösleges azon agyalni mi lesz X év múlva ha a fejedhez vágja. Nem kell visszaélni vele, de ha ezt feldolgozod lelkileg, élhetsz egy olyan színvonalon, amilyet te magadnak nem tudnál biztosítani.

Nálunk fordított eset volt, diplomával 2,5* annyit kerestem mint a párom akinek "csak" szakvizsgája volt, összeköltöztünk, csináltunk egy nagyon jó önéletrajzot neki, sulykoltam bele hogy merjen nagyot álmodni és hivatkozzon a 8év szakmai tapasztalatára és ma már többet keres mint én. Ráadásul én most babázok, feleannyit kapok mint amennyit ő hazahoz.Soha nem téma köztünk, közös kasszán vagyunk, ha esetleg marad hó végén, félretesszük. Példaként írtam, a szerencse mulandó.

2012. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyagiak hatarozzak meg a kapcsolatotokat, az regen rossz. Engem is zavar, h a parom kb. 7x annyit keres mint en, de annyira nem, hogy ez befolyassal legyen a kapcsolatunkra, mivel sem ö, sem en nem a penzre helyezzük a fö hangsulyt. Ami sztem fontosabb, hogy hasonloan kvalifikaltak legyetek, hasonlo erdeklödesi körrel, hasonlo szemlelettel az elet nagy dolgairol. Persze különbsegek kellenek azert, az adja meg a sava-borsat. :)
2012. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az élethelyzetetek, de ha egy ilyen mulandó dolog közbeszól, akkor inkább neki se menjetek....
2012. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Igazából kíváncsiságból tettem fel a kérdést, de engem zavarnak az ilyen anyagi különbségek.

Egyébként nem gondolom hogy csak hasonló anyagi helyzetű emberrel lennék boldog, de akkor is nagyon kellemetlen tud lenni egy ilyen.

2012. jún. 9. 22:34
 17/22 anonim ***** válasza:
Akkor nem vagy alkalmas kapcsolatra...
2012. jún. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
De jó, hogy itt a gyakon minden csajnak 200 felett kereső pasija van...
2012. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

# 17/18

Köszönöm a kategorikus kijelentést, bár én nem gondolom ezt magamról hogy nem lennék alkalmas egy párkapcsolatra. Csak zavar a nagy anyagi különbség, mindezek ellenére nem írtam, hogy kizáró ok lenne. Nézd, lehet hogy volt már ilyenben részed, de szerintem azért elég zavaró tud lenni, ha semmit nem tudsz anyagilag állni magadnak vagy mindig a másikra vagy utalva, vagy haza sem mered hozni ameddig nem ismered nagyon jól, hogy ne lássa milyen körülmények között éltek. Sajnos a környezetemben csak azt láttam eddig, hogy a pénzből mindig csak a probléma volt, ezért is tettem fel itt a kérdést. Úgyhogy de, alkalmas vagyok kapcsolatra, csak idegesít ha mindenben másra vagyok utalva, mivel eddig amit szerettem volna arra nekem kellett megkeresnem a pénzt. Sajnos a szüleim sem támogatnak, nem is tudnak, így a páromtól sem fogadnám el a pénzt.

Persze ez a nézet majd akkor változik, ha jobb anyagi helyzetben leszek, de az még sok idő.

2012. jún. 11. 19:50
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem akarok túl biztatót írni, mert közeli hozzátartozóról tudom,hogy nem nagyon jó ez így. Anyám diplomás, jól keres, apám sose volt nagy szám ilyen téren. És visszarántja anyámat, eléggé zavarja ez az embert miután kialszik a romantikus tűz, és jön a családos élet mókuskerék unalmas hétköznapjai, évek, évtizedek után lehet látni a megbánást, nagyon visszatartó. Illetve ugyebár a mai világban a pénz a hatalom, aki több pénzt keres, az az úr, az dirigál, a másik fél meg egy alsóbbrendű /megtűrt/ valami, akinek később meg kell hunyászkodnia, a fenében nincs tekintélye, szava semmiben. Egy párkapcsolat meg akkor jó,ha minden téren egyenrangúak a felek. Ha dől a mérleg nyelve, akkor szerintem megette a fene az egészet, én nem tudnék így élni. az érzelmek meg ha akarod, ha nem valamennyi idő után elmulnak, utána meg ha nincs meg a partnerség, akkor nem nagyon van miről beszélni. Azonos társadalmi szinten kell keresgélni szerintem, mert különben hosszútávon nem lesz nyerő.
2012. júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!