Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjemnek van joga beleszóln...

A férjemnek van joga beleszólni, hogy mihez kezdek az örökségemmel amit a házasságunk alatt kapok meg?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy jogilag nincs.


De érzelmileg, erkölcsileg?


2013. máj. 8. 10:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, veled értek egyet, nálunk is volt hasonló helyzet, mi is úgy éreztük, az örökségből a több a szülőt ápoló testvért illeti, erkölcsileg így a helyes. Ha így döntöttél, szerintem nem kéne beleszólnia a férjednek.


5-ös, tapasztalataim szerint inkább a férjek, barátok szeretnek "gazdálkodni" a párjuk örökségével, meg a szülei a vagyonával. Tisztelet a kivételnek.

2013. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van, ez egy korrekt hozzáállás a részedről.

A húgod a segítségével nagyon sok terhet levett a válladról, ennyit tényleg megérdemel.

2013. máj. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
ez teljesen a ti családi ügyetek a húgoddal, nem kellene beleszólnia, főleg, hogy gondolom ő is tisztában van azzal, hogy a húgod ápolta anyukátokat hét közben
2013. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

A húgom nem várja el ezt, de nagyon örül, mert nincs kocsija.


Sosem vetette a szememre hogy nem költöztem haza, ahogy anyukám sem.


Férjem szerint az örökség független attól, ki mennyit segített a szülőnek. A húgom csak azt tette, ami a kötelessége, amiatt nem jár neki fizettség.


Eléggé összevesztünk emiatt :-(

2013. máj. 8. 10:58
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
14. Persze, hivatalosan így működik, meg biztos a húgod sem fizetség fejében tette, de akkor is, én is úgy érezném, hogy azért neki jár valami plusz. Főleg ha nincs kocsija és ezzel segíteni tudtok neki. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem elég faszarági a férjed. :(
2013. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen korrekt, ahogyan te kigondoltad. A húgod ápolta édesanyátokat, végignézte, ahogyan meghal. Szerintem jogos, hogy ő nagyobb részt kapjon.
2013. máj. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
18%

Erkölcsileg mindenképpen van szerintem. Bár én elég rossz példát láttam magam előtt, anyukám kijelentette, hogy az ő öröksége, az ő dolga hogy mit csinál vele. Alkoholista lett, elitta. Na persze majdnem minden nap tokaji aszútól rúgott be...


Szerintem ráadásul igaza is van a férjednek. Felezzetek el mindent rendesen, ha a húgodnak kell az autó, akkor az árának a felét adja oda neked. Ez azért is jó, mert tiszta helyzet, fifty-fifty osztozkodtatok, bármi történik, senki nem kérhet számon semmit a másiktól.

2013. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja most láttam, hogy a húgod ápolta anyukád. Akkor visszavonom a fifty-fiftyt :)
2013. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjednek nincs joga beleszólni, erkölcsileg sem, ha már ilyen a véleménye. Valószínű, hogy gondolatban már az utolsó fillérig beosztotta a TE örökségedet. Vesd fel neki, hogy ok, feleztek, de akkor kifizetitek a húgodnak azt, hogy helyetted is gondozta az anyátokat, vagyis kb a rád eső részre nem kellett felvenni ápolónőt, és annak a bérét nyugodtan oda lehet adni neki, mert így korrekt. Nem mintha meg lehetne fizetni azt, hogy valaki 24 órás ügyeletben van egy beteg felnőtt mellett, látja leépülni, meghalni...
2013. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a férjednek van joga véleményt mondani, hiszen közös háztartásban éltek. Szerintem ne veszekedj a férjeddel ezen. Ültesd le és közöld vele, hogy ez a te örökséged, és ennek az elosztását te igy tartod helyesnek. (Nem tudom, mennyit érhet az a kocsi?) Ha neki kifogása van az ellen, hogy te .....értéket a hugodnak adj olyan pénzböl ami neki csak az ölébe hullana, nagyon gondolkozzon el azon, hogy te mit is érsz neki? (Gondolom nem igazán a napi betevö falatot veszed ezzel el a család szájátol.)

Ne veszekedj, de az igazadbol se engedj!

2013. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!